Sportas

2015.09.08 13:45

R. Berankis: tikiu, kad mačas su N. Djokovičiumi gali būti geras

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Ričardas Berankis naktį iš antradienio į trečiadienį (2 val. Lietuvos laiku), pirmą kartą karjeroje stos į kovą su pirmąja pasaulio rakete. Atviro Jungtinių Amerikos Valstijų „US Open“ čempionato pirmame rate Lietuvos atstovas kovos su Novaku Džokovičiumi.

Ričardas Berankis naktį iš antradienio į trečiadienį (2 val. Lietuvos laiku), pirmą kartą karjeroje stos į kovą su pirmąja pasaulio rakete. Atviro Jungtinių Amerikos Valstijų „US Open“ čempionato pirmame rate Lietuvos atstovas kovos su Novaku Džokovičiumi.

R. Berankis, kalbėdamas apie būsimą dvikovą, prisipažino, kad didelės įtampos nejaučia, o savo pasirengimą „US Open“ čempionatui vertina teigiamai.

– Kaip sekėsi ruoštis „US Open“ čempionatui?

– Pasirengimas, manau, buvo tikrai geras. Atvažiavome čia penktadienį iškart po mačo su Samu Querrey. Pakako treniruočių, pakako žaidimo. Dabar tiesiog belieka laukti kovos prieš pirmąją pasaulio raketę. Mano forma tikrai gera. Jau praeitame turnyre išėjęs į aikštę su kiekviena diena jaučiausi vis geriau ir geriau.

– Kaip reagavai išgirdęs žinią, kad teks kovoti su pirmąja pasaulio rakete?

– Smagiai. Man dar nėra tekę žaisti su pirmąja pasaulio rakete. Kovojau prieš Andy Murray ir Davidą Ferrerą, kurie buvo geriausių žaidėjų penketuke. Bet prieš pirmąją ar antrąją dar niekada nežaidžiau. Laukia įdomi kova (šypsosi).

– Ne taip seniai Tau teko treniruotis su N. Džokovičiumi. Kokį įspūdį paliko šios treniruotės?

– Tą dieną treniruotė buvo gana paprasta, nes jis buvo ką tik atvykęs iš Monrealio. Per daug taškų nežaidėme, tiesiog valandą pamušinėjom, ir tiek. Man jis pasirodė labai malonus žmogus – kaip ir Rogeris Federeris ar Rafaelis Nadalis. Tai buvo pirmas mano kartas, kai su juo susipažinau. Dabar jau dažniau pasisveikiname.

– Pačiam prieš dieną teko treniruotis su Rogeriu Federeriu. Gal jis davė kokių patarimų, kaip reikia žaisti prieš N. Džokovičių – juk jiems vienas prieš kitą teko kovoti daugybę kartų.

– Nedaug ką gali pasakyti, kai žaidi prieš pasaulio geriausiąjį. Ar mušti jam į kairę, ar į dešinę, ar aukštesnį, ar žemesnį smūgį. Dažniausiai tokie žaidėjai neturi silpnų vietų. Tiesiog mačo metu reikia išnaudoti tas galimybes, kurios pasitaiko. Progas, kai rezultatas būna 30:30 arba kai turi „breakpointą“.

– Kas svarbiausia dvikovoje su N. Džokovičiumi?

– Manau, man svarbiausia negalvoti, kad žaidžiu prieš pirmąją pasaulio raketę. Nes jeigu tik apie tai galvosi, mačą pralaimėsi dar jam neprasidėjus. Jeigu sugebėsiu žaisti atsipalaidavęs, su malonumu, tikiu, kad mačas gali būti geras.

– Kiek svarbi pati mačo pradžia?

– Mačo pradžia visada būna vienas svarbiausių žaidimo aspektų. Nes nuo to labai priklauso pasitikėjimas savimi. Kaip pradedi mačą, taip dažniausiai viskas ir nueina tolyn.

– Ko gero, metų pradžioje vykusi dvikova su Andy Murray (3:6, 4:6, 5:7) centriniame „Australian Open“ korte suteiks daugiau drąsos. Nors ir nedidelė, ta patirtis dabar gali praversti?

– Žinoma. Kiekvienas toks mačas suteikia patirties. Dabar jau žinau, ką reiškia išeiti į aikštę ir matyti aplinkui keliolika tūkstančių žmonių. Šį kartą jau nebebus tos euforijos, kai išėjęs į aikštelę matai tą visą aplinką. Tai tikrai daro didelį įspūdį.

* * *

R. Berankio ir N. Džokovičiaus mačas vyks centriniame „US Open“ korte, pavadintame Arthuro Ashe vardu. Jame telpa daugiau nei 22 tūkstančiai žiūrovų.

Lietuvio ir serbo dvikovos eigą ir rezultatą nuo 2 val. galėsite gyvai sekti pagrindiniame naujienų portale Lietuvoje DELFI.