Naujienų srautas

Sportas2019.01.22 12:57

Ambicingasis A lygos naujokas „Panevėžys“ taikys į lyderių ketvertuką

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2019.01.22 12:57

Nors iki A lygos pradžios liko vos pusantro mėnesio, tačiau pirmąkart į šią Lietuvos futbolo pakopą patekęs tik šiemet kovą ketverių metų sukaktį minėsiantis futbolo klubas „Panevėžys“ turi daugiau klausimų nei atsakymų. Pamažu įsibėgėjantį pasiruošimą čempionatui stabdo nežinia ne tik dėl legionierių limito, bet ir varžovų skaičiaus.

2015 metų kovą asociacijos pagrindu įsteigtas FK „Panevėžys“ jau tais pačiais metais gavo galimybę varžytis I-oje lygoje. Pirmą sezoną baigę aštuntoje vietoje, 2016 metais panevėžiečiai jau kilo į penktą vietą, bet 2017 metų sezoną baigė itin prastai – būdami tik dešimti. Tačiau pernai – didžiulis šuolis į viršūnę.

Tiesa, viskas galėjo baigtis ir kitaip – pralaimėjimas 0:2 Kauno „Stumbro“ B bei lygiosios 2:2 su Telšių „Džiugu“ ir 1:1 su Nacionalinės futbolo akademijos komanda sukomplikavo Panevėžio ekipos padėtį ir viską persikėlė į paskutinį, 26-ą turą. Nesižvalgydama į priešininkus pagrindinė jos persekiotoja Alytaus „Dainava“ namie ramiai susitvarkė su „Kupiškiu“ – 6:0.

Kai dzūkai rungtynių baigtį praktiškai išsprendė jau per pirmąjį kėlinį – 3:0, tai lemtingose rungtynėse tarp „Panevėžio“ ir „Nevėžio“ žiūrovai pirmąjį įvartį pamatė tik 70-ą minutę, kai Andrejus Karvackis galingai iš 30 metrų nuginklavo varžovų vartininką. Tačiau aikštės šeimininkai nė nemanė pasiduoti ir 88-ą minutę Rimvydas Lipnevičius Kėdainiuose susirinkusiems sirgaliams padovanojo įvartį. Džiaugėsi ir alytiškiai, mat jų „Dainava“ pakilo į pirmąją turnyrinės lentelės vietą. Tiesa, tik trumpam. Jau priešpaskutinę žaidimo minutę tas pats A. Karvackis padovanojo dar vieną įvartį, pergalę ir pirmąjį I lygos čempionų titulą.

„Aš tikėjau savo komanda. Mes pirmavome visą sezoną, tad negalėjau sau pasakyti, kad būsime antri ar treti. Nors įkritome į duobę, tačiau tikėjau, kad laimėsime paskutinę dvikovą ir būsime pirmi. Žiūrovams gal labiau patiko, gal euforija didesnė buvo, kai paskutinėmis minutėmis išplėšiama pergalė. Taip pat ir komanda tuo tikėjo, nors taip pat nesitikėjo tokios pabaigos“, – praėjusio sezono atomazgą prisimena klubo direktorius 52-ejų Bronius Vaitiekūnas.

FK Panevėžys nuotr.

Praėjusio sezono didvyris, kaip ir didelė dalis komandos branduolio dalis – klube liks ir šį sezoną, tačiau „Panevėžio“ vairininkas Aleksandras Kurtijanas bei padėjėjas Dainius Glaveckas toli gražu dar nebaigė lipdyti komandos.

Jau dabar aišku, kad prie klubo prisijungs praėjusį sezoną „Palangoje“ žaidęs, bet puikiai Aukštaitijos sostinę pažįstantis, Sigitas Urbys. Jis puikiai žino ir komandos draugus –2014 m. „Ekrane“ žaista kartu su Tomu Salamanavičiumi, Mariumi Suvaizdžiu, Edvardu Tamulevičiumi ir Jonu Skinderiu, Lietuvos jaunimo rinktinėje – su Vytu Gašpuičiu ir Luku Čerkausku.

Taip pat „Panevėžio“ gretas papildė atraminio saugo pozicijoje žaidžiantis legionierius iš Rusijos – Aleksandras Erkinas, kuriam tai bus pirmoji karjeros stotelė užsienyje. Tačiau, anot A. Kurtijano, komandą turėtų papildyti dar 2–3 pajėgūs žaidėjai, tačiau, kas jie bus, trukdo sužinoti ir pati Lietuvos futbolo federacija, kuri atsakymus dėl A lygos žada tik sausio pabaigoje.

Neaišku, ir kada prasidės pats čempionatas, nors tradiciškai jis startuoja savaitė po LFF Supertaurės rungtynių. Ši „Žalgirio“ ir „Sūduvos“ akistata suplanuota Marijampolėje vasario 24 dieną, tad prie A lygos starto linijos komandos turėtų išsirikiuoti kovo pradžioje. Tad užbaigti komandų komplektaciją stipriausio Lietuvos čempionato dalyvės turės vos mėnesį. Kad tai jau dabar tampa problema, be užuolankų kalba ir B. Vaitiekūnas.

„Į peržiūrą atvažiuos penki žaidėjai, o mums reikia 2–3. (...) Norėtųsi gauti atsakymus kuo greičiau, nes, pavyzdžiui, neaiškus legionierių skaičius. Pernai buvo 5+1, t.y., aikštėje buvo galima 5 būti legionieriams, kai registruoti komandoje – šešis. Dabar norima padaryti, kad būtų galima leisti tik keturis. Štai ir neaiškumas. (...) Norint būti konkurencingiems A lygoje reikia tam tikro lygio žaidėjų. Tačiau, įsivaizduokite. Į peržiūrą atvažiuoja futbolininkai, su kuriais norime pasirašyti sutartį, tačiau negalime, nes neaišku, ar galėsime juos registruoti“, – teigia klubo direktorius.

„Panevėžys“ jau turi keturis legionierius, tad klausimas dėl penktojo užsieniečio bus išsprėstas tik po LFF sprendimo. Nors komanda iškovojo teisę žaisti A lygoje bei tikrai turės dalyvavimui reikalingą 300 tūkst. eurų biudžetą (praėjusį sezoną buvo apie 250 tūkst.), dėl savo ateities A lygoje taip pat nėra įsitikinusi šimtu procentų.

„Labai daug klaustukų. (...) Niekas nežino, ar žais, nes jau šiemet visi turi klubai būti dalininkai futbolo akademijų. Mes tą procesą pradėjome – valdome trečdalį Panevėžio futbolo akademijos. Neaiškus ir varžovų skaičius A lygoje. Kol nebus baigtas licencijavimo procesas, tol niekas nenori priimti jokių sprendimų. (...) Taip pat į šiuo sprendimus remiasi ir finansai, ar gausime rėmėjų paramą, ar galėsime pasiimti žaidėją. Daug ko negalime spręsti, kol nežinome dėl licencijavimo, tačiau turėtume jį praeiti – jau buvo atvažiavę apžiūrėti stadiono. Viskas gerai, tinka, nežinau, kas turėtų užkliūti“, – tvirtina pašnekovas.

Anot jo, Panevėžio futbolo akademijoje sportuoja apie 400 būsimų futbolininkų, o dar didesnį pastiprinimą suteikia ir Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija. Tačiau vien iš jaunųjų panevėžiečių sudaryta komanda varžytis su stipriausiomis Lietuvos komandomis būtų sudėtinga.

„Tikrai neitume į A lygą vien tik su jaunimu, nes su juo galima žaisti tik I lygoje – reikia derinio su patirtimi. Be to, nėra tiek jaunimo, kad jis žaistų aukščiausioje lygoje. Tačiau akademija yra, kurią jungsime su klubu. Galima žaisti su daugiau jaunimo, tačiau jiems reikia išsikovoti savo vietą – jie turi išaugti iki A lygos ir patys stengtis. Jei per prievartą įkišime į komandą, tai jie niekada nebus geras futbolininkai. Bus įtraukiami Panevėžio žaidėjai, tačiau tai trenerio darbas – ar jis matys juose potencialą“, – mano klubo direktorius bei tvirtina, kad dėl intensyvaus jaunųjų žaidėjų grafiko sulaukiantis ir jų tėvų nusiskundimų.

Daugybę klausimų dėl ateities turinti komanda intensyviai, rengdama dvi treniruotes per dieną, ruošiasi sezonui ir iki kovo sužais 6–7 draugiškas rungtynes. Pirmasis varžovas – prie iškritimo iš Lenkijos pirmos lygos šiemet balansuojantis Suvalkų „Wigry“.

„Rungtynėse matysime, kokiame lygyje esame ir žinosime, kur mes esame, kokių pozicijų žaidėjų reikia ieškoti, kokius tikslus galime kelti. (...) Draugiškoms rungtynėms ieškome stipresnių komandų, kad galėtume pamatyti, ko galime siekti. Yra žaidėjų, kurie žaidė A lygoje, tai tikrai neperdeginsime“, – tvirtinta B. Vaitiekūnas.

Su nostalgija „Ekrano“ laikus menantis panevėžietis į ateitį žvelgia pozityviai ir tiki, kad į „Aukštaitijos“ stadioną plūstanti didesnė nei 600–700 žiūrovų minia pamatys kuo daugiau pergalių, o mieste futbolas vėl taps sportu „numeris vienas“.

„Komandos tikslas, mano asmenine nuomone, turėtų būti patekimas į ketvertuką, – optimistiškai kalba pašnekovas. – Viskas priklauso nuo komandos, kad ji siektų tik pergalių. Ar tai būtų „Žalgiris“, ar „Sūduva“, ar „Trakai“, tikslas vienas – laimėti.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi