Naujienų srautas

Sportas2019.01.07 14:11

Vieną perspektyviausių šalies dziudo imtynininkų įkvepia sportas ir sužadėtinė

Muziką į sportą iškeitęs dziudo kovotojas O. Bareikis gyvena pasiruošimu 2020 m. Tokijo paralimpinėms žaidynėms. Bet randa laiko ir meilei, ir darbui.

Vienas perspektyviausių šalies dziudo imtynininkų pirmuosius reitingo taškus, lemiančius bilietą į paralimpines žaidynes, regėjimo negalią turintis 25 metų sportininkas lapkritį iškovojo Portugalijoje vykusiame pasaulio neįgaliųjų dziudo čempionate, kur užėmė septintąją vietą.

Pakeitė kategoriją

Atstovavęs Lietuvai 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse ir užėmęs penktąją vietą svorio kategorijoje iki 66 kg, O. Bareikis įsitikino, kad gali kovoti dėl medalių aukščiausio lygio varžybose.

Perėjęs į svorio kategoriją iki 73 kg, sportininkas pripažino, kad iš pradžių buvo sunku apsiprasti, tačiau jau rugsėjį jis iškovojo sidabro apdovanojimą Pasaulio taurės etape Kazachstane, o dabar šioje kategorijoje jaučiasi puikiai. 

„Pakeitęs kategoriją dalyvavau Europos čempionate ir užėmiau devintąją vietą. Buvau labai nusivylęs, rezultatas netenkino, nes iki šiol čempionatuose dalyvaudamas žemesnio svorio kategorijos varžybose patekdavau į penketuką. Tačiau dirbome ir Turkijoje vykusiame Pasaulio taurės etape jau užėmiau septintąją vietą, Kazachstane – antrąją, Portugalijoje išmėginau jėgas su visais savo pagrindiniais priešininkais ir buvau septintas. Tai gana geras rezultatas“, – vertino O. Bareikis.

Lankė ir muzikos mokyklą

Nuo antros klasės aklųjų ir silpnaregių mokykloje mokęsis O. Bareikis prisiminė, kad joje vaikams buvo siūloma daug sporto veiklų, būrelių, tarp jų – ir dziudo. Šį jis pasirinko išmėginęs ne tik kitas sporto šakas, bet ir pasimokęs groti akordeonu bei pianinu – trejus metus lankė muzikos mokyklą. 

„Po muzikinių ieškojimų nusprendžiau, kad vis dėlto esu sportininkas. Buvau jaunas ir energingas, todėl išmėginau viską – ir aklųjų riedulį, ir lengvąją atletiką, ir šachmatus, šaškes, – pasakojo Osvaldas. – Po kurio laiko treneris liepė pasilikti vieną sporto šaką, aš pasirinkau dziudo ir nuo dešimties metų iki šiol sistemingai sportuoju.“ 

O. Bareikis neapleido ir šachmatų – iki šiol kartkartėmis sužaidžia su treneriu Algiu Mečkovskiu.

Drausmingai treniruotes lankęs vaikinas turėjo kelerius metus padirbėti, kol pradėjo dalyvauti rimtose varžybose. Vienomis svarbiausių tuomet jam tapo pasaulio jaunimo žaidynės JAV. Jose iškovotas aukso medalis O. Bareikiui tapo stipriu postūmiu ir motyvacija sportuoti toliau, siekti aukščiausių rezultatų. 

„Treneriai atkreipė dėmesį, kad esu gabus dziudo, todėl sudarė sąlygas dalyvauti ir sveikųjų varžybose, skatino tobulėti, – pasakojo O. Bareikis, pabrėždamas, kad jam niekada nekilo minčių atsisveikinti su sportu, nebuvo noro užsiimti kuo nors kitu, o artimiausių draugų būrys taip pat susiformavo dziudo pasaulyje. – Visi kartu sportuodavome, bendraudavome. Buvo, kad vieni ateina, kiti išeina, bet aš visuomet ten būdavau.“

O. Bareikis akcentavo, kad dziudo yra universalus sportas, apimantis ne tik fizines kūno treniruotes, stabilumo, koordinacijos, bet ir proto bei valios lavinimą. Šiam sportui reikia ir jėgos, ir greičio, ir reakcijos, ir stabilumo, koncentracijos, taktikos. „Turbūt turiu nemažai šių savybių, todėl man gerai sekasi dziudo“, – svarstė sportininkas.

Sportą derina su darbu

Aktyviai sportuojantis jaunuolis kiek apleido mokslus, tačiau į žinių kelią jį sugrąžino pažintis su Gluosne, neseniai tapusia jo sužadėtine. „Kai dar mokydamasis mokykloje susiradau panelę, ji mane šiek tiek paspaudė ir teko grįžti prie mokslų, – juokėsi O. Bareikis. – Nuo tada ji mane iki šiol moteriškai tebestumia reikiama linkme. Šiuo metu jau esame susižadėję, greitai įvyks vestuvės.“

O. Bareikis atskleidė, kad jo išrinktoji, buvusi lengvaatletė ir plaukikė, sportininkės keliu nežengė ir pasirinko mokslus ir profesinę veiklą.

Įtemptą dienotvarkę ir sportinį režimą O. Bareikis taip pat stengiasi derinti su darbine veikla, nes gyventi iš sporto, pasak jo, šiuo metu būtų neįmanoma. Baigęs vidurinę mokyklą jis Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje įgijo metalo apdirbėjo ir staklininko specialybę, o šiuo metu gyvena Vilniuje ir dirba IKEA parduotuvėje. 

„Džiaugiuosi, kad galiu derinti darbą su sportu. Prieš svarbias varžybas tenka eiti ilgesnių atostogų. Ruošiantis Rio de Žaneiro žaidynėms, atostogos truko net tris mėnesius, – atskleidė O. Bareikis. – Pasiruošimo rimtoms varžyboms metu bent mėnesį per dieną vyksta po dvi treniruotes ir taip šešias dienas per savaitę.“ Sportininkas pastebėjo, kad toks jo režimas turėtų būti visuomet, tačiau po varžybų tenka grįžti į darbą.

2019 m. O. Bareikiui bus itin svarbūs, nes varžybose bus kovojama dėl bilietų į 2020-ųjų Tokijo paralimpines žaidynes, vyks reitingo taškų dalybos. O. Bareikio tikslas – išsaugoti aukštas reitingo pozicijas ir patekti į paralimpiadą: „Laukia labai svarbūs metai.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi