Naujienų srautas

Sportas2019.01.04 11:57

A. Gudžius: vaikus prie slidžių pratiname nuo mažens

LRT.lt 2019.01.04 11:57

Ar įsivaizduojate iki dviejų metrų ištįsusią Lietuvos lengvosios atletikos superžvaigždę Andrių Gudžių ant slidžių? Pasirodo, geriausias Lietuvos disko metikas nėra atitrūkęs ir nuo žiemos sporto šakų bei aktyvių pramogų, rašoma pranešime spaudai.

„Vasariškos“ sporto šakos atstovas A. Gudžius trumpam pakeitė savo amplua bei tapo vasario 1-3 dienomis Druskininkuose vyksiančio „LTeam olimpinio žiemos festivalio 2019“ veidu. 

Nuotraukose besišypsantis bei žieminiais rūbais apsirengęs pasaulio ir Europos čempionas A. Gudžius pažintį su žiemos sportu pradėjo vaikystėje – itin mėgo slidinėjimą ir rogutes.

 „Žiemos sporto šakomis niekada neužsiėmiau profesionaliai, – tinklalapiui „LTeam.lt“ pasakojo disko metikas. – Tačiau vaikystėje pas senelį buvau radęs senovines slides, ant kurių buvo specialūs apkaustai batams. Aplink mūsų vienkiemį – vieni laukai, su slidėmis išmaišiau visas Kauno rajono lygumas. Kartais pasiimdavau ir šunį, kurį įkinkydavau į rogutes. Ne eskimų kinkinys, bet buvo irgi gerai,“- juokiasi A. Gudžius.

Nors vaikystės žiemomis A. Gudžius sunkiai išsiskirdavo su rogutėmis ar slidėmis, paaugus ir pamažu pradėjus brautis į disko metikų olimpą, žiemos pramogas dėl traumų rizikos teko pamiršti. Tačiau tai nereiškia, jog kandidatas į Tokijo olimpines žaidynes nesidomi žiemos sportu. Kaunietis teigia, jog stebi žiemos sporto šakų varžybas, o labiausiai jam patinka adrenalinu alsuojančios rungtys.  

„Man viena gražiausių žiemos sporto šakų – šuoliai su slidėmis nuo tramplino. Tai kažkas iš kosmoso skyrelio, – šypsojosi dvejus metus iš eilės geriausiu Lietuvos metų sportininku pripažintas A. Gudžius. – Tai mano žiemos sporto šaka – numeris vienas. Dar mėgstu stebėti greitąjį nusileidimą su slidėmis. Tai reikalauja maksimalios žmogaus koncentracijos, supranti, kad vienas neteisingas judesys sportininkui gali kainuoti labai daug. Žavi, kaip sportininkai sugeba balansuoti ant galimybių ribos.“

Su žmona du vaikus auginantis A. Gudžius tikina, jog prie aktyvių žiemos sezono pramogų nuo mažų dienų pratina savo atžalas, o tam, beje, neatsispiria ir sportininko antroji pusė. Būtent dėl šios priežasties sportininkas ir sutiko tapti šeimoms skirto „LTeam olimpinio žiemos festivalio“ veidu.   

„Savo vaikus nuo mažų dienų pratiname prie slidžių. Nesvarbu, kad pats tuo neužsiimu, bet vaikus nuvežu paslidinėti. O ir žmona po truputį bando užsiėmimus su slidėmis ir snieglente. Labai palaikau tokį aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą. Vien dėl to ir sutikau būti „LTeam olimpinio žiemos festivalio“ veidu – dėl šeimos aspekto“, – teigė A. Gudžius. 

„LTeam olimpinis žiemos festivalis“ po metų grįžta į Druskininkus. Pirmą kartą tris dienas (vasario 1-3) vyksiantis didžiausias žiemos sporto ir pramogų festivalis į Pietų Lietuvos kurortą atvykti kvies visus – nuo profesionalių ir save išbandyti norinčių sportininkų iki smagaus laiko praleidimo savaitgalį ieškančių šeimų. 

Sporto ir pramogų zonos druskininkiečius ir miesto svečius kvies pramogauti ir aktyviai praleisti laiką viso miesto teritorijoje – nuo „Snow Arenos“ ir jos prieigų iki Druskininkų miesto centro.

„LTeam olimpinio žiemos festivalio“ dalyviai varžysis „LTeam Winter Challenge“, įvairiuose bėgimuose (olimpinė mylia, naktinis sprintas, bėgimas mišku ar ypatingai kalnuotomis vietovėmis), startuos „Snow arenoje“ vyksiančiose „Snow Kartingų“, „Snow Kayakų“ ir slalomo rungtyse, linksminsis naktiniame slidinėjime, žais bavarišką akmenslydį, išbandys ledo ritulio užsiėmimus ir t.t.

Šventės dalyvius vėl džiugins visad konkurencingos ir gera nuotaika spinduliuojančios tarptautinės talismanų kovos ir kitos pramogos.

Tradiciškai dalyvavimas renginyje su LTeam dalyvio pasu – nemokamas. Šis pasas – tai nemokamas bilietas, skirtas išbandyti visas renginio sporto rungtis ir pramogas. Už kiekvieną atliktą užduotį ar rungtį LTeam paso savininkas gaus taškus, kuriuos susumavus renginio pabaigoje galės iškeisti į LTeam atributiką, medalį ar partnerių prizus.

„LTeam olimpiniame festivalyje“ planuojami ir keturių rungčių Lietuvos mokyklų žaidynių finalai. 

Nemokama registracija LTeam dalyvio pasui gauti vyksta ČIA.

LTEAM OLIMPINIO ŽIEMOS FESTIVALIO PROGRAMA*:

Vasario 1 d. Penktadienis

VARŽYBOS/TURNYRAI: 

3 km naktinis bėgimas „X trasa sprintas“  

„Snow Kartingai“  

Tarptautinis bavariško akmenslydžio turnyras 

PRAMOGINĖ PROGRAMA:

Talismanų estafetė, Druskininkuose, Vilniaus alėjoje

Koncertas Druskininkuose, Vilniaus alėjoje 

Naktinis slidinėjimas „Snow Arenoje“ 

Vasario 2 d. Šeštadienis

NEMOKAMOS „LTEAM DALYVIO PASO“ VEIKLOS 

Olimpinės mylios bėgimas

Olimpinės mylios čiuožimas slidėmis*

Biatlono iššūkis 

Greitasis čiuožimas

Greitojo čiuožimo žinių rungtis

Ledo ritulys

Kerlingas mažiesiems

Didžiojo kamuolio iššūkis

Alpinizmo sienelė

Snaigės žygis*

Šaulių užduotis 

SkiErg treniruoklio rekordo siekimas „Nuo Druskininkų iki Vilniaus“

Impuls mankšta

Orientavimosi sportas 

Olimpinės kartos dirbtuvės 

Neįgaliųjų grindų kerlingas

Sniego senių lipdymas*

Nusileidimas čiuožyklėmis*

Kliūčių ruožas

Atminties žaidimas

„LTeam“ dėlionė

Snieglenčių krosas* (su savo arba nuomota įranga)

Kalnų slidžių krosas* (su savo arba nuomota įranga)

Snieglenčių Big Air* (su savo arba nuomota tinkama įranga) 

„FreeSki“ Big Air* (su savo arba nuomota įranga) 

VARŽYBOS/TURNYRAI:

10 km bėgimas miško takais „Miško trasa“  

„LT SnowVolley open turnyras“ 

Kalnų slidžių ir snieglenčių slalomo varžybos

„LTeam Winter Challenge 2019“  

Tarptautinis bavariško akmenslydžio turnyras

Ledo ritulio šeimų 3x3 turnyras 

PRAMOGINĖ PROGRAMA: 

Tarptautinis talismanų turnyras 

Ledo skulptorių pasirodymas 

Apdovanojimai ir šventinis koncertas 

Vasario 3 d. Sekmadienis 

„Snow Kayak“  

10 km ir 5 km ekstremalus  bėgimas „X trasa“  

„LT Snowvolley open turnyras“ 

* Dėl netinkamų oro sąlygų rungtis gali neįvykti

**Organizatoriai pasilieka teisę koreguoti programą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi