Sportas

2019.01.14 09:15

B. Bardauskas šeštąjį etapą pavadino neeiline diena, kopos pasiglemžė dešimt motociklininkų

LRT.lt2019.01.14 09:15

Po Dakaro ralio šeštojo etapo „Original by Motul“ vienišų herojų klasėje besivaržantis vienintelis lietuvis Balys Bardauskas prisipažino, kad jaučiasi pavargęs ir išsekęs. „Bet nuotaikos labai geros“, – kalbėjo B. Bardauskas, šiame etape užėmęs 21 vietą iš 22 savo klasės lenktynininkų, rašoma pranešime spaudai.

„Kamikadzėmis“ vadinami šios kategorijos motociklininkai, viso ralio metu privalantys išsiversti be techninės pagalbos, šeštame etape pasirodė kur kas geriau, nei įprasti ralio dalyviai. „Original by Motul“ klasė per šeštąjį etapą neprarado nė vieno atstovo, kai bendra tvarka lenktyniaujanti grupė nukraujavo net 10 motociklininkų.

Vadovaujantis organizatorių informacija, iš šeštąjį etapą pradėjusių 105 motociklininkų, Dakare kovą toliau tęsia jau tik 95 sportininkai, įskaitant 22 vienišius. 

 Kodėl B. Bardausko nuotaikos puikios, jis prisiminė šeštame etape nutikusią istoriją su 87-ąjį numerį turėjusiu perujiečiu Oswaldo Burga.

„Jis, kaip ir aš, šiame Dakaro ralyje važiuoja už savo vaiką. Pamačiau jį sustojusį per vidurį labai aukštos kopos. Kad pravažiuoti tą kopą su visais pargriuvimais reikia kone valandos laiko. Ir mačiau jį, kaip jis per vidurį kopos klupi ant kelių ir prašo pagalbos“, – nutikimą pasakojo B. Bardauskas.

Lietuvis išsyk pastebėjo ant jo nuvirtusio motociklo nuotrauką, kur O. Burga laiko ant rankų savo sūnų. „Tai aš ir sustojau jam padėti. Jau ir taip praradau laiko, o jis man sako: „Paskolink akumuliatorių“. Paskolinau. Bet paaiškėjo, kad visa problema buvo ne akumuliatoriuje, o įpurškimo sistemoje. Nežinau, ar jis baigė etapą“, – pasakojo B. Bardauskas.

O. Burga šio etapo taip ir nebaigė, nors iki tol bendroje įskaitoje užėmė 62 vietą. Iš tolesnių varžybų jis pasitraukė.  

Šio etapo metu B. Bardauskas irgi buvo patekęs į rimtą bėdą.

„Patekau į „filtrą“, tai yra į 2 metrų gylio duobę. Šiandien karštis kopose buvo pasiekęs 45 laipsnius. Nusiėmiau šalmą ir pagalvojau, kad jeigu ralis šiandien baigsis, tegul baigiasi. Svarbu nepanikuoti. Tada pradėjau ieškoti, kur yra kietas smėlis. Radau. Pagalvojau, kad turiu vienintelį bandymą. Užkūriau motociklą ir jį iš tos duobės tiesiog „išspjovė“, – kalbėjo sportininkas.

Pasak B. Bardausko, beveik visi sportininkai turėjo vienokių ar kitokių problemų, bet jis dėl to nesiskundžia, nes siekia savo sūnui Ąžuolui parvežti Dakaro ralio medalį.

Šiandien startuos septintasis etapas. Jį B. Bardauskas pradės išmiegojęs tik 4 valandas, nes išsyk po finišo pirmiausiai tvarkė savo motociklą. Vilnietis yra pirmasis lietuvis, metęs iššūkį „Original by Motul“ kategorijoje. Bendroje įskaitoje jis užima 89 vietą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.