Sportas

2018.12.23 23:46

A. Lukašenka grasina: arba medaliai, arba vilko bilietas

lrytas.lt 2018.12.23 23:46

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka per pasitarimą dėl vasaros sporto šakų vystymo griežtai perspėjo valdininkus ir funkcionierius: arba rezultatas medalių pavidalu, arba vilko bilietas.

Apskritai imant, valstybės vadovas, kuris yra ir nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas, pareiškė esąs nepatenkintas tais rezultatais, kuriuos pastaruoju metu rodo šalies atletai, rašo portalas „naviny.by“.

Prezidentas konstatavo, kad dėl prarastų pozicijų atsakingi ne tik treneriai, bet ir atskirų sporto šakų federacijų vadovai ir kiti aukšti valdininkai.

A. Lukašenka pabrėžė, kad žmonės jau pavargo laukti rezultato, o visokius atsikalbinėjimus  teigiant, kad per mažas finansavimas, jis laiko nepagrįstais: „Bus rezultatas – bus pinigų“.

 „Turėkite galvoje: mes su jumis susitarėme, – pabrėžė valstybės vadovas. – Yra rezultatas – yra darbas, nėra rezultato – garantuoju, kad jūs ieškosite darbo už Baltarusijos ribų. Ne todėl, kad jūs nedavėte rezultato, bet todėl, kad labai atsainiai žiūrite į savo tarnybinių pareigų vykdymą“.

A. Lukašenka perspėjo, kad antrosios Europos žaidynės bus egzaminas kai kurių federacijų vadovams ir treneriams.

Priminsime, kad antrosios Europos žaidynės vyks Baltarusijoje 2019 metų birželio 21–30 dienomis. Šias žaidynes inicijavo Europos olimpinis komitetas (EOC). Pirmosios vyko 2015 metais Azerbaidžano sostinėje Baku.

Lietuvos sportininkų rinktinė tuokart iškovojo du aukso, vieną sidabro ir keturis bronzos medalius ir tarp 50 valstybių užėmė 23 vietą.