Naujienų srautas

Sportas2019.01.08 14:42

B. Vanagas apie užklupusias negandas: pakeitėme penkto ir šešto bėgio krumpliaračius

LRT.lt 2019.01.08 14:42

Naktis „General FInancing team Pitlane“ stovykloje Dakare nebuvo rami. Technikai iki išnaktų kovojo su pirmajame greičio ruože kaprizus rodyti pradėjusia pavarų dėže. Truputį prieš vidurnaktį vietos laiku darbai buvo baigti, o atlikti prevenciniai sprendimai verčia tikėti, jog tolimesniuose etapuose problemų šiame fronte pavyks išspręsti, rašoma pranešime spaudai.

„16 valandą vietos laiku technikai pradėjo nuiminėti greičių dėžę, po to drauge su „Toyota Overdrive“ transmisijų specialistais ją inspektavo ir perrinko. Pakeisti penktos ir šeštos pavaros dantračiai bei movos. 23 valandą automobilis jau buvo pilnai surinktas ir „Toyota“ inžinieriai pakoregavo pavarų dėžės valdymo programą, konkrečiai „Gear Cut“ parametrus“, – pasakoja Benediktas Vanagas.

„Gear Cut“ tai papildoma funkcija, reikalinga naudojant sekvencines pavarų dėžes. Pavarų keitimo metu nėra naudojama sankaba – vietoj to, vairuotojui pajudinus svirtį, variklio valdymo blokas yra informuojamas apie tuoj pat įvyksiantį procesą transmisijoje, todėl trumpam pakeičia kuro uždegimo parametrus, taip apsaugodamas dantračius nuo papildomos apkrovos keitimo metu.

Šios funkcijos nebuvimas arba neteisingas kalibravimas gali juntamai sutrumpinti bet kokio agregato tarnavimo laiką. Nors tikslių priežasčių ar gedimų rasti nepavyko, tačiau labiausiai tikėtina, jog būtent čia prasidėjo nesklandumai, privedę prie greičio ruože dingusios šeštosios pavaros.

„Šios naujo tipo „Sadev“ pavarų dėžės yra lengvesnės, modernesnės, bet su jomis dažniau nutinka techninių incidentų. Kuo toliau, tuo mažiau, bet jie pasitaiko ir gamyklinės „Toyota Gazoo Racing“ komandos aptarnaujamiems automobiliams – pernai panašios problemos kamavo ir dabartinį ralio lyderį Nasserą Al–Attiyahą“, – dalinosi pilotas.

Po atlikto remonto inžinieriai papildomai instruktavo B. Vanagą apie visus su šiuo agregatu susijusius niuansus: kas jai „patinka“, o kas nelabai, taip pat kiek pakoregavo valdymo programą pagal piloto įpročius. Visa ši prevencinė veikla verčia tikėtis, jog tai bus paskutinė problema šią savaitę iki poilsio dienos metu laukiančio planinio perrinkimo.

Incidento dieną vykusios tiesioginės transliacijos metu B. Vanagas pripažino, jog atsarginės pavarų dėžės komanda neturi. Tai detalė, kuri kainuoja apie 35 tūkstančius eurų. Paklaustas apie kitų komandų taktiką, lenktynininkas papasakojo, jog net ir pati „Toyota Gazoo Racing“ komanda neturi didelio kiekio atsarginių pavarų dėžių.

„Nemanau, kad kiekvienam gamykliniam pilotui turi po atskirą dėžę, nes jos genda labai, labai retai ir jas dažniau ne keičia, o tiesiog perrenka“, – atviravo B. Vanagas.

Antradienį „General Financing team Pitlane“ vyrų laukia pilnavertis, beveik 350 kilometrų truksiantis greičio ruožas. 90 proc. distancijos sudarys tradicinė bekelė: 75 proc. smėlėtos dangos, 25 proc. žvyruoto ir akmenuoto paviršiaus. Maršrutas dalinai drieksis vandenyno pakrante.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi