Sportas

2015.09.08 13:45

M. Kuzminskas: dar niekada nebuvau taip arti išsvajoto dvyliktuko

Regis, akivaizdu, kad Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatas Mindaugas Kuzminskas užsitarnavo vietą Europos čempionate. Abejojančių, ar šis 23-ejų metų aukštaūgis žais Slovėnijoje, vargu ar yra, tačiau pernelyg didelis pasitikėjimas savimi visada buvo svetima savybė šiam krepšininkui. Savo galimybes jis vis dar vertina atsargiai.

Regis, akivaizdu, kad Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatas Mindaugas Kuzminskas užsitarnavo vietą Europos čempionate. Abejojančių, ar šis 23-ejų metų aukštaūgis žais Slovėnijoje, vargu ar yra, tačiau pernelyg didelis pasitikėjimas savimi visada buvo svetima savybė šiam krepšininkui. Savo galimybes jis vis dar vertina atsargiai.

Tie, kas pažįsta M. Kuzminską pastebi, koks jis skirtingas aikštėje ir už jos ribų. Vilkėdamas Lietuvos krepšinio rinktinės marškinėlius sportininkas įsitempia, maksimaliai susikaupia, jo veide – mąslus žvilgsnis ir tik retkarčiais prasiveržianti šypsena. Tai krepšininkas, kurio viduje kunkuliuoja daug emocijų. Per rungtynes jų neslepia, bet išreiškia santūriai ir taip, kad nesunku suprasti, ką jis jis jaučia. M. Kuzminskas toks žaidėjas, kuris kauke nesidangsto.

Bėgant metams 204 cm ūgio puolėjas tobulėjo ne tik kaip krepšininkas. Jis tvirtėjo psichologiškai, o tai, M. Kuzminsko nuomone, pats svarbiausias dalykas krepšinyje.

„Nusiteikti varžyboms ir atlaikyti įtampą. Tik tai įveikęs, tik būdamas psichologiškai pasirengęs galėsi aikštėje parodyti ką sugebi“, – neabejoja jis.

M. Kuzminskas nei prieš dvejus metus, nei praėjusią vasarą Lietuvos krepšinio rinktinėje nepasitikėjo savo jėgomis taip, kaip dabar. Į stovyklą jis atvyko per metus padaręs milžinišką pažangą. Arba kaip treneris Jonas Kazlauskas kartą prasitarė „pagaliau sprogęs“. Ir trečias kartas patekti į rinktinę jam turėtų nemeluoti.

„Sezonas man buvo sėkmingas, todėl į rinktinę atvykau su kitokiu pasitikėjimo jausmu. Bet tikrai ne su mintimi, kad būsiu dvyliktuke. Esu tarp keturiolikos likusių kandidatų ir tai jau yra progresas, bet iš tiesų, dar niekada nebuvau taip arti išsvajotojo dvyliktuko“, – nusišypsojo dukart už nacionalinės komandos borto likęs M. Kuzminskas.

Ne, jis nenori slėpti, kad išslydusi galimybė žaisti Slovėnijoje nenuviltų. Juk svajonė atstovauti Lietuvai  dar niekada nebuvo taip arti. Bet...

„Natūralu, kad jaučiu įtampą. Visi juk siekiame vieno tikslo – padėti savo šaliai. Tik aš žinau viena, kad po galutinio trenerių sprendimo niekas nebus įsižeidęs ar supykęs“, – taip nesijaustų ir jis.

Koks bus J. Kazlausko sprendimas paaiškės jau šią savaitę. Pasibaigus turnyrui Atėnuose, kur Lietuva susigrums su Italija, Bosnija ir Hercogovina bei šeimininke Graikija.

„Taip, iki Europos čempionato beliko savaitė, bet neteisinga dabar būtų galvoti apie jį. Dabar svarbiausia kuo geriau sužaisti Atėnuose. Mintys ten. O ir tuos dvylika žaidėjų, kurie važiuos į Slovėniją, treneris paskelbs po šio turnyro“, – 15min.lt sakė M. Kuzminskas.

Jis dar nepraleido nei vienerių Lietuvos krepšinio rinktinės draugiškų rungtynių ir buvo vienas stabiliausių komandos žaidėjų. Tą įrodo ir statistiniai rodikliai. M. Kuzminskas per aštuonis mačus aikštėje vidutiniškai praleido po 16 minučių, rinkdamas po 9 taškus, 2,6 atkovotus kamuolius bei 10 naudingumo balų.

Interviu 15min.lt kelionės į Atėnus išvakarėse M. Kuzminskas taip pat pasidalino mintimis apie užduotis, kurios rinktinės laukia Graikijos sostinėje.

– J. Kazlauskas akcentavo, kad Atėnuose daugiausia dėmesio skirs pagrindiniams žaidėjams. Ar jums numatyta vieta tarp jų?, – paklausėme krepšininko.

– Norėčiau, kad taip būtų (šypsosi). Bet tai bus trenerių sprendimas.

– Graikijoje laukia rimčiausi varžovai šiame kontrolinių rungtynių cikle. Ar dabar bus svarbus rezultatas ar visą dėmesį vėl sutelksite į komandos žaidimą?

– Visada yra azartas laimėti, bet rezultatas tikrai nebus pats svarbiausias dalykas. Svarbiausia „atšlifuoti“ savo žaidimą, įgauti optimalią formą. Tai paskutiniai mūsų šansai prieš čempionatą, todėl turime juos išnaudoti ir pagerinti savo žaidimą. Turime kur pasistiebti,  ką pataisyti, kur eiti į priekį.

– Ar jau analizavote varžovų žaidimą?

– Treneriai visada dirba, o mums informaciją pateiks dieną prieš rungtynes. Nuvykę į Atėnus, turėsime vakarinę treniruotę, po jos susipažinsime su pirmaisiais varžovais italais ir savo pagrindinėmis užduotimis tam susitikimui.

– Italija, Graikija ir Bosnija Hercogovina. Kurie priešininkai, jūsų akimis, bus rimčiausi?

– Sunku išskirti dėl dviejų priežasčių: visos komandos yra pavojingos ir tą parodė turnyras Vilniuje, o šių komandų žaidimo aš dar nemačiau. Rezultatus seku internete, bet iš jų daryti išvadas negalima. Kita vertus, šiuo metu eksperimentuoja visos rinktinės, todėl tikrąjį jų pajėgumą pamatyti bus galima tik Europos čempionate.

– Savo kortų neatskleis ir Lietuvos rinktinė?

– Svarbiausia tikėtis, jog pasimatys geresnis rinktinės žaidimas. Tai pats svarbiausias tikslas. Mano manymu, pasiruošimo ciklas išdėliotas labai teisingai, o dabar lauks stipriausias egzaminas iki šiol.