Naujienų srautas

Sportas2019.01.24 17:21

„Panevėžį“ į A lygą atvedęs P. Janušauskas: tikiuosi, kad baigsiu karjerą šioje komandoje

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2019.01.24 17:21

2017 metų pabaigoje Lietuvos čempionę „Sūduvą“ į vos 10-oje vietoje I-os lygos pirmenybes pabaigusį „Panevėžį“ iškeitęs Paulius Janušauskas nustebino futbolo specialistus. Tačiau, toks saugo poelgis, panašu, pasiteisino – jis buvo vienas pagrindinių šio jo gimtinės klubo raktų atrakinant A lygos duris.

„Tai, kad Panevėžio miestas neturi komandos Lietuvos A lygos čempionate nėra normalu“, – pasirašydamas sutartį sakė tuomet 28-erių pašnekovas.

FK „Panevėžys“ nuotr.

Futbolo visuomenę toks vidurio saugo karjeros vingis itn nustebino, nes 2017 metų sezone P. Janušauskas buvo svarbus „Sūduvos“ žaidėjas. A lygoje jis sužaidė 23 rungtynes, pelnė 3 įvarčius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o Europos lygos atrankoje žaidė visose 8 rungtynėse bei tolimu smūgiu nubaudė į Suvalkijos sostinę atvykusią Šveicarijos „Sion“ komandą. Tą susitikimą Lietuvos klubas laimėjo 3:0, išvykoje sužaidė lygiosiomis 1:1 ir žengė į kitą atrankos etapą.

„Perėjimas nustebino net ne daugelį, o visus. Mes su šeima planavome grįžti gyventi į Panevėžį, o klubas pasiūlė grįžti, padėti įsitvirtinti. Tad atsiradus tokiai progai, nusprendėme priimti pasiūlymą“, – apie sprendimą nutraukti dar metus galiojusią sutartį su „Sūduva“ ir grįžimą į gimtinę pasakojo P. Janušauskas.

A lygoje viskas sprendėsi paskutiniame etape – namie po dviejų ankstyvų įvarčių, o vėliau pridėjusi ir trečią „Sūduva“ privertė kapituliuoti čempionų vardą gynusį Vilniaus „Žalgirį“, kurio spalvas pašnekovas gynė dar 2016 metų sezone.

Taip „Sūduva“ laimėjo pirmąjį A lygos titulą, o pašnekovas – jau šeštąjį.

„Sprendimas išeiti iš „Žalgirio“ buvo dėl minučių. Be to, nežinau, ar pats „Žalgiris“ būtų siūlęs man kontraktą, tad ieškojau kitų variantų“, – apie dar ankstesnį perėjimą į naujųjų čempionų stovyklą atviravo P. Janušauskas.

FK „Sūduva“ nuotr.

Su „Sūduva“ iškovojęs dar vieną A lygos čempionų titulą futbolininkas pasuko ten, kur ir pradėjo karjerą – gimtinėje dar su „Ekranu“ (per dvejus metus sužaidė 26-erias oficialias rungtynes) iškovojo pirmuosius du A lygos čempiono titulus. Šiuos laikus jis prisimena su nostalgija.

„Pirmas įvartis, debiutas, pirma meilė. Kiekvienas Lietuvos klubas norėtų pasiekti „Ekrano“ lygį, kai jis buvo aukščiausiame savo lygyje“, – tuos laikus prisiminė panevėžietis, kuris dar tris čempionų titulus savo karjeroje pridėjo atstovaudamas „Žalgiriui“.

Didelio noro vedamas saugas svariai prisidėjo prie šiemet tik ketvirtą gimtadienį minėsiančio klubo žygio į A lygą – jis aukso medaliais pasibaigusiame 2018 metų I-os lygos sezone komandos įvarčių kraitį papildė 12-a taiklių smūgių. Tai neliko nepastebėta – P. Janušauskas pripažintas metų panevėžiečiu. O šiemet kelia kuo didžiausius tikslus, mat giliai mintyse – ir septintasis čempiono titulas. Klubo direktorius Bronius Vaitiekūnas anksčiau interviu LRT.lt teigė, kad komandai keliamas tikslas būti stipriausiųjų ketvirtuke, kas, P. Janušausko nuomone, visiškai įmanoma.

„Eisim kovoti kiekvienose rungtynėse dėl pergalės. Tad įmanoma pasiekti tokį rezultatą“, – nedaugžodžiavo pašnekovas.

Tiesa, komandai reikia ir gerokai pasistiprinti, o aktualiausia pozicija, kurią reikia sustiprinti, lieka puolimo grandyje. Daug pasako ir faktas, kad saugas praėjusiame sezone buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas.

„Negalėčiau įvardinti, kurios pozicijos yra silpniausios. Tiesiog kai kuriose turime tik po vieną žaidėją. Tad reikėtų dar vieno žaidėjo puolimo grandyje ir dar vieno universalaus, kuris galėtų užkamšyti atsiradusias spragas surinktų kortelių, ligų ar traumų atveju“, – teigė P. Janušauskas.

Šiemet FK „Panevėžys“ buvo pripažintas geriausia 2018 metų miesto komanda (P. Janušauskas – pirmas iš dešinės antroje eilėje), FK „Panevėžys“ nuotr.

Užkamšyti skyles gali ir „Panevėžio“ jaunimas, kurio klubo futbolo akademijoje apstu.

„Manau, kad Panevėžyje treneriai vieni iš stabiliausių ir išugdo daug gerų futbolininkų. Panevėžio U-17 ir U-19 komandos tapo čempionais savo amžiaus kategorijose Lietuvoje, rinktines taip pat papildo nemažai panevėžiečių. Klube taip yra ne vienas panevėžietis, kuris treniruojasi ir taiko į pagrindinę komandą“, – džiaugiasi pašnekovas.

Tačiau pats vietos užleisti kur kas jaunesniems dar neketina. Vasario 28 dieną 30-metį minėsiantis saugas į užsienį nesižvalgo ir ketina karjerą užbaigti gimtinėje. Ten, kur jaučiasi labiausiai reikalingas bei dar ketina pažaisti bent jau penkerius metus.

„30 metų dar nėra daug. Žiūrint į kitus žaidėjus ir į dabartinę situaciją, tai jei traumos nekankins, norėčiau pasiekti Algio Jankausko lygį – žaisti iki 36-ių metų ar ilgiau. Jis yra vienas iš pavyzdžių Lietuvos futbole dėl ilgaamžiškumo bei komandinės dvasios stiprinimo. (...) Kažkada gal ir buvo minčių apie legionieriaus karjerą, bet tokių kaip mes, lietuvių, pilnas pasaulis. Labai sunku kažkur įsitvirtinti be peržiūros, kuri labai daug kainuotų. Tad kartais pasirenki stabilesnį ir labiau užtikrintą variantą, kurį tau siūlo. (...)

Aš tikiuosi, kad baigsiu karjerą šioje komandoje. Neplanuoju niekur keltis. Noriu, kad Panevėžyje atsirastų sąlygos kitiems žaidėjams ir būtų patrauklus klubas ne tik grįžtantiems ar neturintiems komandos, bet kad ir patys prašytųsi čia žaisti“, – apie ilgalaikius tikslus kalbėjo dar vienerius metus Panevėžyje pradedantis P. Janušauskas.

Būtent šis futbolininkas yra šiemet 30-metį minėsiančio P. Janušausko idealas.

„30 metų dar nėra daug. Žiūrint į kitus žaidėjus ir į dabartinę situaciją, tai jei traumos nekankins, norėčiau pasiekti Algio Jankausko lygį – žaisti iki 36-ių metų ar ilgiau. Jis yra vienas iš pavyzdžių Lietuvos futbole dėl ilgaamžiškumo bei komandinės dvasios stiprinimo“, – teigė saugas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi