Sportas

2019.01.16 12:15

WADA: duomenų surinkimas Maskvos antidopingo laboratorijoje trunka ilgiau nei planuota

BNS 2019.01.16 12:15

Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) ekspertams reiks daugiau nei planuota laiko surinkti visus reikiamus tyrimų duomenis, saugomus senoje Maskvos  antidopingo laboratorijoje, antradienį naujienų agentūrai AFP sakė agentūros atstovas spaudai. 

WADA ekspertai praėjusį trečiadienį sugrįžo į Maskvą, Rusijai iki nustatyto galutinio termino – gruodžio 31-osios – neužtikrinus jiems prieigos prie laboratorinių duomenų. Ketvirtadienį ekspertai pradėjo rinkti duomenis. Planuota, kad šiai užduočiai atlikti reikės trijų dienų. 

„Misijos trukmė nebuvo apribota. Ji trunka ilgiau nei iš pradžių manyta, tačiau komanda vykdydama užduotį nesusiduria su jokiomis konkrečiomis problemomis ar sunkumais“, – sakė WADA atstovas antradienį – antrą ir paskutinę agentūros Reikalavimų laikymosi komiteto (CRC) susitikimo dieną.  

„Didžiulis duomenų kiekis ir jų sudėtingumas, taip pat faktas, kad serveriai ir standieji diskai, kur laikomi duomenys, nėra visiškai nauji, lemia tai, kad užduočiai atlikti reikia daugiau laiko, nei galvota iš pradžių“, – sakė WADA atstovas.  

Pernai rugsėjį WADA, nepaisydama daugelio Vakarų šalių atletų ir įtakingų kovos su dopingų pareigūnų protestų, atšaukė Rusijos antidopingo agentūros (RUSADA) suspendavimą – su sąlyga, kad šalis iki gruodžio 31 dienos perduos laboratorinius duomenis.  

Tai duomenys, susiję su tūkstančiais testų, atliktų 2011–2015 metais. Rusija kaltinama tuo laikotarpiu valstybiniu lygiu vykdžiusi sportininkų dopingo programą.  

Tačiau kai WADA ekspertai gruodį atvyko į Maskvą, rusų pareigūnai pareiškė, kad jų įranga nėra sertifikuota pagal Rusijos įstatymų numatytus kriterijus.

WADA CRC pirmadienį Monrealyje susirinko į dviejų dienų susitikimą. 

„CRC susitikimas baigsis kaip numatyta – antradienį, – sakė WADA atstovas. – Kiekvienu etapu CRC informuojamas apie tai, kas vyksta Maskvoje. Jis užbaigs ir pateiks ataskaitą tik tada, kai savo darbą baigs techninė komanda.“   

WADA Atitikties komitetas, priimsiantis sprendimą dėl RUSADA, susitiks sausio 22 dieną.