Naujienų srautas

Sportas2019.01.13 14:00

Užgesinti legendą: ar tai pavyks padaryti būtent Ch. Nurmagomedovui?

LRT.lt 2019.01.13 14:00

„Ultimate Fighting Championship“ (UFC) vadovas Dana White‘as jau yra paskelbęs, kad revanšinė dvikova tarp Chabibo Nurmagomedovo ir Conoro McGregoro įvyks šiais metais. Rusijos kovinio sporto žvaigždei – tai yra palanku, tačiau pastaruoju metu dažniau griausmingais keiksmais negu smūgiais besisvaidančiam airiui tai gali būti karjeros pabaiga.

Pasak „Sport Ekspress“ apžvalgininko Iljos Andrejevo, šios dvikovos su didesniu nekantrumu laukia Ch. Nurmagomedovas.  Viena to priežasčių – dideli pinigai. Po pirmosios kovos su C. Mcgregoru rusas savo kišenes papildė bemaž 10 mln. JAV dolerių.  Spėjama, kad honoraras už revanšinę kovą gali būti kur kas didesnis.

„Sport Ekspress“ kalbintas Rusijos kovotojo vadybininkas Rizvanas Magomedovas teigė, kad šiuo metu yra kalbama apie sumą, viršijančią 15 mln. JAV dolerių. 

C. McGregoras yra labai patogus varžovas dar nė vieno pralaimėjimo karjeroje nepatyrusiam rusui.

I. Andrejevo įsitikinimu, spalio 6 dieną Ch. Nurmagomedovas su airiu narve darė praktiškai viską, ką tik norėjo. Jis eksperimentavo ir tai pasiteisino: buvo atsisakyta pirminio kovos plano savo varžovą greitai palaužti parteryje. Pasak apžvalgininko, sambo atstovas visam pasauliui įrodė, kad už airį yra pranašesnis netgi stovėsenoje.

Savo autobiografijoje Ch. Nurmagomedovas rašė, kad sportine prasme C. McGregoras jį labai nuvylė.

„Aš nustojau jį gerbti. Jis nepateisino mano lūkesčių, tikėjausi iš jo kur kas daugiau, – rašė kovotojas. – Labai apmaudu, kad sugaišau tiek daug laiko dėl jo, apmaudu, kad tai man kainavo tiek daug emocijų. Prieš kovą jaučiau jam pagarbą, tačiau po jos supratau, kad jis yra tuščia vieta sporto pasaulyje“.

Sausio 29 dieną Nevadoje bus priimtas sprendimas dėl nesportinio abiejų atletų elgesio po kovos, kai Ch. Nurmagomedovas užsipuolė C. McGregoro džiudžitsu trenerį ir treniruočių partnerį Dilloną Danisą, o airis smogė Ch. Nurmagomedovo broliui Abubakarui.

Neoficialiais duomenimis Ch. Nurmagomedovui gresia diskvalifikacija nuo 6 iki 9 mėnesių bei bauda, galimai sieksianti 500 tūkst. JAV dolerių. C. McGreogorui greičiausiai bus taikomos švelnesnės sankcijos.

Diskvalifikacijos laikotarpis bus skaičiuojamas nuo pirmosios kovotojų dvikovos. Tad apžvalgininkai skaičiuoja, kad Ch. Nurmaomedovas narve galėtų pasirodyti jau balandžio mėnesį, blogiausiu atveju – liepą.

Niekas net neabejoja, kad C. McGregoras šiuo metu yra populiariausias organizacijos kovotojas – ryški išorė, šokiruojantis elgesys ir aštrus liežuvis. Tai padėjo airiui uždirbti milijonus. Tačiau sporte yra svarbūs ir rezultatai. 

I. Andrejevo teigimu, jei airis 2019-aisiais pralaimės Ch. Nurmagomedovui, legenda subliukš. Jau matėme, kaip UFC narve užgeso Rondos Rousey legenda.

Scanpix/AFP nuotr.

Spėjama, kad C. McGregoras prieš kovą darys tai, ką sugeba geriausiai – bandys įžeisti ir psichologiškai sugniuždyti savo varžovą. Nesvarbu, kad airis nejaučia jokios neapykantos savo oponentui. Jau ne vieną kartą jis viešai yra pasakęs, kad „tai tėra verslas“.

Tad C. McGregoras pieš kovą vėl imsis žmogaus, kuris turi atsakyti už savo žodžius, vaidmens. Tačiau šįkart jis rizikuos kur kas labiau: jei nesugebės laimėti, pats taps pagrindiniu patyčių objektu.

Pasak I. Andrejevo, revanšinė dvikova – tai C. McGregoro pražūtis. Dideli pinigai? Galbūt, tačiau žlugusi kovotojo reputacija šiuo atveju turėtų būti kur kas svarbiau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi