2019.01.18 23:04

Ant sparnų skrajojęs „Žalgiris“ parbloškė „Panathinaikos“

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.01.18 23:04

Kauno „Žalgirio“ (8/11) krepšininkai pagaliau išlipo iš pralaimėjimų Eurolygoje liūno. Įspūdinga energija antroje mačo dalyje nukalė kauniečiams antrą pergalę šį sezoną prieš Atėnų „Panathinaikos“ (8:11) – 81:69 (13:19, 20:18, 19:14, 30:18). Per visas rungtynes žalgiriečiai suklydo tik 9 kartus, o net penki žaidėjai surinkod viženklį naudiongumo balų skaičių,

Marius Grigonis likus žaisti 2 minutes smeigė tritaškį į Atėnų klubo krepšį ir galingu rankos mostu išliejo visą pirmajame ketvirtyje susikaupusį pyktį. Po jo tolimo metimo „Žalgiris“ iš esmės uždarė rungtynes – 74:61. Netrukus kauniečiams apsigynus Aaronas White‘as po atakos žemė-oras įspūdingu dėjimu sukėlė tokį sprogimą „Žalgirio“ arenoje, kad girdėtis turėjo ir Vilniuje.

„Žalgiris“: A. White‘as (6/7 dvit.) 15, M. Grigonis (2/3 trit.) 13, N. Woltersas ir B. Daviesas (3 perimt. kam.) po 10, P. Jankūnas ir D. Waltonas (4 rez. perd., 2 perimt kam., 17 naud. bal.) po 9, E. Ulanovas 7.

„Panathinaikos“: D. Thomasas 14, S. Kilpatrickas ir N. Calathesas 11, J. Gistas 8 ... L. Lekavičius 3.

Po šios pergalės „Žalgiris“ turnyrinėje Eurolygos lentelėje su „Panathinaikos“ ir „Maccabi“ dalijasi 10-12 vietomis. Tiesa, po penktadienio rungtynių tarp MIlano „Olimpia“ ir Vitorijos „Baskonia“ viena iš šių komandų irgi turės 8 pergales bei 11 nesėkmių ir prisijungs prie šio trio.

E. Genio/LRT.lt nuotr.

Bet rungtynių pradžia Kaune nežadėjo nieko gero.

Likus žaisti pusantros minutės pirmajame ketvirtyje po eilinės klaidos į priekį nuskuodęs Thanasis Antetokoumpo galingu dėjimu drebino „Žalgirio“ krepšį. Graikas triumfuodamas rodė pirštu į būrelį „Panathinaikos“ gerbėjų– 17:8. Šis epizodas puikiai reziumavo pirmą ketvirtį, kurį svečiai pradėjo galingu smūgiu 9:0.

Nuo mačo pradžios žaidęs Marius Grigonis padarė po klaidą pirmose dviejose atakose, o netrukus sėdo ant suolo po antros pražangos. Šarūnas Jasikevičius neskubėjo prašyti pertraukėlės ir pagaliau Aaronui White‘ui ir Edgarui Ulanovui pavyko pelnyti pirmuosius taškus. Vis dėlto žaidimas nesiklijavo, o Šaras dar pirmajame ketvirtyje išbandė visus tris savo įžaidėjus.

Tiesa, pirmasis ketvirtis baigus svečių persvarai truputį apmažėjus – 19:13.

Š. Jasikevičius. E. Genio/LRT.lt nuotr.

Marius Grigonis antra ketvirtį atidarė tritaškiu, tačiau svečiai netrukus įgijo dviženklę persvarą – 26:16.

„Žalgiris“ pabudo žaidimui vadovaujant Derrickui Waltonui. Itin aktyvios amerikiečio rankos gynyboje ir pataikytas tritaškis užvedė komandą. Kuomet sekėsi apsiginti, geriau krito ir puolime. 4 taškus įmetė naujokas Deonas Thompsonas ir „Žalgiris“ vienu metu net pirmavo – 30:29.

Po 5 iš eilės PAO taškų Š. Jasikevičius prašė pertraukėlės, tačiau žaidimui toliau vadovavo D. Waltonas. Svečiai buvo pristabdyti ir ilsėtis išėjo pirmaudami Svečiai buvo pristabdyti ir ilsėtis išėjo pirmaudami 37:33.

P. Jankūnas. E. Genio/LRT.lt nuotr.

Nikos Pappas puolime alkūne stumia žalgirietį ir gauna pražangą – „Žalgirio“ arena šėlsta. Praėjo jau keturios minutės trečiajame ketvirtyje, o svečiai neturi nė taško. Prieš akimirką A. White‘o dėjimas triuškino „Panathinaikos“ krepšį, taip formindamas galingą trečio ketvirčio pradžios spurtą.

Bet ir tai svečių nepabudino. Netrukus A. White‘as smeigė tritaškį, o kitoje atakoje po idealaus du prieš du su D. Waltonu dar kartą bandė lanko tvirtumą. Kauniečių spurtas tęsėsi – 13:0. Tik po penkių minučių svečiai pagaliau pataikė į krepšį.

Po dar vienos pertraukėlės jau smogė „Panathinaikos“. Nickas Calathesas pataikė iš toli, o po klaidos visiškai laisvas įmetė Seanas Kilpatrickas ir kauniečių persvara beveik ištirpo – 48:46.  „Žalgiris“ po trijų ketvirčių pirmavo tik 52:51.

A. White'as. E. Genio/LRT.lt nuotr.

7:0 – N. Wolterso tritaškis ir dvitaškis bei A. White‘o metimas iš vidutinio nuotolio atidarė lemiamą ketvirtį. Po T. Walkupo dvitaškio su pražanga kauniečių persvara vėl buvo rekordinė – 62:53. Tuo metu ketvirtąją pražangą gavo Brandonas Daviesas.

Dar vienas A. White‘o dėjimas ant kojų kėlė „Žalgirio“ areną, o kauniečiams pora kartų nusišypsojo ir sėkmė, kai svečiai netaikliai metė iš po krepšio. Likus žaisti 3 minutes D. Waltonas baudų metimais pirmą kartą pranašumą padidino iki dviženklio – 71:61.

M. Grigonio tritaškis sprogdina „Žalgirio“ areną, o jau netrukus A. White‘as eilinį kartą traiško krepšį dėjimu. Kauniečiai jau nebepavejami – 76:61.