Sportas

2019.01.07 09:02

Septintąjį Dakarą pasitikęs B. Vanagas: jaučiuosi kaip niekad ramus

LRT.lt 2019.01.07 09:02

Pirmadienio naktį Lietuvos laiku trys mūsų šalies automobilių ekipažai ir du motociklininkai kilo ant podiumo iškilmingoje Dakaro starto ceremonijoje Peru sostinėje Limoje. „General Financing team Pitlane“ pilotui Benediktui Vanagui tai jau septintasis startas sunkiausiose pasaulio lenktynėse. Daugiausia Dakaro maratonų prie automobilio vairo įveikęs Lietuvos atstovas tikina šį iššūkį pasitinkantis be didesnio jaudulio, rašoma pranešime spaudai.

Tradiciniai perujiečių šokiai ir audringas minios palaikymas tapo įspūdingu pasveikinimu šimtams komandų, pasirengusių priimti šiųmetį Dakaro iššūkį. Apie 10 milijonų gyventojų turinčioje Limoje antrus metus iš eilės startuojantis maratonas mieste sukėlė tikrą ažiotažą. Ramiojo vandenyno pakrantėje prie įėjimo į lenktynių miestelį iki pat vakaro driekėsi kilometrinės žmonių virtinės.

„Šiandieną čia vyko tiesiog įspūdingas šou, kuriame nusifotografuojame, pasirodome milžiniškai auditorijai visame pasaulyje, tačiau pagrindinė misija, dėl kurios atvykome, prasidės pirmadienį. Tuomet ir imsimės darbo, kuriam esame pasiruošę. Tiesa, su Sebastianu tradiciškai turėjome ir vieną ypatingą užduotį – išskleisti mūsų valstybių, Lietuvos ir Lenkijos, vėliavas. Mums tai išties labai svarbu“, – kalbėjo jau septintą kartą ant Dakaro  podiumo istorinę Vyčio vėliavą kėlęs B. Vanagas. 

Jo šturmanui Sebastianui Rozwadowskiui tai ketvirtasis startas Dakaro ralyje.

Tuo metu organizatoriai suskaičiavo, kad iš viso prie starto linijos stoja 334 transporto priemonės, kurias Peru smėlynuose valdys 534 pilotai bei šturmanai iš 61 šalies. Tarp jų – net 17 moterų.

Nors renginys gerokai užsitęsė ir daugelis automobilių ant podiumo riedėjo valanda vėliau nei planuota, tai nesugadino gero lenktynininkų nusiteikimo.

B. Vanagas prisipažino šįkart esąs ypač ramus ir su nekantrumu laukiantis starto: „Paprastai aš linkęs ne panikuoti, bet veikti. Šiame Dakare, kiek save atsimenu, esu ramiausias ir aš tuo labai džiaugiuosi. Galbūt likus valandai iki pirmo greičio ruožo pasakyčiau kažką kito, bet reikia suvokti vieną dalyką, kad kai tu jaudiniesi, eikvoji savo energiją, o mums tos energijos Dakare reikės labai daug, tad nėra ko jos švaistyti.“

Iškart po ceremonijos sportininkai grąžino techniką į uždarą parką, iš kurio ji pajudės į pirmąjį etapą.

Pirmadienio rytą vietos laiku (Lietuvoje bus apie 15 val.) lenktynių karavanas pajudės iš Limos į Pisko miestą. Iš viso tądien dalyviai nuvažiuos 331 kilometrą, iš kurių 84 km – lenktyniniu režimu įveikiamas greičio ruožas. 

Iš viso šių metų Dakare laukia 10 etapų. Bendras maršrutas drieksis 5600 km vien Peru teritorijoje ir didžiąją jo dalį sudarys smėlis ir kopos.