Naujienų srautas

Sportas2019.01.11 16:06

Peru dykumos pasiglemžė trečdalį vienišų herojų, bet ne B. Bardauską

LRT.lt 2019.01.11 16:06

Dakaro ralyje po vakar užimtos 15-os vietos ketvirtame etape vilnietis Balys Bardauskas sunkiausioje vienišų herojų klasėje „Original by Motul“ pakilo iš 22 į 18-ąją poziciją iš 32 Dakarą pradėjusių sportininkų. Šios kategorijos lyderiu išlieka britas Max Hunt‘as, vakar su savo „Husqvarna“ buvęs greičiausiu tarp visų „Original by Motul“ maratonininkų. Bendroje visų motociklininkų klasifikacijoje britas užima 38-ąją vietą, B. Bardauskas – 100-ąją.

Ketvirtadienio etapas „Original by Motul“ atstovams buvo pragaištingas. Per iki šiol vykusius keturis etapus iš tolesnių lenktynių pasitraukė jau dešimt lenktynininkų arba 30 proc. dalyvių.

Daug sportininkų tiesiog neatlaikė šiai klasei keliamų krūvių – lenktynininkai faktiškai visas dienas važiuoja maratono sąlygomis, kai kiti atstovai maratono dieną šių metų Dakare turi tik vieną – jie savo technika patys turi pasirūpinti tik ketvirtame ir penktame etapuose. Visą kitą laiką jie sulaukia komandos pagalbos.

„Šiandien tikrai labai pavargau“, – po ketvirtadienio finišo kalbėjo B. Bardauskas, tačiau sportininkas viliasi, kad poilsio dieną galės atsigriebti tiek miego trūkumą, tiek palengvinti susikaupusį nuovargį.

Vis dėlto prieš poilsio dieną penktasis etapas bus ne ką lengvesnis. Jame sportininkams teks nuvažiuoti 776 kilometrus, iš kurių 345 km sudarys greičio ruožas.

„Ąžuolas Team“ komanda kol kas neturi ryšio su sportininku.

„Šiuo metu judame neutralizacijos zonos link. Galbūt ten ir pamatysime Balį“, – sakė ekipos atstovė Marija Dubickienė. Su komanda taip pat yra ir žinoma motociklininkė, keliautoja ir rašytoja Eglė Gerulaitytė.

B. Bardauskas yra pirmasis lietuvis šalies motociklizmo istorijoje metęs iššūkį „Original by Motul“ sportininkų kategorijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi