Sportas

2015.09.08 13:45

„Kauno rudens“ nugalėtojas D. Butvilas žvyrkeliuose nepaliko vilčių lenkams

Nuo pat pirmojo greičio ruožo pirmavęs Dominyko Butvilo ir Renato Vaitkevičiaus ekipažas kelioms dešimtims lenkų ralistų nesuteikė progos net pasvajoti apie pirmą vietą. Užtikrintai didinęs persvarą praktiškai kiekviename greičio ruože, D.Butvilas tapo „Kauno rudens“ ralio nugalėtoju.

Nuo pat pirmojo greičio ruožo pirmavęs Dominyko Butvilo ir Renato Vaitkevičiaus ekipažas kelioms dešimtims lenkų ralistų nesuteikė progos net pasvajoti apie pirmą vietą. Užtikrintai didinęs persvarą praktiškai kiekviename greičio ruože, D.Butvilas tapo „Kauno rudens“ ralio nugalėtoju.

Be šio titulo, D.Butvilui su R.Vaitkevičiumi atiteko ir Lietuvos ralio čempionato šešto etapo bei Lenkijos ralio čempionato ketvirto etapo nugalėtojų titulai. Antras „Kauno rudens“ ralyje liko lenkiškas ekipažas su „Subaru Impreza“: Kajetanas Kajetanowiczius ir Jaroslawas Baranas.

Kadangi skiriasi Lietuvos ir Lenkijos ralio čempionatų ilgiai, lietuviškos įskaitos greičiausieji paaiškėjo jau vidurdienį. Paskutiniai du greičio ruožai buvo skirti tik Lenkijos čempionatui, tad jame nemaža dalis lietuvių saugodami techniką net nevažiavo. Jau už poros savaičių laukia kitas Lietuvos čempionato etapas Lenkijoje, Mikolaikų regione.

Ralio eiga

Jau pirmame „15min.lt“ pavadintame greičio ruože pirmas buvo D.Butvilas, antras – Vytautas Švedas, greičiausias lenkas K.Kajetanowiczius – trečias. Šis greičio ruožas buvo sėkmingas lietuviams – keturi jų pateko į greičiausių dešimtuką.

Antrame GR prasidėjo tautiečių nesėkmės. Greičio ruožo pradžioje, itin greitame posūkyje, važiuodamas apie 180 km/h, kelkraštį kliudė ir kelis kartus vertėsi V.Švedas.

Tame pačiame greičio ruože dėl įvairių incidentų iš varžybų pasitraukė bene dešimt dalyvių. Jų tarpe – penktą vietą po pirmo GR užėmęs Rokas Kvaraciejus, kliudęs kelmą greičio ruožo pabaigoje. Toje pačioje vietoje automobilį apgadino ir Vaidotas Žala, tačiau jo mechanikai paplušėjo ir sutvarkė automobilį – lenktynininkas tęsė kovą sekmadienį.

Vėliau sportininkų laukė išbandymas ant asfalto – keturi greičio ruožai Kaune. Du – prie „Žalgirio“ arenos, du – vadinamieji „Aleksoto“. Pastarasis prastai baigėsi vienam greičiausių lietuvių Ramūnui Čapkauskui. Jis likus keliasdešimčiai metrų iki finišo užšoko ant bordiūro ir trenkėsi į stulpą. Ralis kauniečiui baigėsi nebaigus 5 GR.

Slalomai sėkmingesni buvo lenkams, kurie įpratę prie asfalto dangos – du trečdaliai ralio čempionato etapų Lenkijoje vyksta ant asfalto dangos. Lietuvoje visų pagrindas – žvyras. Kiek apkarpę lietuvių pranašumą, iki pirmoje vietoje buvusio D.Butvilo kaimynai neprisikasė – pirmą dieną lietuvis baigė turėdamas daugiau nei 30 sekundžių persvarą prieš artimiausią persekiotoją K.Kajetanowiczių.

Sekmadienis prasidėjo greičio ruožais Elektrėnų rajone. Tai – greiti, aštrių posūkių nestokojantys žvyriniai greičio ruožai ir lietuviai juose demonstravo akivaizdų pranašumą. D.Butvilas kone kiekviename greičio ruože nuo persekiotojų atitoldavo po 10 sekundžių, nors pats šeštadienio vakarą minėjo, kad jo taktika – finišuoti neperspaudžiant. Tačiau jo persvara ant žvyro – daugiau nei akivaizdi.

ošę užvirė G.Notkus su M.Samuičiu, kovoję dėl antrosios vietos lietuvių tarpe. Pastarasis nuo G.Notkaus kiekviename GR „atkirpdavo“ po 10 sekundžių, ir po 10 GR juos skyrė... Dvi. Ir Lietuvos ralio čempionato įskaita baigėsi. Abu ekipažai nutarė patausoti techniką ir likusiuose dviejuose 40 km ilgio greičio ruožuose nebevažiuoti. Proga pasitreniruoti nepasinaudojo daugelis lietuvių, tad greičiausių „Kauno rudens“ ralistų „Top 10“ devyni ekipažai iš Lenkijos ir tik vienas – iš Lietuvos.

Greičiausių lietuvių „Top 10“, po 10 GR:

D.Butvilas/R.Vaitkevičius
G.Notkus/D.Strižanas
M.Samuitis/R.Šaučikovas
J.Tamašauskas/T.Klosinskis
G.Ramonas/K.Būzius
A.Janulionis/Š.Meškys
D.Čiutelė/A.Dainys
I.Teletavičius/D.Augūnas
J.Pipiras/R.Babachinas
M.Račkaitis/J.Vičiūnas

Įrodę lenkams, kad žvyro trasoje lietuviai yra greiti, mūsų tautiečiai jau po dviejų savaičių turės dar vieną akistatą su kaimynais Mikolaikų regione. Čia vyks penktas Lenkijos ir septintas Lietuvos čempionatų etapai.