Sportas

2019.01.13 23:56

Lietuvos U-20 ledo ritulio rinktinė įspūdingai nugalėjo britus

LRT.lt2019.01.13 23:56

Nuostabų pirmąjį kėlinį Taline vykstančiame pasaulio U-20 IIA diviziono čempionate sužaidusi Lietuvos rinktinė pirmose rungtynėse 6:4 (4:0, 1:2, 1:2) nugalėjo vienus iš favoritų ir gerokai pagal smūgius į vartus pirmavusius Didžiosios Britanijos ledo ritulininkus, pranešė hockey.lt.

Garsiai prieš rungtynes Didžiąją Britaniją palaikę aistruoliai buvo itin greitai pritildyti. Jau antrą susitikimo minutę britai pažeidė taisykles, o vienas Lietuvos rinktinės lyderių Lukas Washco (1:55, rez. perd. Martynas Grinius ir Dominykas Motiejūnas) puikiu smūgiu iš vidutinio atstumo išvedė lietuvius į priekį – 1:0.

Britų nesėkmės tuo nesibaigė ir po mažiau nei minutės buvo užfiksuotas dar vienas jų ledo ritulininko pažeidimas. Šį kartą dauguma puikiai pasinaudojo M.Grinius (3:18, rez. perd. Kostas Gusevas), kuris po K.Gusevo smūgio pirmasis pričiuožė prie ritulio ir padidino pranašumą iki dviejų – 2:0.

Į nokdauną pasiųsti britai nesugebėjo atsigauti o jau aštuntą susitikimo minutę M.Grinius (7:59, rez. perd. L.Washco) po sumaišties prie varžovų vartų įmušė antrąjį savo bei trečiąjį lietuvių įvartį - 3:0.

 Baudos minutės ir toliau kišo koją Didžiosios Britanijos ledo ritulininkams. Dar vieną daugumą nuostabiai išnaudojo Lietuvos rinktinės kapitonas Patrikas Misiukas, kuris reidu nuo savo aikštės pusės perskrodė visą varžovų gynybą ir puikiu smūgiu iš vidutinio atstumo įmušė ketvirtą Lietuvos rinktinės įvartį – 4:0.

Nepaisant to, kad įvarčius mušė lietuviai, tačiau britai pirmame kėlinyje sugebėjo atlikti 18 smūgių į vartus, tuo tarpu lietuviai – 9.

Antrąjį kėlinį britai pradėjo vartininką Williamą Kerliną pakeisdami Jordanu McLaughlinu bei dar labiau suaktyvindami savo puolimą.

Kėlinio viduryje pirmąjį britų įvartį įmušė Joshua Walleris (29:24, rez. perd. Liamas Kirkas), o po septynių minučių daugumą išnaudojo britas Jordanas Buesa (36:56, rez. perd. Cameronas Poundas).

Kėlinio pabaigoje britams aktyviai puolant iš vartininko Lauryno Lubio rankų buvo išmušta lazda, tačiau vienas iš žaidėjų staigiai atidavė savo lazdą ir kurį laiką L. Lubys vartus saugojo su žaidėjams skirta lazda. Nepaisant to, britams nepavyko per tą laiką nuginkluoti Lietuvos rinktinės vartų sargo, kuris savo fantastišku darbu varė į neviltį varžovus.

Likus žaisti pusantros minutės prie Didžiosios Britanijos vartų kilo sumaištis, o varžovų vartininkas prarado savo poziciją ir tuo pasinaudojęs L. Washco (38:25, rez.) sugrąžino lietuviams trijų įvarčių pranašumą - 5:2.

Antrame kėlinyje britų smūgių pranašumas buvo akivaizdus – 20 prieš 6.

Trečiojo kėlinio pradžioje britams ir vėl pavyko sumažinti atsilikimą. Viename iš epizodų Karoliui Krasilnikovui nukrito šalmas, o teisėjai už blogą ekipuotę nubaudė jį dviem baudos minutėmis. Tuo greitai pasinaudojo Cade'as Neilsonas (45:42, rez. perd. J.Buesa), kuris pelnė trečią britų įvartį - 3:5.

Likus žaisti šiek tiek mažiau nei penkias minutes fantastišką reidą nuo savų vartų atliko L.Washco (55:06) ir neįtikėtinai išlaikęs lygsvarą pasiuntė jau trečią savo įvartį į Didžiosios Britanijos vartus - 6:3.

Nors britai rungtynių pabaigoje pakeitė vartininką šeštuoju aikštės žaidėju, o Harry Hulliveris (58:22, rez. perd. Joshua Walleris ir J. Buesa) įmušė įvartį, tačiau daugiau varžovams nieko nuveikti nepavyko ir lietuviai šventė įspūdingą pergalę.

Didžiosios Britanijos ekipa atliko 54 smūgius į vartus ir surinko 10 baudos minučių, tuo tarpu lietuviai smūgiavo 19 kartų ir gavo 12 baudos minučių.

Naudingiausiu žaidėju Lietuvos rinktinėje buvo pripažintas vartininkas L. Lubys.

Pasaulio IIA diviziono čempionate rungtyniauja Lietuva, Didžioji Britanija, Estija, Rumunija, Korėja ir Ispanija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.