Naujienų srautas

Sportas2018.12.26 23:13

U. Baikštytė – kylanti lengvosios atletikos žvaigždė

Šuolininkė į aukštį Urtė Baikštytė suspindo 2016 m., kai ji tapo Europos jaunių vicečempione. Šiemet ji dar kartą paskelbta šalies lengvosios atletikos kylančia žvaigžde, nes pasaulio jaunimo čempionate dukart gerino asmeninį rekordą ir užėmė 6 vietą, nors prieš pirmenybes turėjo vieną prasčiausių rezultatų.

„Sezoną vertinu gana neblogai, nes asmeninį pasigerinau tiek, kiek pati netikėjau, kad galiu, ir tas apdovanojimas, kad gavau kylančios žvaigždės antrą kartą, tik dar labiau motyvuoja ateityje gauti geriausios lengvaatletės apdovanojimą. Labai džiaugiuosi, nes jaunimo rezultatai buvo be galo aukšti. Netikėjau, kad galiu laimėti“, – kalbėjo U. Baikštytė.

U. Baikštytė jau dešimties žinojo, kad pergalių sieks lengvojoje atletikoje. Kitaip turbūt ir negalėjo būti, kai mama Juzefa – buvusi daugiakovininkė, o dabar Urtės ir jos metais vyresnio brolio Juozo, taip pat šuolininko į aukštį – trenerė. Urtę palaiko ir jos vaikinas – vienas perspektyviausių šalies lengvaatlečių, ieties metikas Edis Matusevičius.

„Viena tikrai negalėčiau, nes, jeigu ne mama, gal net nebūčiau atklydus į tą lengvąją atletiką, o su broliu kartu labai smagu sportuoti, važiuoti į varžybas, yra kažkas iš šeimos narių, nereikia skambinti ar ieškoti, mama irgi šalia, Nieko geriau neįsivaizduoju“, – pasakojo sportininkė.

Jau 2019 m. pradžioje U. Baikštytė bandys įvykdyti Europos uždarųjų patalpų suaugusiųjų čempionato normatyvą – 1 metras 90 centimetrų. Iki šio rezultato trūksta 3 cm.

U. Baikštytė pripažįsta, jog dar reikia įdėti daug darbo, kad jaustųsi psichologiškai stipri ir pagerėtų jos technika. Tačiau jaunoji šuolininkė į aukštį sako tam pasiryžusi.

Plačiau apie tai – Brigitos Virbalytės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi