Naujienų srautas

Sportas2019.01.16 16:02

Dakaro čempionas C. Sainzas starte su lietuviais nepasirodė – sugedo bivake

LRT.lt 2019.01.16 16:02

Devintasis Dakaro ralio greičio ruožas ypač įdomus Lietuvos gerbėjams, mat jame vienas su kitu tiesiogiai varžosi Benediktas Vanagas ir Vaidotas Žala. Atrodo, kad lietuviai tikrai pakils bent per vieną poziciją aukštyn, mat praėjusių metų čempionas Carlosas Sainzas susidūrė su techninėmis bėdomis.  

PAPILDYTA 16:00. Trylika kartų Dakaro ralį laimėjęs prancūzas Stephane'as Peterhanselis po avarijos pasitraukė iš šių metų ralio. Jo šturmanas patyrė traumą. Po 8 etapų jis bendroje įskaitoje rikiavosi 4-as. 

Devintajame ruože lenktynininkai startavo grupėmis po keturis, o vienoje šių grupių kartu į startą skriejo Benediktas Vanagas ir Antanas Juknevičius. Prie jų turėjo prisijungti ir praėjusių metu čempionas Carlosas Sainzas bei olandas Bernhardas Ten Brenke, tačiau lietuviai startavo vieni.

Vaizdas sirgaliams iš Lietuvos ypač gražus, tiesa, B. Vanagas su A. Juknevičiumi dėl pozicijų bendroje įskaitoje nesivaržo. B. Vanagui svarbiausia aplenki Vaidotą Žalą, mat juos skiria tik penkios minutės ir aukščiau prieš paskutinį lemiamą etapą bus tas, kuris šiandien finišuos pirmas.

A. Juknevičiaus i B. Vanago startas/iGo2Dakar nuotr.

Tačiau atrodo, kad lietuviai gali palypėti viena pozicija aukščiau dėl C. Sainzo problemų. Ispanas jau praėjus kuriam laikui nuo numatyti starto „Twitter“ pranešė, kad yra įstrigęs bivake, nes sugedo jo „Mini“ bolidas.

Nuotraukoje matyti, kad automobilis yra gerokai apardytas ir į startą taip greitai C. Sainzas tikrai neišsiruoš.

Prieš šios dienos varžybas dukart Dakaro čempionas rikiavosi devintoje bendrosios įskaitos vietoje.

Jeigu ispanas taip ir nepasirodys trasoje, V. Žala ir B. Vanagas kyla atitinkamai į 12-ąją i 13-ąją pozicijas. 12 vieta bendroje įskaitoje – visų laikų Lietuvos rekordas, kurį pernai užfiksavo A. Juknevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi