2019.01.24 10:37

Pasaulio rankinio čempionato pusfinalyje – šeimininkai ir skandinavai

LRT.lt2019.01.24 10:37

Danijoje ir Vokietijoje vykstančiame pasaulio rankinio čempionate paaiškėjo stipriausių komandų ketvertukas. Abi šeimininkės pasiekė pusfinalį, kuriame dar varžysis Prancūzija ir Norvegija.

I grupė

Prieš lemiamą varžybų dieną Prancūzija ir Vokietija jau buvo užsitikrinusios vietą pusfinalyje, tačiau buvo neaišku, kas laimės grupę.

Tai pavyko padaryti Vokietijos rinktinei, kuri atkaklioje kovoje 31:30 palaužė Ispanijos rankininkus. Vokiečiai pasaulio čempionato pusfinalyje žais pirmą kartą nuo 2007 metų, kuomet paskutinį kartą tapo čempionais.

Tuo tarpu titulą ginantys prancūzai liko antri, nes paskutinį mačą 20:23 pralaimėjo Kroatijos rankininkams.

Taip kroatai grupėje užėmė trečiąją vietą ir žais dėl penktosios vietos čempionate (su Švedija), ispanams liko rungtynės dėl septintosios su Egiptu.

2-7 vietas užėmusios komandos gaus kelialapį į 2020 m. olimpinių žaidynių atrankos rungtynes.

M. Hansenas. AFP/Scanpix nuotr.

II grupė

Viską šioje grupėje lėmė Danijos ir Švedijos dvikova, kurią gana užtikrintai 30:26 laimėjo Danijos rankininkai.

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas Mikkelis Hansenas pridėjo dar šešis įvarčius ir dabar turi jau 53, o danai pusfinalyje žais pirmą kartą nuo 2013 metų. Tiesa, 2016-aisiais danai tapo olimpiniais čempionais.

Šiame turnyre Danija kol kas laimėjo 10 rungtynių iš 10-ies.

Kitoje paskutinės dienos kovoje Norvegijos rankininkai užtikrintai 35:26 sumušė vengrus ir liko antri. Vengrijos rinktinė grupėje užėmė tik penktą vietą ir prarado šansus pasiekti olimpines žaidynes.

Ketvirti grupėje liko ir dėl septintosios vietos turnyre kovos Egipto rankininkai, 30:23 įveikę Tuniso rinktinę.

Taigi sausio 25 diena pasaulio čempionato pusfinaliuose Hamburge susirems titulą ginanti Prancūzija su dar nepralaimėjusia Danija bei Vokietija su Norvegija.

Pasaulio čempionų trofėjus. Reuters/Scanpix nuotr.