Naujienų srautas

Sportas2019.01.07 14:56

Vilniaus futbolo bendruomenės laiške – liūdnos prognozės: situacija Vilniuje tik blogės

LRT.lt 2019.01.07 14:56

Vilniaus futbolo bendruomenę vienijanti Vilniaus regiono futbolo sąjunga (VRFS) sekmadienį vakare išplatino viešą kreipimąsi į Vilniaus miesto savivaldybę ir Lietuvos Futbolo Federaciją (LFF). Juo atkreipiamas dėmesys į prastą sporto infrastruktūros padėtį Lietuvos sostinėje, kuri dėl Europos Sąjungos (ES) mažėjančio finansavimo turėtų dar labiau pablogėti.

Tiesa, pripažįstama, kad FIFA Lietuvai suteikta proga surengti 2020 metų pasaulio salės futbolo (futsalo) čempionatą galėtų tapti postūmiu ne tik salės, bet ir visam šalies futbolui.

„Manome, kad šio turnyro sėkmę reikėtų matuoti ne tik pagal Lietuvos rinktinės pasiekimus futsal aikštėje ar turnyro organizaciją, bet ir pagal tai, kokį palikimą paliks šis čempionatas“, – rašoma laiške bei pabrėžiama, kad šiuo metu salės futbolo infrastruktūra Vilniuje yra „kritinės būklės“.

Kaip LRT.lt rašė anksčiau, Lietuvos sostinėje yra vos keturios salės, kuriose galėtų sportuoti salės futbolininkai. Tačiau vienintelės varžyboms dabar tinkama Vytauto Didžiojo universiteto švietimo akademijos (buvęs Lietuvos Edukologijos universitetas (LEU)) sporto salė ne tik kad negali talpinti daug žiūrovų, bet ir išaugusi nuomos kaina (nuo sausio 1 d. – 100 eurų) atbaido futsalo mėgėjus.

Taip pat, anot VRFS, kuriai vadovauja šios sąjungos prezidentas Paulius Malžinskas, šios salės užimtumas itin didelis, nes „tenka konkuruoti su tinklininkais, rankininkais ir kitų sporto šakų atstovais“. VGTU salė yra tinkama treniruotėms, bet ne rungtynėms, į „Tauro“ salę futsalo komandos „nėra įleidžiamos dėl Vilniaus miesto savivaldybės politikos bei salės užimtumo“, o „Alsos“ salė reikalauja kapitalinio remonto. Taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad pastarosiose dvejose salėse yra paklota jau salės futbole nebenaudojama guminė danga.

VRFS viceprezidentas Artūras Žarnovskis LEU salėje, A. Šarkūno/LRT nuotr.

Apibendrindama padėtį Vilniuje, VRFS reziumuoja, kad ji turėtų tik blogėti, nes „pasikeitus ES struktūrinių fondų reikalavimams, sporto infrastruktūros projektai finansuojami daug mažiau“.

Be to, 2020–2027 metais įvyksiančio struktūrinių fondų finansavimo periodo metu finansavimas turėtų mažėti būtent Vilniaus sąskaita.

„Taip nutiks dėl fakto, jog Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) vienam gyventojui pagal perkamosios galios paritetą viršija 75 proc. ES vidurkio. T.y., viršyta riba nuo kurios mažėja šalies finansavimas. Finansų ministerija informavo, kad naujuoju periodu ketinama Lietuvą padalinti į du regionus: Vilniaus regioną (109 proc. BVP nuo ES vidurkio) ir likusios Lietuvos regioną (62 proc. BVP nuo ES vidurkio).

To pasėkoje Vilniaus regionui bus sumažintas finansavimas, o prie projektų reikėtų pridėti mažiausiai 60 proc. valstybinių lėšų (likusioje Lietuvoje – 30 proc.). Darytina išvada, kad prielaidų, kurios leistų tikėtis investicijų į sporto infrastruktūros gerinimą Vilniaus mieste, nėra“, – teigiama laiške.

VGTU salė, VGTU.lt nuotr.

Taip pat pabrėžiama, kad „ir esama infrastruktūra, tikėtina, prastės“, nes, anot VRFS, buvusios LEU salės gali nebelikti. Tiesa, Vilniuje numatytos investicijos į „Alsos“, „Tauro“, VDU/ŠA (buvusi LEU) bei VGTU sporto sales kaip į treniruočių vietas stipriausioms pasaulio futsalo rinktinėms, nes „Siemens“ arenoje, kurioje ir turėtų vykti čempionato rungtynės, treniruotis negalima.

Tačiau LRT.lt žiniomis, dėl beveik bet kurio paraiškos punkto ir taip pat komandų treniruočių vietų LFF gali derėtis su FIFA, tad galiausiai, susitarus abiems pusėms, gali būti priimtas sprendimas salės futbolininkams leisti treniruotis ir pagrindinėje Vilniaus arenoje.

Tad VRFS prašo, kad prabėgus pasaulio čempionatui Vilniuje salės futbolo reikmėms liktų ne tik anksčiau išvardintos sporto salės, bet ir galimybė jomis naudotis, t.y. nebūtų keliamos kainos, bei išskirtos tam tikros valandos, kai būtų

Visas laiško tekstas:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi