Naujienų srautas

Sportas2019.01.18 07:07

2019-ųjų Dakaro pabaiga: lietuvių ekipažai – finiše, pasiekti du rekordai

LRT.lt 2019.01.18 07:07

Ketvirtadienį startavo paskutinis Dakaro maratono etapas. Net trys lietuvių ekipažai visureigių klasėje turėjo įveikti 112 kilometrų atstumą, ką jie sėkmingai ir padarė. Greičiausias čia buvo 11 vietą užėmęs Benediktas Vanagas, kuriam iki dešimtos vietos pritrūko vos penkių sekundžių. Rekordiškai aukštą vietą taip pat užsitikrino ir motociklininkas Arūnas Gelažninkas.

Geriausioje pozicijoje prieš startą buvo B. Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas (startavo 15.05 val. Lietuvos laiku), užėmęs 11 vietą absoliučioje įskaitoje. Jis nuo 10 vietoje įsitaisiusių prancūzų Ronano Chaboto ir Gilleso Pilloto atsiliko mažiau nei keturiomis minutėmis. Tačiau gerai įveikę paskutinį greičio ruožą prisivyti varžovų nesugebėjo – galutinėje įskaitoje liko 11-oje vietoje.

„Greita diena. Prieš startą pasitarėme, kad turime keturias minutes. Nelekiame. Pavyzdinis greičio ruožas gavosi. Gerai, kad ne super ilgas. Kai pervažiuosime per podiumą, tada bus finišas“, – po finišo teigė B. Vanagas.

11 vieta yra ne tik asmeninis (pernai užimta 30 vieta), bet ir Lietuvos rekordas Dakare.

Už B. Vanago ir S. Rozwadowskio žengė kiti lietuviai Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas (startavo 15.02 val.) – juos skyrė net 47 minutės. Už V. Žalos ekipažo buvę belgai Stephane`as Henrardas ir Gatienas Du Bois atsiliko 44 minutes, tad lietuviams geriausia buvo tiesiog ramiai pabaigti lenktynes, ką lietuviai ir padarė. Tad panašu, kad lenktynininkas ir liks 12-oje vietoje. Pernai V. Žalos ekipažas užėmė 18 vietą.

„Labai gerai viskas. Pasitempėme. Dar, aišku, yra kur pasitempti, bet mūsų mašinėlės limitai artėja“, – po paskutinio greičio etapo kalbėjo V. Žala.

Finišavę 12-oje vietoje šie lietuviai pakartotų pernai metų Antano Juknevičiaus pasiekimą. Šįkart šio sportininko tandemas su Dariumi Vaičiuliu žengė vos 31-oje vietoje  (startavo 14.21 val.). Nuo prieš juos važiuojančio ekipažo jie atsiliko 40 minučių, o už jų esančius lenktynininkus lenkė net 29 valandomis. Užtikrintai finišavęs ekipažas, panašu, šią vietą ir išsaugos.

„Nelengvas Dakaras. Mums buvo sunki pirma pusė. Trūksta dar trijų–keturių dienų. Dar pavarytumėme. Šiandien galėjome atidarinėti kelią, nes prieš mus tik motociklai pravažiavo. Išsigraibėme prieš mus startavusius ir tada jau visiškai tuščia trasa, tai praktiškai pats atsidarinėji trasą. Tai mes ten atpaišėme trajektorijas, kuriomis kiti seks“, – po finišo teigė A. Juknevičius.

Motociklininkas Arūnas Gelažninkas taip pat pasiekė solidų rezultatą šių metų ralyje – bendroje įskaitoje jis užsitikrino rekordiškai aukštą 24-ąją vietą.

Lenktynėse šiemet debiutavęs A. Gelažninkas prieš prasidedant paskutiniame etapui buvo 30-oje vietoje.

A. Gelažninkas, BNS nuotr.

Paskutiniame etape 25 vietą užėmęs sportininkas nuo lyderio atsiliko 25 min. 22 sek. Iš viso trasoje jis sugaišo 43 val. 4 min. ir 39 sek., o nuo motociklų klasėje nugalėjusio australo Toby Price`o atsiliko kiek daugiau nei 9 valandas.

„Norėčiau, kad tai nebūtų vienkartinis projektas ir kad susitiksime kitąmet“, – iškart po finišo teigė lenktynininkas.

Kitam motociklininkui Baliui Bardauskui lenktynės baigėsi ne taip sėkmingai – dėl traumos jam teko pasitraukti joms nesibaigus.

Kaip socialine tinkle „Facebook“ pranešė B. Bardausko komandos atstovė Marija Dubickienė, po išsamesnės apžiūros nustatyta, kad po kritimo lenktynininkui lūžo abi rankos ties riešais. 

Kritimas įvyko dėl kelionės knygoje nepažymėtos duobės. Kartu su lietuviu šioje vietoje susižalojo dar du lenktynininkai.

B. Bardauskas bendroje įskaitoje prieš incidentą buvo 75 vietoje. Pernai jis finišavo 81-oje vietoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi