Naujienų srautas

Sportas2019.01.17 16:56

A. Gelažninkas Dakare pasiekė geriausią Lietuvos rezultatą motociklų klasėje

LRT.lt 2019.01.17 16:56

Pietų Amerikoje vykstančiame Dakaro maratone paskutinę lenktynių atkarpą pradėjo motociklininkai. Nesėkmingai joje pasirodė iš lenktynių pasitraukė Balys Bardauskas. Tuo metu Arūnas Gelažninkas finišavo 25-oje vietoje.

Tarp 112 kilometrų Peru žemėje turėjusių įveikti lenktynininkų buvo ir du lietuviai – Arūnas Gelažninkas ir Balys Bardauskas.

Deja, bet DELFI.lt tiesioginės transliacijos metu paskelbta, kad pastarasis sportininkas baigė lenktynes. Jis griuvo įveikęs vos 5 kilometrus ir susilaužė kairę ranką. Lenktynininkas buvo išgabentas į ligoninę.

Kaip socialine tinkle „Facebook“ pranešė B. Bardausko komandos atstovė Marija Dubickienė, po išsamesnės apžiūros nustatyta, kad lenktynininkui visgi lūžo abi rankos ties riešais. Medikai sprendžia, kokio sudėtingumo yra lūžiai. Nuo to priklausys, ar B. Bardauskui dar teks iškęsti ir sudėtingą operaciją.

„Pats Balys jaučiasi pakankamai gerai. Be to, sutvarkėme dokumentus ir motociklą atsiimsime jau Prancūzijoje“, – teigė M. Dubickienė.

Kritimas įvyko dėl kelionės knygoje nepažymėtos duobės. Kartu su lietuviu šioje vietoje susižalojo dar du lenktynininkai.

B. Bardauskas bendroje įskaitoje prieš incidentą buvo 75 vietoje. Pernai jis finišavo 81-oje vietoje.

Lenktynėse šiemet debiutavęs A. Gelažninkas prieš prasidedant paskutiniame etapui buvo 30-oje vietoje.

Paskutiniame etape 25 vietą užėmęs sportininkas nuo lyderio atsiliko 25 min. 22 sek., o bendroje įskaitoje liko 23-ias. Iš viso trasoje jis sugaišo 43 val. 4 min. ir 39 sek., o nuo motociklų klasėje nugalėjusio australo Toby Price`o atsiliko kiek daugiau nei 9 valandas.

„Norėčiau, kad tai nebūtų vienkartinis projektas ir kad susitiksime kitąmet“, – iškart po finišo teigė lenktynininkas.

Jau žinodamas, kad pasiekė geriausią rezultatą Lietuvos istorijoje, lenktynininkas itin nerizikavo.

„Šiandien buvo greitas, smagus greičio ruožas. Buvo galima greitai važiuoti, nes greitesni sportininkai startavo už nugaros, aplenkė, tad norėjosi su jais laikytis, bet nutariau, kad planas – ne toks, bendros vietos nepakeis. Galima su jais važiuoti, tik reikia daugiau praktikos. (...) Nelabai ir buvo įtampa. Vietos aiškios buvo, tad darbas buvo pasiekti finišą saugiai. Tą ir dariau – važiavau atsargiai, visai nerizikuodamas. Todėl esu laimingas. Mačiau, kad buvo kažkas nukritęs 6–10 kilometre, tad tai buvo šauktukas, kad visko gali nutikti“, – DELFI.lt teigė lenktynininkas.

Tik iš žurnalisto jis sužinojo, kad tas nelaimėlis buvo B. Bardauskas.

„Mačiau, kad kažkas gulėjo, buvo daug sustojusių lenktynininkų, tai aš nestojau“, – teigė Dakaro ralį pirmąkart baigęs A. Gelažninkas bei pridėjo, kad yra itin patenkintas rezultatu.

Į Lietuvą sportininkas grįš šeštadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi