Naujienų srautas

Sportas2019.01.18 23:33

Pergale besidžiaugiantis Š. Jasikevičius: apie sunkią atkarpą, lyderius ir energiją

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.01.18 23:33

Šarūnas Jasikevičius pagaliau gali kiek lengviau atsipūsti – po keturių pralaimėjimų iš eilės Kauno „Žalgiris“ pagaliau pasiekė pergalę Eurolygoje. Sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje Šarui per pertrauką ir vėl pavyko nuteikti vyrus kovai, o jo ekipa perlaužė rungtynes ir patiesė „Panathinaikos“ – 82:69.  

Spaudos konferencijoje Š. Jasikevičius visų pirma padėkojo sirgaliams, kurie ir vėl  nepaliko nė vieno nenupirkto bilieto: „Dar kartą ačiū žiūrovams. Palaikymą turime kosminį – išpirkti bilietus prieš mėnesį, taip sirgti kai pirmas kėlinukas nebuvo geras. Rungtynes perlaužėme su jų pagalba.“

„Žalgirio“ treneris ragino suprasti, kad komandai yra labai sunku žaisti su „top“ lygio komandomis, tačiau šįkart Kaune buvo „Žalgirio“ vertas varžovas. Tiesa, rugtynių pradžia buvo labai sunki, bet, kaip įprasta, po pertraukos „Žalgiris“ buvo visiškai kitoks. Įspūdingą energiją vainikavo net 30 ketvirtajame kėlinuke pelnytų taškų ir galingi dėjimai į varžovų krepšį.

– Išgąsdino žiauriai. Žiauriai išgąsdino, nes jau grįžta į formą, jau panašus į tą žmogų, kuris mums tiek padėjo pirmoj pusėj sezono. Gydytojas per pertrauką jam padarė „blokadą“ Liaudiškai tariant – padarė, kad nieko nejaustų. Bet, kai vaistai nebeveiks, aš jo žmonai šiandien vakare napavydžių (juokiasi).

– Visą antrą ketvirtį komandai vadovavo Derrickas Waltonas. Kaip jam sekėsi?

– Neblogai, buvo tikrai gerų momentų. Jis mums reikalingas būtent toks. Esu įsitikinęs, kad ateityje bus geras žaidėjas. Bet 23-ejų metų, pirmą kartą atvykęs į Europą ir tiesiai į Eurolygą. Jis tikrai stengiasi, bet daug ko nesupranta ir tikrai jam nelengva.

– Kas pasikeitė antroje mačo dalyje?

– Geresni buvo sprendimai puolime, ką parodo tik trys klaidos. Pataikėm kažkiek, kas su arenos atmosfera žudo kitas komandas. Nelabai demonstruojam dar gerą krepšinį, bet šita komanda turi charakterį. Ir tie, kurie čia daug metų, ir naujokai. Bet sunkus periodas.

– Kaip apskritai vertinate tą sunkų periodą, kaip komandai pavyko jį įveikti?

– Komanda rodė banguotą krepšinį, bet su „Fenerbahče“ antra pusė man buvo labai gera. Visiškai uždarėm geriausią Eurolygos komandą – tai buvo labai geras ženklas.

Aišku, mums dar reikia, kad Paulius prasibėgiotu, Nate‘as prasibėgiotu. Brandono energija yra begalinė, bet vienas eidamas prieš kelis tikrai nieko nepadarysi. Jam reikia suprasti, kad jis turi padaryti įtaką rungtynėms iš sistemos, iš komandinių veiksmų. Bet geriau klaidos su energija, negu pasyvumas, nekovojimas.O iš kitos pusės, manau, čia yra gera pamoka jiems, kaip praeiti tuos sunkumus. Negali viskas kaip pernai eiti kaip per sviestą.

– Kokių matote postūmių komandos puolime?

– Kažkiek pradedame pataikyti. Bet jūs turite suprasti, kad krepšinį žaidžia dvi komandos CSKA, „Fenerbahče“, „Anadolu Efes“ – tos komandos yra treniruojamos geriausių trenerių, turi vienus geriausių žaidėjų. O mes skaičiuojam... Jie irgi treniruojasi. Yra sunku yra. Tai yra super komandos. Kartais reikia pažiūrėti paprasčiau – tu darai, kaip tau varžovas leidžia. Mums labai sunku prieš „topines“ komandas, ypač, kai mes turim problemų.

– Kaip sekasi į komandą įsilieti Deonui Thompsonui?

– Visai normaliai, nežino dar visų derinių, momentais dar nežino sistemos. Aš galvoju, jis atliks savo darbą. Ko mes iš jo norim ir kodėl jis čia pasirašytas.

– Kiek komandai duoda Mariaus Grigonio energija?

– Daug duoda. Ir veržlumas, ir agresija, ir labai aiškiai matoma lyderystė. Norėčiau, kad jis taip žaistų kasdien. Bet juk ir jam nedaug metų, nėra patirties Eurolygoje. Laukti, kad jis taip žaistų kasdien – nelogiška. Reikia dar laiko, būna dar vaikiškų dalykų. Bet iš kitos pusės, jei  nebūtų vaikiškų dalykų, jo turbūt nebūtų čia, žinant „Žalgirio“ galimybes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi