Naujienų srautas

Sportas2019.01.20 10:51

Europos Muay Thai čempionė: sportas negali būti skirstomas į vyrišką ar moterišką

„Niekada nepasiduok“ – nuolat sau kartoja 18-metė Muay Thai kovotoja iš Panevėžio Gabija Morkūnaitė. Septynerius metus atidavusi šokiams mergina vieną dieną pasimatavo savo brolio pirštines ir tėvams ištarė lemtingą „Noriu išbandyti“. Taip viskas ir prasidėjo.  

„Tuo metu buvau šokėja ir, tiesą pasakius, net nebuvo minčių apie Muay Thai, – LRT.lt pasakojo mergina. – Tiesiog džiaugiausi, kad brolis užsiima tokia sporto šaka“.

Tačiau vieną dieną G. Morkūnaitės šokių partneris nusprendė viską mesti.

„Taip viskas ir sugriuvo, – prisiminė jaunoji kovotoja. – Vieną vakarą nuėjau į brolio kambarį ir sugalvojau pasimatuoti jo bokso pirštines. Iškart pasakiau tėvams, kad noriu išbandyti Muay Thai treniruotes. Brolis mane nuvedė į salę ir po pirmos treniruotės supratau, kad šis sportas – man“.

„Muay Thai? Tai pats geriausias dalykas, kuris man galėjo nutikti!“ – sakė G. Morkūnaitė.

Tampa bebaimė

Labai greitai merginos gyvenime atsirado žodžiai „Niekada nepasiduok“. 

„Esu užsispyrusi ir ambicinga, noriu sau įrodyti, kad galiu padaryti viską, – sakė G. Morkūnaitė. – Negalėčiau būti laiminga, jei viską tiesiog mesčiau. Užsibrėžiu sau tikslus ir daug svajoju. Tai man leidžia pasiekti geriausių rezultatų ir skatina praleisti kiekvieną dieną turiningai“.

Pasak kovotojos, treniruotės ir kovos padeda jausti geriau ir ugdo kantrybę bei atsakomybės jausmą: „O svarbiausia, kad Muay Thai išmoko gerbti tave nugalėjusį varžovą ir paguosti tą, kurį nugalėjai“.

„Viena mano pusė yra jautri ir mergaitiška, – teigė G. Morkūnaitė. – Mėgstu sukneles, makiažą, pozuoti prieš objektyvą, bet nemažai laiko skiriu mokslams. O kita mano pusė yra visiškai priešinga – mėgstu berniukiškus dalykus, pavyzdžiui, motociklus ir automobilius. Kova? Jai prasidėjusi aš jaučiuosi bebaimė, nieko nebijau ir noriu kovoti“.

„Ar skauda?“

Ne vieną kartą G. Morkūnaitei po makiažu teko slėpti savo mėlynes.

„Aš jų nesigėdyju, nes jos atspindi mano mylimiausią veiklą – Muay Thai. Dažnai aplinkiniai klausia, kas nutiko, ar man viskas gerai, ar neskauda, – nusijuokia kovotoja. – Daugeliui mėlynės ant mergaitės veido nėra priimtina, o aš manau, kad to per daug sureikšminti nereikia“.

„Bet merginos tikrai yra labai laukiamos, – pabrėžė G. Morkūnaitė. – Mūsų klube „Kovos Akademija“ treniruojasi daug merginų ir moterų, kurios džiaugiasi atradusios Muay Thai. Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje daugėja merginų kovotojų, kurios niekuo nenusileidžia vyrams. Sportas negali būti skirstomas į vyrišką ar moterišką. Visos veiklos turi būti prieinamos visiems“.

G. Morkūnaitė prisiminė, kad anksčiau tekdavo dažnai praleisti varžybas, nes nebūdavo varžovių.

„Dabar varžausi suaugusiųjų kategorijoje, kurioje yra žymiai daugiau varžovių, – LRT.lt teigė aštuoniolikmetė. – Konkurencija nuolat tik didėja. Džiaugiuosi, nes didėja galimybės tobulėti, nestovėti vietoje, susipažinti su kuo įvairesnėmis technikomis“.

Tobulėti kasdien

Šiuo metu panevėžietė ruošiasi vasario pradžioje vyksiančiam Baltijos šalių Muay Thai atvirajam čempionatui.

Pasak G. Morkūnaitės, kiekvienas turime visas galimybes kasdien save tobulinti.

„Turėtume tai įvertinti, – pabrėžė kovotoja. – Šią taisyklę kiekvienas galėtų pritaikyti bet kurioje gyvenimo srityje. . Ateityje matau save užsiimančią kovos menais. Net pačią blogiausią dieną Muay Thai pakelia nuotaiką ir išlaisvina visas susikaupusias blogas emocijas. Sportas nuramina mano sielą ir priverčia jaustis geriau. Muay Thai motyvuoja nepasiduoti ir kitose veiklose“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi