Naujienų srautas

Sportas2019.01.10 12:42

Dakaro dalyvių laukia itin agresyvus ketvirtasis greičio ruožas – kentės automobiliai

15min.lt 2019.01.10 12:42

Šių metų Dakaras ne visoms lietuvių komandoms kol kas klostosi sėkmingai. Ekipažai stringa kopose, dingsta iš GPS radarų, susiduria su techninėmis problemomis. Tačiau „Agrorodeo“ komandos šturmanas Saulius Jurgelėnas tikina, kad tai tik visų sunkumų pradžia. Didžiausių iššūkių dalyviai dar tik sulauks.

Ketvirtasis greičio ruožas bus maratoninis. Tai reiškia, kad po jo finišavę dalyviai neturės galimybės gauti mechanikų pagalbą ir kitą rytą, automobilius sutvarkę savo jėgomis, turės startuoti penktame greičio ruože.

Ketvirtasis greičio ruožas motociklų ir automobilių įskaitos dalyviams bus kiek skirtingas. Šių klasių atstovai finišuos skirtinguose miestuose.

Automobiliai, sunkvežimiai ir motobagiai iš Arekipos važiuos į Takną. Greičio ruožo ilgis – 352 km. Iš viso automobiliai įveiks 664 km.

Motociklų kelias – kiek trumpesnis. Jie iš Arekipos važiuos į Mokegą. Šiems dalyviams reikės įveikti 511 km. Greičio ruožas taip pat sudarys 352 km.

Apie šio greičio ruožo specifiką ir jame laukiančius iššūkius sutiko papasakoti „Agrorodeo“ komandos strategas Saulius Jurgelėnas.

„Organizatoriai ketvirtame greičio ruože pažadėjo daug feš-fešo. Ir ne tik feš-fešo. Šis greičio ruožas bus išskirtinis ir dėl to, kad bus mažai kopų. Bet tai nereiškia, kad bus mažai smėlio arba minkštos dangos. Jos tikrai bus daug. Kopų minkštų ir klampių bus apie 500 metrų. Kabliukas yra tas, kad reikės susireguliuoti vėl slėgį visam greičio ruožui. Kopos bus minkštos, labai norėsis nuleisti ratus, bet atrodytų, kad dėl 500 metrų kaip ir neapsimoka. Tačiau kadangi danga minkšta, feš-fešo daug, slėgį turėsime laikyti gana žemą. Bet bus ir daug agresyvių akmenų ir ant to paties feš-fešo.

Bus ir vienas upelis, apie 30 kilometrų. Labai akmenuotas. Stuburai tikrai kentės. Laukia tikrai agresyvi diena, duosianti gražų startą dviejų dienų maratonui. Rytoj neturėsime mechanikų, o automobiliai kentės labai daug. Labai agresyvus greičio ruožas važiuoklei, automobiliams. Reikės kažkaip išlaviruoti su padangomis ir pasaugoti techniką“, – sakė „Agrorodeo“ šturmanas Saulius Jurgelėnas.

Ketvirtą maratoninį greičio ruožą sportininkai pradės tokiu metu, skaičiuojant Lietuvos laiku: Arūnas Gelažninkas – 14.27 val., Balys Bardauskas – 14.50 val., Benediktas Vanagas – 16.29 val., Vaidotas Žala – 16.45 val., Antanas Juknevičius 17.37 val. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi