2019.01.16 00:31

FIBA Čempionų lyga: tritaškiais nukalta „Neptūno“ pergalė ir netikėta trauma

BNS2019.01.16 00:31

Klaipėdos „Neptūnas“ FIBA Čempionų lygoje iškovojo gyvybiškai svarbią pergalę. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Strasbūre ketvirtajame kėlinyje prapliupo tritaškiais ir 90:80 (16:27, 28:17, 25:20, 21:16) palaužė SIG krepšininkus bei išsaugojo viltis patekti į kitą etapą.

Pirmąjį kėlinį šeimininkai laimėjo 27:16, bet „Neptūnas“ nepasidavė ir antrajame kėlinyje pademonstravo daug geresnę gynybą ir persvėrė rezultatą 44:42. Prieš didžiąją pertrauką rezultatas buvo lygus 44:44.

Trečiajame kėlinyje „Neptūnas“ po Tomo Delininkaičio tritaškio su pražanga išsiveržė į priekį 64:52. Iki kėlinio pabaigos klaipėdiečių persvara aptirpo ir prieš lemiamą kėlinį „Neptūnas“ pirmavo 69:64.

Sužaidus vos dvi minutes ketvirtajame kėlinyje SIG išsiveržė į priekį 70:69. „Neptūnas“ ketvirtajame kėlinyje atsiliko 3:11, bet tada prapliupo tritaškiais ir išplėšė pergalę. Klaipėdiečiai iš viso pataikė 10 tolimų metimų iš 15-os.

Pačioje rungtynių pabaigoje skaudžiai nusileidęs Kyle`as Weaveris ilgai nekilo nuo parketo. Amerikietis greičiausiai patyrė traumą.

Rezultatyviausias „Neptūno“ komandoje buvo 15 taškų surinkęs Lorenzo Williamsas.

Strasbūre „Neptūnas“ sulaukė Deivido Gailiaus debiuto, kuris šeštadienį sugrįžo į uostamiesčio klubą po ketverių metų pertraukos.

Naujokas per 15 minučių pelnė 6 taškus (1/1 dvitašk., 1/1 tritašk., 1/1 baud.).

D grupėje „Neptūnas“ pakilo į penktąją vietą. Strasbūro ekipa išsaugojo trečiąją poziciją.

Klaipėdiečiai šį sezoną jau buvo susitikę su Strasbūro krepšininkais – tuomet „Neptūnas“ namuose iškovojo pergalę 92:83.

Klaipėdiečių dar laukia dvikova namuose prieš grupės autsaiderę Liublianos „Petrol Olimpiją“, tuomet kelionė į Patrus ir rungtynės su „Promitheas“, o reguliarųjį sezoną uostamiesčio krepšininkai užbaigs maču „Švyturio“ arenoje prieš Bairoito „Medi“ klubą iš Vokietijos.

SIG: F. Pietrusas 17, A. Traore 13, M. Greenas 12, J. Nzeullie ir J. Eddie po 11.

„Neptūnas“: L. Williamsas 16, K. Weaveris 14, L. Kisielius 13, J. Grantas 11, O. Olisevičius 10.