Naujienų srautas

Sportas2018.12.28 10:25

Išrinkti geriausi 2018-ųjų metų rankininkai

LRT.lt 2018.12.28 10:25

2018 – ųjų metų „Hummel“ Lietuvos rankininkų rinkimuose užfiksuotas rekordinis internetinių balsuotojų aktyvumas, o jų nuomonė kaip niekad išsiskyrė su vertintojų komisijos balsais. Vis tik, susumavus ir komisijos, ir internetinio balsavimo rezultatus geriausiu šalies rankininku trečius metus iš eilės išrinktas Aidenas Malašinskas, geriausia rankininke tapo „ACME – Žalgirio“ lyderė Audinga Kniubaitė, o metų proveržiu pripažintas VHC „Šviesoje“ rungtyniaujantis Karolis Antanavičius, rašoma pranešime spaudai.

Aidenas Malašinsko persvara išryškėjo internetiniame balsavime

Vyrų rinkimuose šiais metais išryškėjo du aiškūs lyderiai – Aidenas Malašinskas ir Jonas Truchanovičius.  Nors komisija abiems Čempionų lygoje žaidžiantiems lietuvaičiams davė po vienodą balsų skaičių, tačiau internetiniame balsavime Aidenas sulaukė gausesnio palaikymo – už jį savo balsus atidavė net virš 40 procentų visų balsavusių, kai tuo tarpu antras likęs Jonas Truchanovičius surinko 16 procentų balsų.

 Šį sezoną Aidenas Malašinskas tiesiog žiba Čempionų lygoje – uteniškis net tris kartus buvo renkamas į savaitės geriausiųjų žaidėjų septintuką, o jo vedama Zaporožės „Motor“ skinasi kelią atkrintamųjų varžybų link. Su Lietuvos rinktinės apranga A. Malašinskas 2018 – aisiais metais sužaidė 6 oficialias rungtynes, per kurias pelnė net 46 įvarčius – tai taip geriausias rezultatas šalyje. A. Malašinskas geriausiu Lietuvos rankininku buvo išrinktas jau trečius metus iš eilės.

Moterų rinkimuose kardinaliai išsiskyrusi komisijos ir balsavusiųjų internetu nuomonė

Jeigu vyrų rinkimuose buvo du aiškūs lyderiai, kurie susirinko didžiąją dalį balsų, tai moterų tarpe kovos būta dar atkaklesnės. Internetu balsavusieji geriausia šalies rankininke 2018-aisiais metais norėjo matyti Gretą Rinkevičiūtę, tačiau ekspertų komisija savo biuleteniuose Garliavos lyderę žymėjo itin retai. Visiškai priešingoje situacijoje atsidūrė Marija Gedroit, kuri susilaukė daugiausiai simpatijų iš komisijos, tačiau tarp balsavusiųjų internetu surinko vos 9 procentus balsų. „ACME – Žalgirio“ gretose rungtyniaujanti Audinga Kniubaitė pasinaudojo sena patarlė, kur du pešasi trečias laimi ir susumavus visus komisijos bei internetinio balsavimo rezultatus surinko aukščiausią balų skaičių.

Praėjęs pavasaris A. Kniubaitei buvo itin sėkmingas – su „ACME – Žalgiriu“ varėniškė laimėjo visus įmanomus titulus Lietuvoje, o pati ji buvo išrinkta ir į simbolinį Lietuvos moterų rankinio lygos septynetą. Naujajame sezone ji ir toliau išlieka viena iš komandos lyderių, o Kauno klubas ir šį sezoną Lietuvos moterų lygoje žygiuoja užtikrintai. Kovingu charakteriu bei universalumu garsėjanti A. Kniubaitė 2018-aisiais metais žaidė visose Lietuvos rinktinės rungtynėse ir per 7 susitikimus pelnė 18 įvarčių. Per visą savo karjerą universitete dėstytoja dirbanti A. Kniubaitė taip ir nebuvo išvykusi rungtyniauti už Lietuvos ribų.

Metų proveržyje – dvivaldystė

Kaip ir vyrų rinkimuose, taip ir metų proveržio balsavime išryškėjo du aiškūs lyderiai – Karolis Antanavičius bei Aušra Šponė. Vis tik, kelių balsų skirtumu šioje kategorijoje pranašesnis buvo VHC „Šviesos“ lyderis Karolis Antanavičius, kuris vasarą tapo U20 Europos čempionato B diviziono rankininku. Jis per šešerias rungtynes kamuolį į varžovų vartus siuntė net 44 kartus.

Puikūs šie metai K. Antanavičiui buvo ir su VHC „Šviesos“ klubu. Pavasarį netikėtai vilniečiai nužygiavo iki lygos finalo, o pats kairysis pusiau kraštas pateko ir į simbolinę lygos septyniukę. Šiemet „Šviesa“ puikiai atrodo ne tik vietiniame fronte, bet ir EHF „Iššūkio“ taurėje, kur pateko tarp 16 stipriausių ekipų.

Karoliui Antanavičiui minimaliai nusileidusi Aušra Šponė šiuo metu yra viena iš rezultatyviausių Lietuvos moterų rankinio lygos žaidėjų, tačiau bene svarbiausio starto septyniolikmetė laukia ateinančią vasarą, kuomet su U19 rinktine Klaipėdoje rungtyniaus Europos merginų čempionate.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi