Sportas

2019.01.11 19:17

A. Juknevičiui – išgyvenimo diena Dakare: dabar plėšytis būtų kvaila

LRT.lt2019.01.11 19:17

Praėjusių metų Dakaro ralyje Lietuvos rekordą pasiekęs Antanas Juknevičius šiais metais jau nebesitiki parodyti tokio gero rezultato. Nors „Craft Bearings“ ekipažas išgyveno pirmąją maratoninę dieną, tačiau problemos su automobilio variklio nuolatiniu kaitimu tęsiasi. Taigi ekipažas trasoje važiuos atsargiai.

Penktadienį Dakare startuoja penktasis etapas – tai antroji maratoninės dienos pusė. Po ketvirtadienio finišo lenktynininkai negalėjo prašyti mechanikų pagalbos ir automobilių bėdas turėjo remontuotis patys. Vis dėlto, susiremontuoti kaistantį variklį – ne A. Juknevičiaus ir šturmano Dariaus Vaičiulio jėgoms.

Prieš ketvirtadienio startą ketvirtajame etape – prie „Toyota“ variklio plušo net šeši profesionalūs mechanikai.

„Variklis toliau kaista, o pusė trasos yra beveik tas pats, kas buvo vakar – tik į priešingą pusę. Jau vakar (ketvirtadienį) buvo išmalta, mes važiavom paskutiniai. Dabar visi dar kartą pravažiuos, ką mes vakar pravažiavom. Mes, aišku, jau nepaskutiniai, kažkur per vidurį. Bet mes pastoviai turim stoti“, - savo „Facebook“ paskyroje kalbėjo A. Juknevičius.

Lenktynininkas sakė, kad kas maždaug 50 kilometrų dėl variklio kaitimo turi sustoti. Jie tada keliolika minučių laukia kol variklis atvės, pildo vandens atsargas.

„Svarbu, kad variklis atlaikytų, kad neperkaitintumėm. Svarbu, vandens užtektų. Nes mes prie kiekvieno teisėjų punkto stojam ir prašom daug vandens.

Mums dabar plėšytis būtų kvaila. Variklis kaista. Kažką pradėti įrodinėti būtų kvaila. Mums dabar svarbiausia finišuoti šiandien. Bus laisva diena, mechanikai galės išspręsti variklio problemą. Aš tikiu. O antroje Dakaro dalyje galėsime važiuoti linksmesniu tempu, treniruotis. Galbūt padėti broliams lietuviams“, - kalbėjo A. Juknevičius.

Po ketvirtojo etapo kitos komandos lenktynininkas Vaidotas Žala nerimavo, kad penktajame etape turės tik vieną atsarginį ratą. Du jis pramušė ketvirtadienį. Tačiau A. Juknevičius pažadėjo, kad reikalui esant, tikrai paskolins ratą kolegai.

Lenktynininkas rodė ir slidinėjimo akinius, kuriuos teks dėvėti penktajame etape. Jie reikalingi dėl pirmajame etape patirtos avarijos. Po jos automobilis buvo aptvarkytas, tačiau liko nesandarus ir į saloną veržiasi dulkės.

„Labai pridulka į akis. Nes mašina nesandari. Per feš-fešą tiek privaro, kad paskui kelias minutes stovi, kad skersvėjis išpūstų dulkes. Sunku net papasakoti.“

Penktajame etape automobilių vairuotojų laukia 345 kilometrų greičio ruožas. Jame bus kiek neįprasta masinio starto procedūra. Automobiliai po kelis startuos tarsi drago lenktynėse.

Lietuvos automobilių ekipažai į startą pajudės tokiu laiku: Benediktas Vanagas – 17:20 val., Vaidotas Žala  – 17:27 val., Antanas Juknevičius – 17:50 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.