2019.01.04 22:45

Taškas į tašką: „Žalgiris“ namie po permainingos kovos nusileido CSKA

LRT.lt2019.01.04 22:45

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienį „Žalgirio“ arenoje priėmė galingąjį Maskvos CSKA. Po permainingos kovos žalgiriečiai nusileido principiniams varžovams rezultatu 79:84 (17:28; 17:16; 25:11; 20:29). Čia žiūrovų kritikos susilaukė ir pačioje rungtynių pabaigoje nesportinę pražangą aikštės šeimininkams skyręs teisėjas.

Ambicingai į ateitį žvelgiantis Rusijos gigantas kovas Eurolygoje pradėjo itin galingai ir pirmąjį savo pralaimėjimą patyrė vos devintajame ture, kuomet Podgoricoje 92:93 sensacingai krito prieš „Buducnost“ komandą. Iki tol CSKA lengviau ar sunkiau susitvarkė su Barselonos „FC Barcelona“, Tel Avivo „Maccabi“, Stambulo „Daruššafaka“, Pirėjo „Olympiacos“, Milano „AX Armani“, Miuncheno „Bayern“ bei „Žalgirio“ išbandymais.

Būtent Lietuvos čempionų egzaminas maskviečiams buvo pats sunkiausias pergalių kelyje. „Žalgiris“ svečiuose turėjo visus šansus parklupdyti CSKA, tačiau Sergio Rodriguezo tritaškiai ketvirtajame kėlinyje bei kiek sėkmingiau sužaistas pratęsimas leido Maskvos komandai išlikti nepralaimėjusiai – 99:97.

Po netikėto pirmojo pralaimėjimo CSKA atsitiesė išvykoje 93:88 nugalėdami Eurolygos čempionus Madrido „Real“ krepšininkus. Tiesa, po to ir vėl teko patirti pralaimėjimo kartėlį – svečių arenose 73:76, 75:79 ir 84:96 atitinkamai pralaimėta Vitorijos „Baskonia“, Stambulo „Fenerbahce“ bei Atėnų „Panathinaikos“ komandoms. Šias nesėkmes kiek praskaidrino užtikrintas žaidimas 88:74 prieš kitą Rusijos komandą „Chimki“ ir triuškinanti pergalė 102:84 prieš Stambulo „Anadolu Efes“.

J. Auškelio/LRT nuotr.

Nepaisant visko, su 11 pergalių ir 4 pralaimėjimais prieš prasidedant penktadienio rungtynėms CSKA buvo tarp pagrindinių pretendentų triumfuoti po reguliaraus sezono, į priekį Rusijos milžinas kol kas užleidžia tik „Real“ (14-1) ir „Fenerbahce“ (12-3) krepšininkus.

VTB Vieningoje lygoje Dimitrio Itoudžio auklėtiniai žygiuoja be didesnės konkurencijos – per 11 turų skintos vien pergalės bei užsitarnauta vienvaldžio lyderio etiketė. „Žalgirio“ varžovai vietinėse pirmenybėse vos dukart turėjo atkaklesnes dvikovas, kai pačioje sezono pradžioje 84:78 nugalėjo Žemutinio Naugardo „Nizhny Novgorod“, o paskutiniajame ture išvykoje 85:80 palaužė Talino „Kalev“, taip savo varžovus pristato Kauno klubas.

Rungtynės

Beveik pilnutėlė „Žalgirio“ arena dar gerokai prieš prasidedant žūtbūtinei akistatai ūžimu pasitiko galinguosius priešininkus. Nieko keisto, kad atmosfera jau tada buvo įkaitusi, mat istoriškai susitikimai su CSKA turi ypatingą reikšmę. Apie anksčiau rungtynėse su šia Rusijos ekipa tvyrojusią atmosferą LRT.lt pasakojo ir buvęs žalgirietis Sergejus Jovaiša.

Šarūnas Jasikevičius rungtynes pradėjo tokiu penketu: Brandonas Daviesas; Nate`as Woltersas; Thomas Walkupas; Edgaras Ulanovas; Aaronas White`as.

CSKA vairininkas Dimitris Itoudis nuo pirmųjų dvikovos minučių į aikštę išleido šiuos žaidėjus: Sergio Rodriguezą; Cory Higginsą; Othello Hunterį; Alecą Petersą, Nikitą Kurbanovą.

Pirmuosius taškus pratiksėjus tik 13 sekundžių taikliu metimu iš vidutinės distancijos pelnė C. Higginsas, tačiau čia pat rezultatą išlygino Th. Walkupas.

Savo taškų sąskaitą greitai atidarė ir B. Daviesas, tačiau po C. Higginso ir S. Rodriguezo taiklių tolimų metimų sužaidus 3 minutes – 4:8.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė ir A. Petersas, bet pabėgti į priekį varžovams neleido du taiklūs B. Davieso baudų metimai. Svečių persvarą dar vienu tašku sumažino ir vieną baudos metimą prametęs Th. Walkupas.

CSKA ir toliau demonstravo kibią gynybą, kuri vis dažniau nuvesdavo žalgiriečius prie baudų metimų linijos. Po du taškus taip pridėjo Paulius Jankūnas ir Derrickas Waltonas. O maskviečiai ir toliau rinko taškus iš žaidimo – dvitaškį įsūdė Nando de Colo, tritaškį – Andrejaus Volontsevičius, ir rezultatas, sužaidus kiek daugiau nei 5 minutes, – 11:15.

Žaidimo planas nesikeitė – N. de Colo pelnė dar du taškus, o Laurynas Birutis atsakė jau dviem taikliais baudų metimais. Į priekį saviškius tritaškiu patraukė tas pats CSKA žaidėjas, Danielis Hackettas sumetė abu baudų metimus ir likus dviem minutėms rezultatas išaugo iki 9 – 13:22.

Tas pats svečių ekipos krepšininkas tuoj pat padidino savo komandos persvarą dviem tolimais metimais, į kuriuos sėkmingais prasiveržimais po krepšiu atsakė B. Daviesas. Sėkmingiau sužaidę antrą pirmo kėlinio pusę maskviečiai atitolo – 17:28.

Įdomu, kad per pirmą kėlinį žalgiriečiai metė net 10 baudų metimų, kai CSKA krepšininkai prie baudų metimų linijos stovėjo vos kartą.

Antrasis kėlinys prasidėjo kiek ramiau – pirmuosius taškus baudų metimais prabėgus pusantros minutės pelnė A. White`as. Willas Clyburnas į tai atsakė dvitaškiu.

Aikštėje pasirodęs Rokas Jokubaitis pridėjo dar du taškus ir sužaidus dvi minutes – 21:30. Čia pat O. Hunteris įmetė dvitaškį ir skirtumas vėl padidėjo iki dviženklio, o E. Ulanovas vienu taikliu baudų metimu skirtumą sumažino iki 10 taškų.

S. Rodriguezas dvitaškiu su bauda padidino persvarą iki 13-os. 22:35 įpusėjus antram kėliniui.

Prie tokio rezultato nemenkai prisidėjo ir tai, kad žalgiriečiai prametė visus šešis tritaškius, o CSKA juos metė net 75 proc. taiklumu – 6 iš 8.

Komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis ir svečių persvara kiek aptirpo – 26:37. Čia pat jį iki 13-os galingu dėjimu atstatė W. Clyburnas, bet vėl geru prasiveržimu sumažino N. Woltersas. Komandos gerais prasiveržimais ar tai nuo baudų metimų linijos apsikeitė taškais ir beveik ištiksėjus antro kėlinio laikrodžiui – 34:44.

Milžinišką triukšmo bangą sukėlė teisėjo sprendimas skirti techninę pražangą Š. Jasikevičiui, tačiau šia „dovanėle“ svečiai nepasinaudojo ir rungtynėms įpusėjus į persirengimo kambarius išėjo turėdami 10 taškų persvarą.

Per 20 minučių žalgiriečiai prametė visus 6 tritaškius, kai CSKA žaidėjai juos metė net 46 proc. taiklumu (6/13). Kur kas dažniau Kauno ekipos atstovai stovėjo prie baudų metimų linijos (18/20 prieš CSKA 6/8).

Svečių gretose daugiausiai taškų per šį laiką – 9 – pelnė N. de Colo, kai „Žalgiryje“ labiausiai varžovus baudė B. Daviesas – 8 taškai. Beje, kai pirmąjį kėlinį žalgiriečiai pralaimėjo net 17:28, tai antrąjį laimėjo 17:16.

Pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje prabėgus pusei minutės pelnė prie baudų metimų linijos stojęs Marius Grigonis.

Savo taškų kraitį šiame kėlinyje svečiai papildė prabėgus net pusantros minutės. Pasižymėjo N. de Colo. Po B. Davieso ir N. Wolterso dvitaškių ir pagaliau taiklaus Artūro Milaknio tritaškio metimo – 43:48.

A. Vorontsevičius savo taškų sąskaitą papildė dviem taškais, tačiau jau kitoje atakoje prasižengė ir leido dviem taškais persvarą padidinti M. Grigoniui.

C. Higginsas vėl leido kiek lengviau atsikvėpti savo komandai, tačiau D. Waltonas ir M. Grigonis pasiuntė du tolimus taiklius metimus ir CSKA persvara sumenko vos iki vieno taško.

Kai tokia rungtynių eiga, atrodė, pakels „Žalgirio“ arenos stogą nuo žiūrovų keliamo triukšmo. Tačiau kas dėjosi, kai B. Daviesas išvedė savo komandą dvitaškiu metimu su bauda... Taikliai realizavęs jį žalgirietis padidino persvarą iki dviejų, tačiau N. de Colo rezultatą išlygino.

Dar viena kurtinančio triukšmo banga nuaidėjo, kai M. Grigonis pasiuntė kamuolį iš toli. W. Clyburnas rezultatą sumažino iki dviejų.

Itin daug nuostolių šiame kėlinyje patyrusiai CSKA komandai kėlinys baigėsi itin blogai – N. de Colo paskutinę jo sekundę prasižengė prieš D. Waltoną, kuris realizavo du iš trijų baudų metimų ir savo komandos persvarą padidino iki keturių – 59:55.

Šį kėlinį mūsiškiai laimėjo net 25:11.

D. Waltonas pirmasis taškus pelnė ir ketvirtame kėlinyje. Tiesa, tikslą pasiekė tik vienas taiklus baudų metimas iš dviejų.

Kiek tikslesnis buvo B. Daviesas, kuris į Danielio Hacketto išpuolį atsakė puikiu prasiveržimu po krepšiu ir taikliu baudos metimu. 63:57 sužaidus dvi minutes lemiamame ketvirtame kėlinyje.

Kai jau atrodė, kad buvo pabėgta į priekį, svečiai susiėmė ir po dviejų W. Clyburno prasiveržimų mūsiškių persvara aptirpo iki dviejų – 63:61. Tiesa, nuo baudų metimų linijos čia pat padėtį pagerino B. Daviesas.

Įdirbį tolimu taikliu metimu nubraukė C. Higginsas. Bet čia pat vėl kiek lengviau atsikvėpti leido net keturi taiklūs E. Ulanovo baudų metimai. 69:64.

Geriau sužaidę atkarpą svečiai rezultatą išlygino, tačiau M. Grigonis smeigė tritaškį ir likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes vėl išvedė savo komandą į priekį.

Po nepavykusio išpuolio dviem taikliais baudų metimais Maskvos ekipą nubaudė E. Ulanovas. 74:69.

W. Clyburnas rezultatą sumažino net keturiais taikliais baudų metimais, o D. Hackettas tolimu metimu rezultatą persvėrė – 74:76. C. Higginsas persvarą padidino iki trijų, tačiau iki minimumo ją nubraukė dėjimu ovacijų sulaukęs A. White`as.

Kurtinantį švilpimą įveikęs D. Hackettas įmetė tritaškį ir jau 76:79.

Norėdami išvengti didesnių nemalonumų svečiai iškart prasižengė, tačiau prie baudų metimų linijos stojęs B. Daviesas pataikė tik vieną metimą. 77:79.

Kitoje aikštės pusėje W. Clyburnas taip pat kartą suklydo. 77:80.

D. Waltonas identišku būdu sumažino iki taško. 79:80.

Jau kitoje atakoje šis žalgirietis buvo nubaustas nesportine pražanga ir CSKA įtvirtino savo pranašumą. 79:84.

„Žalgiris“: B.Daviesas 19 (6/9 dvit., 7 atk. kam.), M.Grigonis 13 (3/5 trit.), D.Waltonas 10, E.Ulanovas 9, A.White‘as 8 (7 atk. kam., 3 blk.), N.Woltersas 6, L.Birutis 4, T.Walkupas 3, A.Milaknis 3, R.Jokubaitis 2, P.Jankūnas 2.

CSKA: W.Clybrutas 19, D.Hackettas 19 (3/4 trit.), N.De Colo 13 (3 per. kam.), C.Higginsas 11.