Naujienų srautas

Sportas2019.01.23 19:28

Paslapties skraiste apsigobusi „Palanga“ – su treneriu iš užsienio, daugiau pinigų ir brangiomis pamokomis

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2019.01.23 19:28

Praėjusiame sezone priešpaskutinę 7 vietą A lygoje iškovojusi ir tik po sėkmingų pereinamųjų rungtynių A lygoje likusi „Palanga“ pamažu dėlioja rėmus naujajam stipriausios šalies lygos sezonui, kurį žada baigti bent jau šešetuke.

„Nauji metai – nauja istorija. Viskas turi pradžią ir pabaigą“, – atsisveikindamas su klubu metų pradžioje socialiniame tinkle rašė ketverius metus komandai dirigavęs Valdas Trakys.

Jo vadovaujama ekipa palaipsniui kilo link A lygos – 2014 metais I-oje lygoje užėmė tik 12-ą vietą, 2015-ais – jau 5-ąją, 2016 metais – pasidabino sidabro medaliais, o 2017-ais pagaliau nugalėjo čempionate ir iškovojo teisę varžytis A lygoje. Čia ir sutartų rungtynių šešėlio sulaukusi komanda surinko vos vienu tašku daugiau nei „Jonava“ ir dėl išlikimo A lygoje turėjo kovoti su antrą vietą I-oje lygoje užėmusia Alytaus „Dainava“, kurią įveikė bendru rezultatu 5:0 (3:0 ir 2:0).

V. Trakys, Facebook nuotr.

Tačiau šiemet į kovas A lygoje žvelgia kur kas drąsiau. Nors ir prarado rezultatyviausią praėjusio sezono žaidėją Simoną Urbį (7 įvarčiai), bet išlaikė kapitoną Gvidą Jušką ir Tomą Dombrauskį (po 5 įv.), o trenerių štabe dirbs užsieniečiai.

„Bus du treneriai iš užsienio. Mes viską vėliau paviešinsime ir kol kas užsidarę savo erdvėje dirbame. (...) Pozityvi padėtis klube – dirbame, ruošiamės sezonui. Peržiūroje daug žaidėjų – norime surinkti stipresnę sudėtį bei siekti aukštesnių tikslų. (...) Ruošiamės stipriai, tad tikiuosi, kad rimtai pakovosime dėl taškų“, – LRT.lt teigė klubo sporto direktorius Edgaras Barkus bei prasitarė, kad komandai keliamas uždavinys atsidurti bent šešetuke.

To siekti turėtų padėti ir išaugęs komandos biudžetas. Kol kas pašnekovas nenorėjo įvardinti tikslių skaičių, nes dar laukiama Palangos miesto savivaldybės sprendimo, ar bus skiriama miesto parama. Tačiau jos „Palanga“ turėtų sulaukti tik kovą, o ir tai ši suma turėtų siekti panašiai tiek, kiek pernai.

„Palangos miesto indėlis nėra didelis – praėjusį sezoną iš savivaldybės gavome 50 tūkst. eurų. Tokia suma mums pagerintų treniruočių sąlygas, gal per rinktinių pertrauką galėtume stovyklą surengti, o gal pavyktų pajėgesniu žaidėju pasipildyti. Tų pinigų neplanuojame, nes nežinome sprendimo, tačiau biudžetas truputį išaugs ir renkame stipresnius žaidėjus. (...) Bus naujų rėmėjų, dėl to ir keliame ir aukštesnius tikslus – norime į šešetuką, bet pasvajojame ir apie geresnę vietą“, – paslapties skraistę kiek praskleidė E. Barkus. Jis tvirtina, kad komandos biudžetas sieks kiek daugiau nei 300 tūkst. eurų – būtent tiek, kiek reikia gauti A lygos licenciją.

Praėjusio sezono akimirka, BNS nuotr.

Tad kad aukščiausioje Lietuvos futbolo lygoje pasirodys ir šiemet, pašnekovas neabejoja ir nelaukia vasario 7 dienos – kuomet po Apeliacinio komiteto posėdžio turėtų galutinai paaiškėti A lygos sąstatas.

„Su licencijavimu kol kas viskas yra gerai. (...) Mes ruošiamės nuo sausio 18 dienos, tai mes susirinkę jau žinojome, kad gausime A lygos licenciją – jei renkame komandą, tai mes žinome, kad mes gausime. O vienam treneriui reikia trijų mėnesių paruošti komandą, kitam – šešių savaičių“, – apie tai, kad komanda spės tinkamai pasiruošti kovo pradžioje startuosiančioms pirmenybės, pasakojo pašnekovas.

Tačiau nors prie komandos vairo dirbs užsieniečiai, visgi labiau žiūrima į vietinius žaidėjus: „Mes norime atsirinkti pajėgesnius lietuvius – tai pirmas mūsų prioritetas. Jei nematysime pajėgaus lietuvio, tai bandysime tą spragą užpildyti užsieniečiu.“

Viena iš tokios politikos priežasčių – ir karčios praėjusiame sezone išmoktos pamokos. 2018 metų viduryje buvo pasirašyta sutarties su Nigerijos piliečiu Olelakanu Yusufu Kolejo, kuris, kaip teigta, yra Nigerijos U-20 rinktinės žaidėjas. Tačiau V. Trakiui kilo abejonių dėl žaidėjo meistriškumo, o dar vėliau paaiškėjo, kad futbolininkas yra traumuotas – po magnetinio rezonanso tapo aišku, kad jam plyšęs kryžminis raištis ir reikalinga operacija.

FK „Palanga“ nuotr.

Nors futbolininko agentas teigė, kad žaidėjas susižeidė pirmoje treniruotėje, tačiau medikų verdiktas – trauma yra įsisenėjusi. Žaidėjo agentas pateikė suklastotą kontraktą, kuriuo „Palanga“ įsipareigojo atlikti operaciją, už kurią žaidėją rekomendavusi agentūra turėjo grąžinti pinigus. Tačiau jų palangiškiai nebematė ir išsiaiškinę klastą nutraukė sutartį, o šią situaciją vertina kaip itin vertingą pamoką.

„Mes paleidome žmogų – nenorime niekur kreiptis. Tai buvo karti patirtis – dabar skeptiškiau žiūrėsime į tokius agentus ir dabar dirbame su tais agentais, kuriuos žinome. (...) Nuostolių buvo kažkiek – viskas kainuoja: lėktuvo bilietai, apgyvendinimas, maitinimas, operacijos. Tačiau jų nebeskaičiuojame ir norime pamiršti bei užversti šį lapą“, – teigė į naują sezoną pozityviai žvelgiantis E. Barkus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi