Sportas

2019.01.09 22:04

Geriausi Vilniaus miesto sportininkai – irkluotoja M. Valčiukaitė ir baidarininkas A. Seja

LRT.lt 2019.01.09 22:04

Trečiadienio vakarą Vilniaus miesto Rotušėje vyko tradiciniai miesto sporto apdovanojimai. Juose buvo apdovanoti pernai ryškiausias pergales pasiekę sportininkai, geriausias metų treneris, komanda, sportinių iniciatyvų organizatoriai, sportui nusipelnę žmonės.

„Noriu padėkoti ne tik už džiugias akimirkas, kurias suteikiate savo pergalėmis, – ceremonijos metu kalbėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. – Norėčiau, kad būtų kuo daugiau jaunų žmonių, kurie padėtų žaidimų pultelius ir sekdami jūsų pavyzdžiu eitų į lauką sportuoti. Noriu padėkoti sportininkams, kad jie įkvepia ne tik jaunimą, bet ir vyresnius žmones, kurie padeda televizorių pultelius ir eina lavinti savo kūno. Noriu padėkoti, kad esate įkvėpimas, pavyzdys“.

Geriausiais metų sportininkais praėjusiais metais buvo pripažinti pasaulio čempionate triumfavusi irkluotoja Milda Valčiukaitė ir pasaulio bei Europos čempionate sidabro medaliais pasipuošęs baidarininkas Artūras Seja. Deja, irkluotojai apdovanojimų ceremonijoje dalyvauti negalėjo –  šiuo metu jie yra išvykę į treniruočių stovyklą.

Geriausiais buvo pripažinti:

Metų sporto renginys: liepos mėnesį Gedimino prospekte vykęs renginys „Jump Vilnius“.

Metų Iniciatyva: sporto klubas „Alfa steps“.

Metų proveržis: plaukikė, jaunimo olimpinių žaidynių prizininkė, Europos jaunimo čempionė Kotryna Teterevkova.

Sportiškiausia mokykla: Simono Daukanto gimnazija, išrinkta pagal Lietuvos mokyklų žaidynių rezultatus.

Metų sporto meistras-veteranas: lengvosios atletikos dešimtkovės Europos čempionas, pasaulio čempionato 3 vietos laimėtojas Henrikas Gulbinovičius.

Metų neolimpinių sporto šakų sportininkas: Orientavimosi sporto kalnų dviračiais pasaulio čempionato prizininkas Ignas Ambrazas.

Metų komanda: jaunimo Eurolygos turnyro nugalėtoja Vilniaus „Ryto“ jaunimo komanda.

Metų treneris: „Ryto“ jaunimo komandos treneris Arvydas Gronskis.

Metų sporto legenda: imtynių pasaulio čempionas Rimantas Bagdonas ir irklavimo triskart Europos čempionas, pasaulio vicečempionas, olimpinis vicečempionas Antanas Bagdonavičius.

Metų sportininkas su negalia: bėgikas, Europos vicečempionas 100 metrų distancijoje Danas Sodaitis.

Metų sportininkė: irklavimo pasaulio čempionė Milda Valčiukaitė.

Metų sportininkas: baidarininkas, pasaulio jaunimo čempionas, pasaulio bei Europos čempionatų prizininkas Artūras Seja.