Sportas

2019.01.16 13:52

Devintoji Dakaro diena – tiesioginės B. Vanago ir V. Žalos lenktynės

LRT.lt2019.01.16 13:52

Dakaro ralis šiandien išvažiuoja į finišo tiesiąją – liko paskutinis rimtas greičio ruožas, mat ketvirtadienį lenktynininkams jau reikės įveikti tik paskutinius 112 km iki Peru sostinės Limos. Tuo tarpu šiandien laukia daug kopų, įdomus startas bei tiesioginė dviejų lietuvių dvikova.  

Žala prieš Vanagą

Po Benediktui Vanagui nesėkmingo aštuntojo Dakaro ralio ruožo jis bendroje įskaitoje nukrito į 14-ąją vietą, o vienu laipteliu aukščiau – Vaidotas Žala.

Lenktynininkus skiria tik penkios minutės – lygiai tiek pat skiria abiejų lietuvių starto laikus. Taigi, aukštesnę vietą po devintojo greičio ruožo užims tas, kuris tiesiog pirmas atvažiuos į finišą. Lyg kokiose žiedinėse lenktynėse.

Abu lietuviai dar gali pakartoti prieš metus Antano Juknevičiaus pasiektą 12-ąją vietą bendroje įskaitoje, tačiau tai nebus lengvas. Kol kas čia įsitaisęs čilietis Borisas Garafulicas lietuvius lenkia daugiau nei pusvalandžiu.

 „Šiandien dar galima viską praloš arba išlošt. Reikės rasti balansą į saugesnę pusę. Dabar imtis papildomų rizikų gal neverta, reikia ir mašinėlė, kad atlaikytų. Mūsų mašina tarp dabartinių starto fone atrodo truputį, kaip dinozauras“, - DELFI žurnalistui Pauliui Garkauskui sakė V. Žala.

Drago startas

Devintajam greičio ruožui organizatoriai vėl parengė drag tipo startą, kada į trasą vienu metu išvažiuoja po keturis lenktynininkus.

Tad V. Žala į trasą 14:50 val. Lietuvos laiku išvažiuos kartu su minėtu B. Garafulicu („Mini“), prancūzu Cyrilu Despres („Mini“) bei SxS klasės atstovu G. Farresu Guellu.

Praėjus tik penkioms minutėms nuo šio ketverto kartu į startą išlėks B. Vanagas ir Antanas Juknevičius, o jiems kompaniją palaikys tokie Dakaro vilkai, kaip Bernhardas ten Brinke („Toyota“) bei dukart pasaulio ralio (WRC) bei praėjusių metų Dakaro čempionas Carlosas Sainzas („Mini“).

„Darius prašo, kad aš būtinai aplenkčiau Sainzą starte. Sakė, kad reikia parodyti jam, kur vėžiai žiemoj“, - prieš startą juokavo A. Juknevičius.

Jo šturmanas Darius Vaičiulis apibūdino lenktynininku laukiančią trasą.

„Pagal kelio knygą matyti, kad pradžia bus kopose. Viskas suksis tose pačiose vietose, kaip ir vakar. Pirmas 100 km visiškai kopose, tada šiek tiek greitų ruožų, nusileidimas iki vandenyno pakrantės, o tada grįžimas į kopas. Daug kopų“, - pasakojo D. Vaičiulis.

Šiandien automobilių vairuotojams reikės iš viso įveikti 409 km, iš kurių 303 – greičio ruožas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.