Naujienų srautas

Sportas2019.01.14 14:20

7-asis Dakaro ralio etapas – metas atsikratyti silpniausiųjų

LRT.lt 2019.01.14 14:20

Dakaro ralio 7-asis etapas pirmadienį žada būti vienas sunkiausių šiais metais. Automobilių ir motociklų laukia 323 kilometrų greičio ruožas. Kaip sakė motociklininkas Arūnas Gelažninkas, organizatoriai juokiasi, kad metas atsikratyti silpniausių dalyvių.  

„Organizatoriai sako, kad bus labai sudėtingas. Pirmus 160 kilometrų turėsim kokteilį. Bus visko – akmenų, greitų tiesiųjų, smėlio, upių vagų. Paskui turėsime 100 km kopų – jos ypatingai didelės, ypatingai minkštos. Organizatoriai sako, kad užtruko 10 valandų, kol suformavo tą 100 km. Žada būti labai ilgas greičio ruožas, numatyta mums 10 valandų, dėl to startuojame šeštą ryto“, - apie laukiančius iššūkius kalbėjo A. Gelažninkas.

Motociklininkas laukiantį etapą pavadino karu.

A. Gelažninkas, kuris šiuo metu yra 30-ojoje bendrosios įskaitos vietoj, į 7-ąjį etapą pajuda 14:16 val. Lietuvos laiku. Kitas mūsų motociklininkas Balys Bardauskas startuoja 14:30 val.

Automobilių įskaitos dalyviai startuoja kiek vėliau. Vaidoto Žalos ekipažas į trasą išlekia 15:55 val. Lietuvos laiku, B. Vanago – 16:20 val., Antano Juknevičiaus – 16:35 val.

Apie būsimus sunkius iššūkius kalbėjo ir B. Vanago šturmanas Sebastianas Rozwadowskis.

„„Po pristatymo atrodo, kad pirmadienis bus dar sunkesnis ir tai, kas buvo sekmadienį, organizatoriai pavadino tik kokteiliu, o pirmadienį bus pagrindinis patiekalas“, - sakė S. Rozwadowskis.

Motociklininkas A. Gelažninkas sakė, kad yra rizika kopose likti per naktį, ko jis labai nenorėtų.

Po šešių etapų Dakaro bendroje automobilių įskaitoje B. Vanagas yra dešimtas, V. Žala – 14-as, o A. Juknevičius – 45-as.

V. Žalos ekipažas po sekmadienio greičio ruožo pranešė, kad mechanikai daug darbo su jų automobiliu neturės, nes lenktynininkai „labai neprisidirbo“.

Po puikaus šeštojo etapo A. Juknevičius džiaugėsi, kad komanda pagaliau turės gerą sarto poziciją ir turėtų pavykti išvengti važiavimo naktį. Be aplamdytų galinių automobilio sparnų A. Juknevičius rimtesnių technikos problemų neturėjo.

Po šeštojo etapo už pagalba išsivaduojant iš smėlio B. Vanagas dėkojo sunkvežimio vairuotojui Janus Van Kasterenui. Jam lenktynininkas įteikė dėžę nealkoholinio alaus, rašoma B. Vanago paskyroje „Facebook“.

Prieš septintąjį etapą 10-oje vietoje esantį B. Vanago ekipažą nuo devintosios bendrosios įskaitos vietos skiria beveik valanda. Iškart už jų rikiuojasi praėjusių metų čempionas Carlosas Sainzas, atsiliekantis tik 13 minučių. Taigi savo poziciją teks sunkiai ginti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi