Sportas

2018.12.27 09:17

Į tolimą kelionę išsiruošęs Š. Jasikevičius neturės net trijų žalgiriečių

Šventės baigėsi. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ankstyvą ketvirtadienio rytą susiruošė į ilgiausią Eurolygos kelionę. Šarūnas Jasikevičius su savo būriu iš Kauno pakilo į Gran Kanarijos salą, kurioje lauks nelengva užduotis. Žalgiriečiai kausis net be trijų žaidėjų.

Pirmiausia, kelią „Žalgiriui“ pastos Gran Kanarijos „Herbalife“ ekipa.

Bet daugiausiai rūpesčių Šarūnui Jasikevičiui kelia savos problemos. Į Las Palmasą neišvyko net trys žalgiriečiai: Paulius Jankūnas, Antanas Kavaliauskas ir Leo Westermannas.

„Westermannas vakar gavo traumą treniruotėje. Šiandien ryte atėjo ir nelabai gerai juda. Todėl reikia daryti tyrimus“, – nusivylęs kalbėjo Š.Jasikevičius, pridūręs, kad tai kelio trauma.

Paguoda bent ta, kad rikiuotėje Šaras turės pagrindinį įžaidėją Nate'ą Woltersą.

„Jis atrodo kaip žmogus, kuris praleido dvi savaites. Stengiasi, sunku įeiti į ritmą. Manau, jei niekas nepasikeis, jis žais. O kiek žais, žiūrėsime pagal situaciją“, – teigė Š. Jasikevičius.

Ant parketo didžiausią galvosūkį „Žalgiriui“ kelia pasiutęs ispanų žaidimo tempas.

Kanarų salų atstovai linkę į aukšto intensyvumo krepšinį, kuris jiems patiems pridaro nemažai rūpesčių. „Herbalife“ yra daugiausiai taškų praleidžianti Eurolygos komanda – vid. net 89,4 per rungtynes.

„Komanda, kuri žaidžia vieną greičiausių krepšinį Eurolygoje. Jie įmeta daugiausiai taškų greitame puolime ir akcentuosime jo stabdymą. Nebūtų naudinga 40 minučių bėgti su jais pirmyn-atgal. O daugmaž viskas tas pats – žaisti savo krepšinį, – akcentus dėliojo Š. Jasikevičius. – Jie turėjo rungtynių, kai praleido tik apie 70 taškų, yra, kur praleido po 95. Tai banguojanti komanda, bet, manau, jie gerina žaidimą. Tai rimta komanda.“

„Herbalife“ taip pat išsiskiria tuo, kad tik du žaidėjai renka dviženklį taškų skaičių – tai įžaidėjas Clevinas Hannah (10,9 tšk.) ir puolėjas Chrisas Evansas (10,3 tšk.).

Tiesa, pirmasis, buvęs Vilniaus „Ryto“ įžaidėjas, dėl traumos į aikštę sugrįš tik vasarį.

„Prie seno trenerio žaisdavo daug per Hannah ir Strawberry. Atrodo, pasikeitus treneriams, didesnį vaidmenį gauna Erikssonas. Tai komanda be ryškių žvaigždžių, kur žaidžia komandinį krepšinį, meta daug tritaškių ir turi aiškius vaidmenis. Daugmaž visi meta tritaškius, centrai lipa ant lentos, o visi penki bėga į greitą puolimą“, – pasakojo Š.Jasikevičius.

Su 5 pergalėmis ir 9 pralaimėjimais „Herbalife“ Eurolygoje žengia trylikti. „Žalgiris“ su 7 laimėjimais ir 7 nesėkmėmis – šeštas.

Šiomis rungtynėms Las Palmase „Žalgiris“ baigs pirmąjį Eurolygos ratą.

Susitikimo pradžia – penktadienį 22 val. Lietuvos laiku.