Sportas

2019.01.16 11:18

M. Lasickienė atvira: Rusijoje dopingo nesumažėjo

LRT.lt2019.01.16 11:18

Viena geriausių Rusijos lengvaatlečių, šuolių į aukštį pasaulinė lyderė Marija Lasickienė drąsiai kalba apie savo šalies dopingo skandalą. 26 metų pasaulio čempionė nemano, kad Rusijoje būtų sumažėjęs dopingo vartojimas, rašo TASS.  

„Aš labai tikiuosi, kad vasarą jie mums leis varžytis su savo vėliava. Aš taip pat tikiuosi, kad nacionalinė rinktinė pasimokys iš pastarųjų trejų metų. Turime būti nuoširdūs tiek prieš save, tiek prieš kitus – kad tai daugiau nepasikartotų.

Nenoriu būti neteisingai suprasta, bet deja, dopingo vartojimo atvejų mūsų lengvojoje atletikoje nesumažėjo“, – atvirai kalbėjo sportininkė.

Pastaruosius trejus metus aukso medalius įvairiausiose varžybose skinanti M. Lasickienė varžosi kaip neutrali atletė. Tai reiškia, kad jai po pergalių negrojamas Rusijos himnas, ji negali demonstruoti savo šalies vėliavos, nacionalinių spalvų.

Rusija iki šiol nėra pripažinusi valstybiniu lgiu vykdytos dopingo sukčiavimo programos, dėl kurios šalies lengvaatlečiai negalėjo varžytis 2016 metų Rio olimpinėse žaidynėse, o 2018 metų žiemos žaidynėse Pjongčane rusų sportininkų visai nebuvo.

M. Lasickienė ragina keistis: „Turime tai daryti ne tik dėl IAAF, bet ir dėl savęs, dėl mūsų vaikų. Jie juk nesupranta, kodėl jaunimui neleidžiama varžytis. Mes turime būti pavyzdys ateities kartoms.“

Šuolininkė į aukštį neseniai pareiškė rimtai svarstanti galimybę išvykti iš savo šalies ir treniruotis svetur, tačiau galimą pilietybės keitimą atmetė.

M. Lasickienė 2015 ir 2017 m. tapo pasaulio čempione, 2018 m. laimėjo Europos čempionatą, tapo Deimantinės lygos bendrosios įskaitos čempione.