Sportas

2019.01.19 22:22

Naujas B. Vanago planas: Dakaro „Hilux“ skraidinamas lėktuvu, bet nebūtinai į Lietuvą

Prieš išskrisdamas iš Limos per Paryžių į Lietuvą Benediktas Vanagas surengė tiesioginę klausimų-atsakymų laidą savo paskyroje. Jos metu užsiminė, kad Dakaro automobilis neplauks laivu atgal į Le Havro uostą Prancūzijoje, o skris lėktuvu. Ir, ko gero, ne į Lietuvą. Gal į Rusiją, kur vasario 16 d. vyks „Baja Russia“? Nes būtent taip pernai pasielgė kai kurie Dakaro lyderiai, iš Pietų Amerikos išskubėję į Rusijos žiemą.

Šią informaciją (kad Juodasis Vanagas ne plauks, o skris) patvirtino ir Benedikto Vanago įrašas jo „Instagram“ paskyroje: prieš skrydį automobilis nuardomas arba, kitaip tariant, „prikerpami sparnai“.

Turit omeny, kad Benediktas Vanagas yra pareiškęs, kad, bent jau kol kas nedalyvaus Lietuvos ralio čempionate ir ruošiasi parduoti savo „Škoda Fabia R5“ bei apsistoti tik ties viena disciplina, peršasi štai tokia išvada. Tai galėtų būti Pasaulio ralio maratonų taurės lenktynių ciklas arba keli etapai.

Turbūt prisimenate, prieš porą metų Benediktas Vanagas 15min studijoje kalbėjo, kad norėtų jėgas išbandyti Pasaulio ralio maratonų čempionate, bajose. Vėliau to plano atsisakė. Tiesa, ekipažas ir anksčiau yra bandęs jėgas panašiose varžybose, pvz., „Italian Baja“.

Ir nors Benediktas kol kas plačiau šio klausimo nekomentuoja, galima nuspėti, kad „Toyota Hilux“ skrenda į Rusiją, kur vasario 16 d. startuoja „Baja Russia“. Antraip kam ta skuba ir automobilio skraidinimas lėktuvu, kainuojantis kelias dešimtis tūkstančių eurų?

Tačiau techninės pagalbos sunkvežimis „Žaibas“ laivu plaukia į Le Havrą, jis lėktuvu neskrenda. Todėl tarp daugybės neatsakytų klausimų lieka ir šis: kas techniškai aptarnaus „Juodąjį Vanagą“? Ar „General Financing Team Pitlane“ šią paslaugą turės pirkti iš kurios nors gamyklinės komandos?