Sportas

2019.01.10 17:09

Tik dvi valandas miegojusio B. Bardausko laukia neeilinis iššūkis

LRT.lt 2019.01.10 17:09

Sunkiausioje „Original by Motul“ vienišų herojų kategorijoje šiandien Dakaro ralio ketvirtąjį etapą pradėjo ir motociklininkas Balys Bardauskas. Po vakarykštės dienos jis „Original by Motul“ klasifikacijoje pakilo iš 23 į 22 vietą (iš 32 dalyvių). B. Bardauskas prisipažino, kad miegojo labai mažai, nes teko ruošti motociklą naujam iššūkiui, rašoma pranešime spaudai.  

„Naktis buvo palyginti rami. Viską suspėjau susidėti, susitvarkyti. Susižymėjau kelio knygą. Miego, aišku, trūksta. Dvi valandos yra nedaug. Bet artėjame link poilsio dienos (ji bus po penktojo etapo), tai išsimiegosiu, atsigriebsiu savo“, – prieš ketvirtojo etapo startą kalbėjo B. Bardauskas. Jis sako, kad poilsiu laikys ir tas valandas, kai teks pačiam remontuotis motociklą. Būtent tuo ir skiriasi B. Bardausko pasirodymas nuo kitų lenktynininkų. „Original by Motul“ klasėje sportininkams draudžiama techninė pagalba iš šalies, kai kiti motociklininkai gali sau ramiai ilsėtis, kol technikai tvarko jų motociklus.

Motociklininkai miega tik vienvietėse palapinėse, kurias jiems išduoda organizatoriai, turi po vieną atsarginių ratų komplektą ir 25 kg daiktadėžę.

Vilnietis patikino, kad greičio ruožas bus toks pats sudėtingas kaip ir trečiame etape. Šį kartą motociklininkams teks įveikti 405 km greičio ruožą. Plieninių žirgų tramdytojams bivaką vėl teks pasiekti labai vėlai.

Komandos "Ąžuolas Team" atstovė Marija Dubickienė pastebėjo, kad per Dakaro tris dienas B. Bardauskas yra pastebimai praradęs svorio. "bet čia ir galvą gali prarasti. Ne tik svorį. Greičio ruožai labai pavojingi", – sakė M. Dubickienė.

Bendroje motociklininkų įskaitoje B. Bardauskas užima 103 vietą, tačiau sportininkas teigia, jog koncentruojasi į Dakaro ralio finišą, o kitu jo tikslu yra pakilti kuo aukščiau itin konkurencingoje „Original by Motul“ klasėje. Tai pirmasis lietuvis, metęs iššūkį šioje kategorijoje.