Naujienų srautas

Sportas2019.01.22 16:54

Naują rėmėją pristatęs D. Rapšys pakviestas varžytis su pasaulio elitu

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.01.22 16:54

Lietuvos plaukikas Danas Rapšys pakviestas tarp pačių galingiausių pasaulio plaukikų. Neseniai pasaulio čempionu tapęs panevėžietis pranešė, kad varžysis naujame Pasaulio plaukimo federacijos (FINA) turnyre – „FINA Champions Swim Series“. Šiose varžybose kiekvienoje rungtyje varžysis tik po keturis plaukikus – D. Rapšys pateko į 200 metrų laisvuoju stiliumi varžybas. Jis yra vienintelis turnyre plauksiantis lietuvis.

Vienoje rungtyje į baseiną šoks tik keturi stipriausi pasaulio plaukikai – olimpinis čempionas, pasaulio čempionas, pasaulio rekordininkas ir tuometinis pasaulio reitingo lyderis. Būtent toks šiuo metu 200 metrų rungtyje ir yra D. Rapšys.

FINA dengs visas dalyvavimo išlaidas pakviestiems atletams, o juos apdovanos solidžiais piniginiais prizais. Čempionui atiteks 10 tūkst. dolerių, o už kiekvieną pasiektą pasaulio rekordą įteiks dar papildomus 20 tūkst. dolerių.

Iš viso vyks trys „FINA Champions Swim Series“ etapai: balandžio 27-28 d. plaukikai susirinks Gvangdžu (Kinija), gegužės 11-12 d, varžysis Budapešte (Vengrija), o gegužės 31-birželio 1 d. – Indianapolyje (JAV).

Šiose varžybose atrankos plaukimų nebus – keturi geriausi sportininkai šoks į baseiną ir išsiaiškins stipriausią viename finalo plaukime.

200 m laisvuoju stiliumi rungties pasaulio ir olimpinis čempionas šiuo metu yra Kinijos plaukikas Sun Yangas. Pasaulio rekordas dar nuo 2009 metų priklauso karjerą jau baigusiam vokiečiui Paului Biedermannui.

Tad D. Rapšiui prestižiniame „FINA Champions Swim Series“ turnyre greičiausiai teks varžytis su visa olimpinių prizininkų pakyla – auksą laimėjusiu S. Yangu, sidabro medalininku Chadu les Closu iš PAR bei bronzos medalininku amerikiečiu Conoru Dwyeriu.

D. Rapšys yra vienintelis lietuvis, pakviestas į šias varžybas, o antradienį pasirašė asmeninę rėmimo sutartį su „Renault“ ir sėdo prie naujo automobilio „Kadjar“ vairo.

– Varžybos skirtinguose žemynuose, daug kelionių. Ar treniruočių procesas nenukentės?

– Mes iš pradžių bijojome ir su trenere kalbėjome, kaip bus – jau prieš pusę metų esam susidėlioję varžybas ir stovyklas. Bet sužinojome datas ir jos mums tinka tobulai. Varžybos bus po stovyklų arba prieš.

– Ar dalyvausite alternatyvioje plaukimo lygoje – ISL?

– Dar nežinau, jie nėra tiksliai nurodę, bet greičiausiai bus metų pabaigoje, tikiuosi, kad ir ten sudalyvausiu.

– Ar keisis pasirengimas pasaulio čempionatui (liepos 12-28 d.)?

– Tokio grafiko nėra buvę, bet viskas, manau, tik į naudą. Po šių metų etapų žinosime, kaip rengtis kitiems metams. Kitais metais – jau olimpiada. Aš save žinau, kad man po sunkių stovyklų gerai plaukiasi – tai visi trys etapai turėtų būti geri. Vienas iš jų vyks Kinijoje, Gvangdžu, ten pat, kur tapau pasaulio čempionu. Ten jau kaip ir mano smėlio dėžė – tikiuosi gerai pasirodyti.

– Kokie planai šiemet dėl 400 metrų laisvuoju stiliumi?

– Pamačiau, kad galiu plaukti. Šiais metais plauksiu ir 200, ir 400 m. Gaila, kad programa bus sudėtinga pasaulio čempionate, taip pat ir olimpiadoje. Pirmą dieną – 400 metrų laisvu stiliumi varžybos, o antrą dieną – iškart 200 metrų. Geriau būtų viena diena poilsio, nes ryte tu turi plaukti kone visa jėga, kad patektum į finalą, nes 400 m nėra pusfinalio. Vakare plauki finale, o kitą rytą – vėl 200 m atranka. Šiek tiek sudėtinga. Kaip matėme per pasaulio čempionatą po laisvos dienos estafetėje pasiekiau rekordą.

– 200 m esate pasaulio lyderis, o 400 m – tryliktas. Nebus per sunku?

– Dabar nesu lyderis, nes 400 paskutinį kartą plaukiau viduryje stovyklos Rumunijoje, paprastose varžybėlėse, ir ten parodžiau neblogą rezultatą. Pasaulio čempionate plaukiau trumpame vandenyje, jei būtų ilgas – gal irgi būčiau pirmas. Nuo buvusio rezultato trumpame vandenyje numečiau šešias sekundes, labai įdomu, ką galiu padaryti ilgame.

– Kokia šiuo metu jūsų sportinė forma, kai ką tik laimėjote keturis medalius?

– Kadangi pasaulio čempiono titulas – mano didžiausias laimėjimas, po jo norėjau kiek atsipūsti, paatostogauti. Dabar rezultatai nėra labai geri, aišku, medaliai laimėti. Trenerė džiaugiasi, kad su tokiu pasirengimu ir tik dviejų savaičių darbu pavyko plukti tik pusantros sekundės lėčiau, nei asmeninis rekordas. Einame teisingu keliu.

– Jūsų trenerė Ina Paipalienė pripažinta Lietuvos metų trenere, tačiau negalėjo atsiimti apdovanojimo, atsiėmėte jūs. Kaip jį perdavėte?

– Po kelių dienų vyko mūsų Panevėžio sporto mokyklos apdovanojimai. Jai aš tada įteikiau prizą, ant kelių atsiklaupiau savo trenerei. Ji tikrai buvo labai patenkinta, nes treneriai dažniausiai lieka neįvertinti. Plaukikai gauna viską – apdovanojimus, prizus, šlovę, o treneriai lieka nuošalyje. Labai džiaugiuosi, kad ji buvo įvertinta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi