Sportas

2019.01.14 21:09

Duobėje esantį „Žalgirį“ pasitinkantis A. Sireika pažadais nesišvaisto: mums nuo to tik sunkiau

Paulius Cubera, LRT.lt2019.01.14 21:09

„Šiaulių“ekipa po pagirtinos, tačiau pergale vis dėlto nepasibaigusios šeštadienio kovos su Vilniaus „Rytu“ jau antradienį stoja į kovą su kitu lietuvišku grandu – Kauno „Žalgiriu“. Nors LKL čempionai pastaruoju metu rimtai stringa, „Šiaulių“ vyriausiasis treneris Antanas Sireika savo komandos galimybes laimėti vertina atsargiai.

Nuo gruodžio 28 d. pralaimėjimu pasibaigusių rungtynių Las Palme su vietos „Gran Canaria“ ekipa „Žalgiris“ sužaidė dar šešis mačus, iš kurių laimėjo tik du. Gruodžio 30-ąją net 93:48 nušlavė Prienų „Skycop“, o sekmadienį sunkiai, bet galiausiai 73:69 palaužė Panevėžio „Lietkabelį“.

Tokioje duobėje vadovaujant Š. Jasikevičiui „Žalgiris“ dar nėra buvęs. Kauniečiai atrodo visiškai neatpažįstami, tačiau A. Sireika nemano, kad dėl to „Šiauliams“ bus lengviau.

Nepaisant to, kad šiauliečiai atrodo vis geriau. Po sunkios sezono pradžios ir ilgos pralaimėjimų serijos „Šiauliai“ po truputį randa kelią į pergales. Šeštadienį A. Sireikos vyrai tik 7 taškais nusileido „Rytui“, prieš tai buvo įveikta „Dzūkija“, tik keturiais taškais pralaimėta Neptūnui“. Tiesa, LKL turnyre komanda vis dar žengia paskutinė, bet jau neatrodo taip beviltiškai kaip spalį.

Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje antradienį rungtynes žaidžiamos Šiauliuose, atsakomosios vasario 13-ąją vyks Kaune. Abi jas transliuos LRT PLIUS kanalas, antradienį mačas prasideda 19 val.

– Jūsų varžovai dabar duobėje. Ar tai gali būti šansas „Šiauliams“ rimčiau kabintis į „Žalgirį“? – paklausėme A. Sireikos.

– Tiek „Žalgirį“ aš gerbiu, tiek „Žalgiris“ tegul gerbia „Šiaulius“. Tai yra taurės varžybos, komandos žaidžia ambicingai, mes tikrai nesiruošiam nuleisti rankų. Čia aplink tokia sklando aureolė, kad dabar jie nežaidžia tokio krepšinio. Bet tai yra „Žalgiris“ ir viskas tuo pasakyta. Jie turi pajėgių žaidėjų ir mums lengviau nebus. Jie nori sugrįžti į pergalių kelią, taip kad mums nuo to tik sunkiau.

– Kauniečiai sekmadienį žaidė sunkias rungtynes su „Lietkabeliu“, penktadienį laukia „Panathinaikos“. Galbūt galima tikėtis, kad komanda pasitaupys, pagrindiniai pagrindiniai žaidėjai bus ne visi?

– Nereikia pagrindinių žaidėjų, kodėl su pagrindiniais reikia žaisti? Juk jie turi ir kitų žaidėjų, kurie yra pagrindinesni nei mūsų pagrindiniai. Nereikia tikėtis lengvesnės kovos.

– Be keturių pralaimėjimų Eurolygoje dar buvo pralaimėjimas „Neptūnui“, kova su Panevėžiu iki paskutinių akimirkų. Ar iš tų dviejų LKL rungtynių jūs galite kažką pasiimti sau?

– Tai kitokios komandos nei mes. Bet suprantame, kad „Žalgiris“ dabar nėra tokie pajėgūs kaip anksčiau. Jie ieško kelio kiekvienose rungtynėse. Galbūt šįkart ieškos naujovių, tad gali būti tik sunkiau.

Mes pirmiausia turime kautis, turime patys gerai sužaisti. Žaidėme su „Rytu“, jie nežaidė gero krepšinio, bet vis tiek norėčiau, kad mano žaidėjai būtų laisvesni. Kad negalvotų, su kuo čia dabar žaidžia. Reikia, kad žaidėjai net viršytų trenerio lūkesčius. Aš nuolat juos mokau ir sakau, kad kiekvienos rungtynės jiems turi kažką duoti. Kiekvienose jie turi būti nors truputį geresni.

– Pastaruoju metu jūs irgi žaidžiate vis geriau, palyginti su sezono pradžia. Ką labiausiai pasisekė pagerinti?

– Tiesiog mes stabilizavomės. Taip būna, kai susirenka nauji žaidėjai. Juk pasikeitė visas mūsų penketukas. Nepavyko mums šiais metais su užsieniečiais. Bet, ką galėjom, pasipildėm ir mokom savo žaidėjus. Aš džiaugiuosi jų progresu. Dabar jie visai kitokie nei rugsėjį. Jie tikrai ūgtelėjo, žaidimas ir stabilizavosi, visi vienas kitą labiau supranta.

– Jūsų prioritetas dabar yra LKL ar taurės varžyboms?

– Dabar serija jau ne iš vienų rungtynių – nėra lengva. Stipresnė komanda antras rungtynes žais namuose, tad šansų dabar yra mažiau.

Mes negalime vienoms rungtynėms skirti visą dėmesį. Aš tiesiog noriu, kad jie kiekvienose rungtynėse kažkiek subręstų, kaip aš sakau – ūgtelėtų. Negalime skirstyti, prieš ką čia žaisim. Kiekvienos rungtynės mums yra svarbiausios ir žaidėjai tai turi suprasti. Jie kiekvienose rungtynėse turi atlikti viską maksimaliai, o treneris visad svajoja, kad gal net šiek tiek daugiau.

– Jūsų buvęs auklėtinis Laurynas Birutis dabar žaidžia „Žalgiryje“. Kaip manote, kodėl jam nesiseka įsilieti į komandą?

– Paprasčiausiai neturi jis tiek pasitikėjimo, kiek buvo praėjusiais metais. Jis žaidė gerai, tapo MVP – LKL‘o, ne kokios „Šiaulių“ komandos. Jis turėjo daugiau pasitikėjimo, daugiau laisvės, jautėsi drąsiau. Čia yra daug aukštesnio meistriškumo partneriai. Reikia suprasti, kad jauną žmogų kausto baimė suklysti. Reikia, kad tas meistriškumas, kurį jis kaupė, jam nusėstų, jis jį įsidėtų. Taip paprastai aukšto meistriškumo krepšininkai neužauga – viskam reikia laiko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt