2019.01.07 00:18

Revanšas nepavyko: po dviejų pratęsimų „Žalgiris“ dar kartą suklupo prieš „Neptūną“

15min.lt2019.01.07 00:18

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) sekmadienį Klaipėdos „Neptūnas“ (14-3) beprotiškame mače su dviem pratęsimais 98:93 (16:12, 18:28, 21:22, 23:16, 6:6, 14:9) savų žiūrovų nukovė titulą ginantį Kauno „Žalgirį“ (15-2).

Iš pradžių besivejančio vaidmenyje buvęs „Žalgiris“ pirmą kartą į priekį išsiveržė tik antro kėlinio viduryje, bet prieš pertrauką spėjo kiek atitrūkti (34:40).

Trečiajame kėlinyje svečių persvarą pasiekė ir dviženklę ribą (34:44 ir 43:53), tačiau fantastiškai ketvirtąjį kėlinį pradėję klaipėdiečiai susigrąžino iniciatyvą (63:62.).

Dramatiškose taškų lenktynėse netrūko klaidų ir broko, tačiau intensyvią gynybą iki mačo pabaigos išlaikęs „Neptūnas“ galiausiai triumfavo, kiek labiau antrojo pratęsimo metu atitrūkęs Gyčio Masiulio ir Lorenzo Williamso tritaškių dėka.

Kitą savaitę dvejas Eurolygos rungtynes žaisiantis „Žalgiris“ stengėsi taupyti puikiai pirmoje mačo pusėje žaidusį Nate`ą Woltersą, o kauniečius mačo pabaigoje bandė tempti Brandonas Daviesas, Marius Grigonis ir Derrickas Waltonas.

Nugalėtojus į priekį vedė karjeros Lietuvoje rungtynes sužaidęs Kyle'as Weaveris, kurio sąskaitoje – 24 taškai, 4 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 7 perimti kamuoliai (LKL sezono rekordas) ir 38 naudingumo balai.

Savotišku X faktoriumi šiose rungtynėse tapo Džiugas Slavinskas, drąsiai rinkęs taškus antroje mačo pusėje, kai aikštę dėl pražangų limito paliko pagrindinis „Neptūno“ aukštaūgis Jerai Grantas.

Pastarajam tai buvo blankiausios sezono rungtynės – per 17 minučių atkovojo 8 kamuolius, bet nepelnė nė taško (0/5).

„Neptūną“ šiame mače gelbėjo po varžovų krepšiu atkovoti kamuoliai – jų per pirmąjį ketvirtį šeimininkai nusiėmė net 10 kamuolių po „Žalgirio“ krepšiu (iš viso 20).

„Neptūnas“: Kyle`as Weaveris 24 (6/7 dvit., 7 per. kam., 38 n.b.), Tomas Delininkaitis 16, Gytis Masiulis 13, Džiugas Slavinskas 12 (8 atk. kam, 21 n.b.), Simas Galdikas 10.

„Žalgiris“: Brandonas Davieas 17 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 31 n.b.), Edgaras Ulanovas ir Nate`as Woltersas po 12, Derrickas Waltonas 10, Marius Grigonis ir Thomasas Walkupas po 9.