Sportas

2019.01.08 13:19

Antrą Dakaro dieną pirmi startuoja visureigiai: lietuviai – rikiuotės priekyje starto laikai

Dina Sergijenko, DELFI.lt2019.01.08 13:19

Darius Vaičiulis, „Craft bearings“ ekipažo šturmanas, sako, kad antroji Dakaro diena bus tokia, koks ir turi būti šis ralio maratonas. Laukia bent 5 valandos trasoje važiuojant per beveik 350 km ilgio greičio ruožą, o dar trijų valandų prireiks norint pasiekti stovyklą. Netrūks smėlio ir, perspėja jis, ypatingai „piktų“ kopų.

„Tos aštrios, sunkiai įveikiamos, kopos sudarys vos 50-60 kilometrų iš viso maršruto, bet galime prisiminti praėjusius metus, kai tikrai puikus lenktynininkas Nani Roma prie pat finišo apsivertė. Visa tai įvyko šiame ruože“, – priminė D. Vaičiulis patikslinęs, kad 2019-ųjų Dakaro ralio antros dienos maršrutas primena praėjusiais metais jau važiuotą.

Pasak jo, didžioji dalis trasos driekiasi smėlynais, o pirmiems į startą teks išvažiuoti visureigių vairuotojams.

Lietuvių starto laikai

Pirmasis prie starto linijos stos Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno „Agrorodeo“ ekipažas. Jie, jei organizatoriai nevėluos, turėtų startuoti 13.31 val. Lietuvos laiku. Vyrai startuoja iš 17 pozicijos.

Antras į trasą išvažiuos Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio „General Financing team Pitlane“ ekipažas. Jiems numatytas starto laikas – 13.37 val. Lietuvos laiku. Lenktynes jie pradeda iš 20 pozicijos.

Treti į trasą iškeliaus Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis, „Craft bearings“ komanda. Jų starto laikas – 13.44 val. Lietuvos laiku. Numatyta, kad ekipažas startuoja iš 26 pozicijos – 2 pozicijomis žemiau nei pirmąją dieną finišavo.

D. Vaičiulis pasakojo, kad komandai teks keltis labai anksti – apie 5 valandą ryte. Tačiau tai, sako šturmanas, reiškia ir tą, kad lietuviams varžybas stebėti bus labai patogu, mat jei viskas seksis gerai, trasa turėtų būti įveikta apie 19–20 val. Lietuvos laiku.

„Greičio ruožas turėtų būti labai įdomus ir gražus. Laukia ir klastingos kopos, ir nusileidimai nuo kalnų iki vandenyno pakrantės, bus ir grunto, vieškelių, serpantinų, kur trasa bus labai vingiuota“, – pasakojo šturmanas.

Kitaip nei pirmąją dieną, finišas šiandien numatytas ne bivake, tad po jo dar maždaug 3 valandas teks važiuoti iki San Chuan de Markonos miesto, kur įsikurs visas Dakaro miestelis.

Motociklininkai – vėliau

Motociklininkų startas šiandien numatytas vėliausiai – vėliau nei sunkvežimiai ar SXS klasės dalyviai. Keturračių ir motociklų įskaitoje lenktyniaujantiems startas bus duotas apie 15 val. Lietuvos laiku.

Arūnas Gelažninkas, pirmadienį finišavęs 56-oje vietoje, prie starto stos 16.39 val. Lietuvos laiku. Jis startuoja viena pozicija žemiau, iš 57 vietos.

Balys Bardauskas, pirmąją Dakaro dieną neradęs dviejų svarbių kelio punktų, startuos iš 128-os pozicijos. Jo starto laikas Lietuvos laiku – 17.02 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.