Naujienų srautas

Sportas2019.01.16 22:15

B. Vanagas devintajame Dakaro ralio etape – penktas

ELTA 2019.01.16 22:15

Prestižinio Dakaro ralio priešpaskutiniame – devintajame – etape trečiadienį lietuvio Benedikto Vanago ir lenko Sebastiano Rozwadowskio („Toyota Hilux“) ekipažas, preliminariais duomenimis, užėmė penktąją vietą. Tai – geriausias lietuvių rezultatas šių metų ralyje ir antras rezultatą per visą Lietuvos istoriją.

Etape nugalėjo šių varžybų nugalėtojo titulą praktiškai užsitikrinęs katarietis Nasseras Al-Attiyah („Toyota“). Jis 313 km greičio ruožą įveikė per 3 val. 53 min. 22 sek.

Antrąją vietą užėmė ispanas Nani Roma („Mini“, +4.58), trečiąją – Pietų Afrikos Respublikos (PAR) lenktynininkas Ginielis de Villiersas („Toyota“, +7.15). Ketvirtas buvo lenkas Jakubas Przygonskis („Mini“, +14.01).

B. Vanagas etapo nugalėtojui pralaimėjo 15 min. 45 sek.

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas („Toyota Hilux“, +1:08.05) užėmė 14-ąją poziciją,

„Startas buvo labai smagus, o po to laukė kasimo konkursas. Kasėm, kasėm ir dar kartą kasėm. Šiandien buvo ta diena, kai aš daug grybavau. Kaip taisyklė, sustodavom visada ant keteros - pačios kopos viršūnės, kai baisu net iš mašinos išlipti, nes skardžiai į abi puses. Buvo labai karšta - bet ką atiduočiau už kondicionierių. Kitąmet mašinoje jis tikrai bus“, – įspūdžius iš karščiausios dienos visame 2019 m. Dakaro maratone pasakojo vairuotojas V. Žala.

Keliasdešimt kilometrų visi trys lietuvių komandų ekipažai – „Agrorodeo“, Antano Juknevičiaus su Dariumi Vaičiuliu ir Benedikto Vanago su Sebastianu Rozwadowskiu – važiavo vienas paskui kitą. Vėliau V. Žala su S. Jurgelėnu įklimpo ir kiti du nurūko tolyn, tačiau A. Juknevičių po jo automobilio gedimo pavyko aplenkti.

„Pradžioje važiavome kartu su Cyriliu Despres - bandėme tolygiai laikytis ir visai pavyko. Tačiau išvažiavus į ilgesnę tiesiąją, jis kaip pro stovinčius pravažiavo – tai visai kitokio kalibro automobilis, bet su keturiais ratais varomais „Toyota“ bei „Mini“ mes galim važiuoti apylygiai. Šiandien nebuvo sunkiausia diena, tačiau karštis ir daug darbo kastuvais vargino. Liežuvis prie gomurio limpa“, – būseną finiše apibūdino šturmanas S. Jurgelėnas.

V. Dranginio/Agrorodeo nuotr.

Tuo tarpu Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio („Toyota Hilux“, +1:49.51) ekipažas, dar negalutiniais duomenimis, yra 24-as.

„2018-ųjų metų Dakare kartu su navigatoriumi Dariumi Vaičiuliu 12-ą vietą užėmęs ir trečią kartą šį rekordą pagerinęs „CRAFT bearings“ komandos pilotas A. Juknevičius dėl virtinės šio pasiekimo nebepagerins, tačiau antroje Dakaro pusėje rodo tikrąjį savo tempą. Lietuvis po nesėkmių liūno bene kasdien važiavo greičiausiųjų 20-uke, tačiau šiandien sportininkui ir vėl koją kišo techniniai gedimai.

„Važiavom puikiai – tempas geras, greičio ruožas smagus. Bet ant paskutinės kopos pastrigome - būtų 5 min. ir išsikasta, bet išskleidus hidraulines viena nusprendė nesusiskleisti atgal. Teko padirbėti mechanikais ir numontuoti koją, nes su išlindusia parvažiuoti būtų neįmanoma. Atrodo, kad visą Dakarą tas pats – vos tik pasidaro smagu ir greita, kažkas vis nutinka. Smagu dėl mūsų tempo, bet liūdna dėl nesėkmių“, – sakė A. Juknevičius.

Vienas lenktynių lyderių prancūzas Sebastianas Loebas („Peugeot“) ilgą laiką pirmavo šiame etape kartu su tautiečiu Cyrilu Despresu („Mini“), bet pačioje trasos pabaigoje jie abi susidūrė su problemomis ir prarado nemažai laiko.

Motociklų lenktynėse lietuvis Arūnas Gelažninkas (KTM) užėmė 31-ąją vietą.

Greičiausias buvo prancūzas Michaelas Metge'as („Sherco TVs“). Jis finišavo per 3 val. 46 min. 38 sek. Antrąją vietą užėmė Bolivijos atstovas Danielis Nosiglia Jageris („Honda“, +2.00), trečiąją - čilietis Pablo Quintanilla („Husqvarna“, +3.28).

Balys Bardauskas (KTM) finišo dar nepasiekė.

Bendroje įskaitoje pirmauja australas Toby`is Price`as (KTM). Jis vos 1 min. 2 sek. lenkia P. Quintanillą.

A. Gelažninkas (+8:42.01) pakilo į 25-ąją poziciją.

Ketvirtadienį dalyviai iš Pisko važiuos į Peru sostinę Limą, o paskutinį greičio ruožą sudarys tik 112 km.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi