Sportas

2015.09.08 13:45

N. Djokovičius parodė R. Berankiui, kodėl yra pirma pasaulio raketė

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Trečiadienį paryčiais į Niujorke vykstančio prestižinio „Grand Slam“ serijos turnyro „US Open“ pirmojo rato kovą stojo geriausias Lietuvos tenisininkas 23-ejų metų Ričardas Berankis (ATP-112). Jis susitiko su pirma pasaulio rakete ir paskutinių trejų metų varžybų finalininku 26-erių metų serbu Novaku Djokovičiumi bei nusileido jam 1:6, 2:6, 2:6.

Trečiadienį paryčiais į Niujorke vykstančio prestižinio „Grand Slam“ serijos turnyro „US Open“ pirmojo rato kovą stojo geriausias Lietuvos tenisininkas 23-ejų metų Ričardas Berankis (ATP-112). Jis susitiko su pirma pasaulio rakete ir paskutinių trejų metų varžybų finalininku 26-erių metų serbu Novaku Djokovičiumi bei nusileido jam 1:6, 2:6, 2:6.

Per dvikovą, kuri truko 1 val. 22 min., R. Berankis laimėjo tik penkis geimus.

Tiesa, rezultatas galėjo būti kur kas garbingesnis, tačiau lietuvis išnaudojo tik 1 iš 8 turėtų „breakpointų“ progų (galimybių laimėti geimą paduodant varžovui – DELFI). Serbas realizavo net 50 proc. tokių savo šansų (7/14). Jis sėkmingiau atliko ir padavimus: 10 „ace'ų“ ir 1 dviguba klaida prieš lietuvio 3 „ace'us“ ir 4 dvigubas klaidas.

Be to, N. Djokovičius net tris kartus mažiau klydo – 9 neišprovokuotos klaidos prieš 27-ias R. Berankio. Serbas buvo nusiteikęs itin rimtai ir bėgo bei kovojo dėl kiekvieno kamuolio. Tai įrodo ir įspūdinga pirmų dviejų setų statistika – per juos jis iš viso padarė tik 2 klaidas!

Po pergalės N. Djokovičius džiaugėsi, kad ją pasiekti pavyko greitai, tačiau nemenkino lietuvio žaidimo ir teigė neatsipalaidavęs nė sekundei, nors ir visą laiką pirmavo.

„R. Berankis yra labai talentingas žaidėjas, pasižymintis solidžiais smūgiais nuo galinės linijos. Man pavyko atlikti kelis ankstyvus „breakpointus“ ir primesti savo žaidimą. Tobula, kad laimėjau taip greitai. Nenoriu jau pirmuose turnyro ratuose praleisti daug laiko korte, todėl kiekvieną tašką žaidžiau taip tarsi jis būtų lemiamas. Tiesa, ir lietuvis iš tiesų pagirtinai sužaidė kelis taškus“, – sakė serbas.

Paklaustas, ar neprarado koncentracijos būdamas priekyje 2:0 pagal setus ir nepradėjo bandyti naujovių savo žaidime, N. Djokovičius tai kategoriškai paneigė.

„Ne, „US Open“ tikrai nėra ta vietą, kurioje galima būti užsiimti treniruotėmis ar bandymais. R. Berankiui kelis kartus pavyko užsikabinti mano padavimų metu, tačiau aš esu labai patenkintas tuo, kaip šiandien žaidžiau. Paskutines dešimt dienų dariau viską, kad kuo geriau pasiruoščiau šiam turnyrui. Tai viskas, kas nuo manęs priklausė. Dabar belieka žaisti“, – laimingas po pirmos pergalės pridūrė jis.

Mačas vyko centriniame „US Open“ korte, pavadintame Arthuro Ashe vardu. Šioje arenoje telpa 22500 žiūrovų, bet šį kartą tribūnos nebuvo pilnos. Dvikovą tiesiogiai transliavo „Eurosport“ televizija.

R. Berankiui už dalyvavimą „US Open“ turnyro pirmame rate atiteko 10 ATP reitingo taškų ir 23 tūkst. JAV dolerių.

N. Djokovičius kitame etape susikaus su vokiečiu Benjaminu Beckeriu (ATP-87), kuris 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 įveikė čeką Lukašą Rosolą (ATP-45).

Mačo statistika:

R. Berankis – N. Djokovičius

„Ace‘ai“ (neatremiami padavimai): 3 – 10

Dvigubos klaidos: 4 – 1

Pirmų padavimų pataikymo procentas: 53 – 68

„Break points“ realizacija: 1/8 (13 proc.) – 7/14 (50 proc.)

„Winners“ (taškai, laimėti sėkmingai užbaigus atakas): 16 – 28

„Net points“ (taškai, laimėti žaidžiant prie tinko): 7/15 (47 proc.) – 15/23 (65 proc.)

„Unforced errors“ (varžovo neišprovokuotos klaidos): 27 – 9

Iš viso laimėti taškai: 50/141 (35 proc.) – 91/141 (65 proc.).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.