Sportas

2015.09.08 13:45

„Žalgirio“ viltis – gyva: atmesta „Fenerbahce“ apeliacija

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Nors sostinės VMFD „Žalgirio“ futbolininkai paskutines UEFA Europos lygos atrankos rungtynes žais ketvirtadienį, vilniečių likimas turnyre sprendžiasi ne LFF stadione, o Šveicarijoje – Lozanoje ir Nione.

Nors sostinės VMFD „Žalgirio“ futbolininkai paskutines UEFA Europos lygos atrankos rungtynes žais ketvirtadienį, vilniečių likimas turnyre sprendžiasi ne LFF stadione, o Šveicarijoje – Lozanoje ir Nione.

Trečiadienį Tarptautinis sporto arbitražo teismas (CAS) paskelbė, kad atmetė Stambulo „Fenerbahce“ ekipos apeliaciją ir paliko galioti jai UEFA skirtą dvejų metų diskvalifikaciją.

Tokios pat sankcijos skirtos ir ukrainiečių Charkovo „Metalist“ kolektyvui.

Dabar žalgiriečiams beliko sulaukti lemiamo UEFA sprendimo – kas užims turkų vietą Europos lygos grupių etape. Tai turėtų paaiškėti iki šio penktadienio, kai Monake bus traukiami grupių etapo burtai.

Likimo dovanos laukianti VMFD „Žalgirio“ komanda pagrįstai tikisi, kad UEFA atvers jiems Europos lygos grupių etapo vartus, nes laisva vieta minėtame turnyre pagal ankstesnį precedentą turėtų atitekti būtent Lietuvos vicečempionams. Tiesa, neatmestina, kad šį kartą UEFA gali pasirinkti kitus prioritetus.

To baiminasi ir 49-erių metų VMFD „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Marekas Zubas.

„Esame mažas klubas ir mažos šalies ir be jokių įtakingų ryšių Europoje, o šie veiksniai ir bus lemiami“, – teigė jis.

Už patekimą į Europos lygos grupių etapą „Žalgiris“ gautų 1,3 mln. eurų premiją, dar po 200 tūkst. eurų užsidirbtų už kiekvieną pergalę ir perpus mažesnę sumą – už lygiąsias. Komandai, kurios prieš sezono pradžią planuotas biudžetas nesiekė nė 5 mln. litų, tai būtų pasakiški pinigai.

Beje, įveikęs pirmus tris Europos lygos atrankos etapus, „Žalgiris“ jau užsitikrino mažiausiai 540 tūkst. eurų.

Primename, kad pirmą lemiamo UEFA Europos lygos atrankos etapo mačą Austrijoje žalgiriečiai „Salzburg“ komandai pralaimėjo net 0:5 ir turi tik teorinius šansus atsirevanšuoti ketvirtadienį 21 val. 30 min. Vilniuje vyksiančiose atsakomosiose rungtynėse.

„Fenerbahce“ klubą UEFA iš Čempionų lygos pašalino už rungtynių baigčių režisavimą, bet turkai sprendimą apskundė CAS. Todėl UEFA iki CAS sprendimo leido „Fenerbahce“ žaisti Čempionų lygos atrankoje, iš kurio ši išspyrė tą patį „Salzburgą“ (1:1 ir 3:1) ir dėl vietos grupės turnyre susitiko su Londono „Arsenal“ (0:3 ir 0:2). Čempionų lygos atkrintamąją dvikovą pralaimėjusi komanda patenka į UEFA Europos lygos grupės varžybas.

Klausimai – ir dėl stadiono, ir dėl komandos sudėties

Jei „Žalgiris“ išties sulauktų iš dangaus nukritusios progos perrašyti Lietuvos futbolo istorijos metraščius, klubui tektų paskubomis spręsti keletą problemų.

Per 5 tūkst. žiūrovų talpinantis LFF stadionas, kuriame namų rungtynes žaidžia vilniečiai – per mažas Europos lygos grupių etapui. Pagal UEFA reikalavimus, tribūnose turi išsitekti mažiausiai 8 tūkst. žiūrovų, tiesa, įmanomos ir išimtys.

Kitas aspektas, dėl kurio galvą pirmiausiai skauda „Žalgirio“ strategui Marekui Zubui – ilgai kovai dviejuose frontuose neparuoštas ekipos atsarginių suolas. Net ir debiutinis pasirodymas europinėje arenoje nepakeistų kito Vilniaus klubo prioriteto – laimėti A lygą.

„Būtų labai sunku paruošti komandą tokiai situacijai. Klausimas, kaip tai pavyktų. Šiuo metu turime 21 žaidėją, bet mums tikrai reikėtų pastiprinimo. Reikalingi ir krašto saugai, ir puolėjai. Jų dabar ir ieškome.

Bet kol kas aš stengiuosi, kad komanda nepultų į euforiją. Niekas nežino, kas įvyks. Galimybė žaisti Europos lygos grupių etape egzistuoja, tačiau aš nemanau, kad ji – reali. Palaukime ir pamatysime“, – gesinti įkarštį mėgino M. Zubas.

Tačiau A. Jankauskas neslėpė, jog ekipoje visi tik ir kalba apie trečiadienio CAS verdiktą.

„Sunku pasakyti, ar mes kaip komanda jau esame subrendę tokio lygio futbolui, bet manau, kad pabandyti verta“, – į Europos lygos pagrindinį turnyrą viltingai dairėsi komandos kapitonas.