Naujienų srautas

Sportas2018.12.25 21:47

Ar Pasaulinė antidopingo agentūra pasigailės Rusijos sportininkų, jei šalis neįvykdys įsipareigojimų?

Šventinis laikotarpis Pasaulinės antidopingo agentūros specialistams virto ir galvosūkiu. Jiems reikia surasti susitarimą su Rusijos valdžia ir iki gruodžio 31 d. t.y. paimti tyrimams mėginius iš Maskvos antidopingo laboratorijos saugyklų.

Praėjusią savaitę Pasaulinės agentūros specialistai buvo atvykę į Maskvą ir ten praleido keletą dienų, bet  nieko nepešė. Nors ir buvo žadėję prieigą prie duomenų, Rusijos atstovai vėliau pareiškė, kad komisijos atsivežta tyrimų aparatūra nėra sertifikuota Rusijoje. Nors per šio vizito aptarimą prieš mėnesį, Maskva neužsiminė, kad gali kilti problemų dėl tarptautinius standartus atitinkančios aparatūros patikimumo.

Inspektorių komanda dėl šio incidento parengs savo išvadas Pasaulinės antidopingo agentūros vadovams. Ar bus imtasi sankcijų, ar vis tik specialistai dar bandys per šią savaitę patekti į Maskvos antidopingo agentūrą, kol kas yra neaišku

Buvęs Maskvos antidopingo laboratorijos vadovas Grigorijus Rodčenkovas prieš keletą metų pabėgo į Jungtines Valstijas. Ten jis prisipažino, kad buvo svarbus asmuo manipuliuojant uždraustų medžiagų mėginiais, klastojant dopingo testų rezultatus.

G. Rodčenkovo teigimu, vien 2014 m. Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse 15 iš 33 medalių Rusijos sportininkai laimėjo neteisėtai. Savo teiginius, jis pagrindė slapta atsigabentais Maskvos laboratorijos duomenimis.

Po G. Rodčenkovo pabėgimo Rusijos teisėsauga pradėjo savo ikiteisminį tyrimą ir remdamasi juo iki šiol neleidžia prie Maskvos laboratorijos duomenų prieiti Pasaulinei antidopingo agentūrai. Tačiau dėl to Rusijos sportas gali sulaukti naujų sankcijų. Jei iki Naujųjų metų Pasaulinė antidopingo agentūra duomenų negaus, galimos sankcijos bus svarstomos jau sausio viduryje.

Plačiau apie tai – Ramūno Grumbino reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi