Naujienų srautas

Sportas2018.12.23 12:59

Kalėdinė dovana „Rytui“: aiškus pirkinys, dėl kurio kyla tik keli klaustukai

Bravo! Mėnesiai agresyvaus rinkos stebėjimo tapo vaisiumi. Vilniaus „Rytas“ įsigijo baltarusį Artiomą Parachovskį, kurio taip reikėjo komandai, kad centrą galima drąsiai laikyti kalėdine dovana sostinės krepšinio gerbėjams. Skirtingai nei su Manny Harrisu, tai gan aiškaus likimo „Ryto“ pirkinys. Dėl jo kyla tik keli klaustukai.

A. Parachovskis buvo kaip Kalėdų dovana prekybos centre, kurią „Rytas“ taip ilgai delsė pirkti.

Savaitės pabaigoje Vilniuje prie prekybos centrų jau nuo popietės driekėsi automobilių eilės. Spūstyse spaudėsi tie, kurie dar nepasirūpino kalėdinėmis dovanomis, nes atidėliojo prievolę iki paskutinės akimirkos.

Panašiai kaip „Rytas“, kuris, uždelsęs su vidurio puolėjo paieškomis, brangiai sumokėjo keletoje rungtynių. Tik jam be galo pasisekė.

Mat Dainiui Adomaičiui dovanos ieškoję klubo vadovai ant prekystalio atrado smarkiai nukainotą patrauklią prekę.

Sakykime taip: „Rytui“ šis ėjimas teikia daugiau džiaugsmo nei pačiam A. Parachovskiui.

24sek žiniomis, vasarą 31-erių vidurio puolėjas turėjo solidžių pasiūlymų, kurie visai ne Vilniaus „Ryto“ kišenei.

Tačiau galimybių žaisti Eurolygoje laukęs galingo sudėjimo krepšininkas taip ir nesulaukė savojo šanso.

Beje, 24sek žiniomis, kiek dvejojo ir Vilniaus „Rytas“. Jau ilgai centrą stebėjęs sostinės klubas turėjo abejonių, kaip sėkmingai ir greitai legionierius pritaptų prie vilniečių žaidimo stiliaus. Be to, A. Parachovskis rudenį sportavo su Lietuvos fizinio rengimo treneriais, todėl buvo matomas Vilniaus gatvėse.

Bet sąjunga galiausiai įvyko. A. Parachovskiui nusibodo laukti Eurolygos, o „Rytui“ mirtinai reikėjo pastiprinimo priekinėje linijoje.

Ir „Ryto“ aistruoliai turi pagrindo trinti rankomis. Ne iš šalčio, bet džiaugsmo.

Kai „Rytas“ sukirto rankomis su Manny Harrisu, 24sek iškart pasiekė raudoni signalai bent iš kelių užsienio šaltinių. Reakcija į A. Parachovskio įsigijimą – visiškai priešinga.

Visi apibūdina Artiomą kaip aukšto lygio žaidėją, kuris įneš pozityvo ir į rūbinę. 31-erių baltarusis yra nuoširdus, darbštus, paprastas vyrukas, kuris nekels problemų „Ryto“ organizacijai.

Tiesa, jo gabaritai reikalauja tam tikrų žaidimo plano korekcijų.

D. Adomaitis mėgsta aukštą žaidimo tempą ir mobilius vidurio puolėjus, kurie greitai leidžiasi po užtvaros. Tokio vikrumo centrus, kuriems nėra problemų keistis dengiamaisiais ir išlindus prie perimetro greitai sugrįžti prie krepšio.

BNS nuotr.

A. Parachovskis tikrai nėra iš greičiausių vyrukų. Tiesa, „Synergy“ duomenimis, baudos aikštelėje du prieš du situacijoje baltarusis galingas kaip lokys.

Praėjusį sezoną Tel Avivo „Maccabi“ komandoje Eurolygoje A. Parachovskis per vieną du prieš du išpuolį rinkdavo vid. net 1,467 taško.

Toks nesustabdomas jis buvo ir Kazanėje (vid. 1,38 taško du prieš du situacijose).

Toks žaidimo elementas Tel Avive virto bendru 7,6 taško vidurkiu per 16 minučių. Krepšį centras atakavo labai produktyviai – vid. 63,1 proc. tikslumu.

Efektyvus puolime jis buvo ir Kazanėje, kur rinko vid. 11,3 taško per 21 minutę. 2014-2015 m. sezoną „Nižnij Novgorod“ klube A. Parachovskis turėjo 13 taškų vidurkį.

Beje, puldamas baudos aikštelėje jis nėra toks efektyvus, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Atakose vienas prieš vieną po lanku (post up situacijose), A. Parachovskis Tel Avive rinko vid. tik 0,833 taško per išpuolį.

Panašūs jo rodikliai ir Rusijos klubuose. Palyginimui, E.Kairys tokioje atakos fazėje renka vid. 1,07 taško per ataką, o M. Echodas – vos 0,54.

Beje, situacijose ant ūso A. Parachovskis kartais gali turėti problemų gynyboje. 2017-2018 m. sezoną varžovai per jį rinko vid. 1,143 taško. Dažniausiai priešininkai išnaudojo A. Parachovskio greičio trūkumą.

Tiesa, palyginimui, 2016-2017 m. sezoną Kazanės UNIKS ekipoje varžovai per A. Parachovskį post up situacijose pelnė jau tik vid. 0,707 taško per išpuolį.

Europos taurės ir LKL lygyje A. Parachovskio rodikliai turėtų būti geresni nei praėjusį sezoną Tel Avive.

Vis dėlto lėtos A. Parachovskio kojos yra jaukas varžovų puolimui išsitraukti centrą prie tritaškio linijos du prieš du situacijose.

Kažkuo tai primena Louką Mavrokefalidį. Panašiai kaip graikas, A. Parachovskis nėra toks efektyvus bėgant žaidimo minutėms, todėl geriausiai išnaudojamas maždaug 20 minučių žaidimo atkarpose.

Tiesa, jis nusileidžia L. Mavrokefalidžiui metimu iš vidutinio nuotolio ir trijų taškų zonos. A. Parachovskis teoriškai gali mesti iš vidutinio nuotolio, bet normaliomis aplinkybėmis nesirenka tokio atakos tęsinio.

2017–2018 m. sezoną iš vidutinio nuotolio jis paleido tik 9 metimus, pataikė 3.

A. Parachovskis, ko gero, bus talentingiausias „Ryto“ žaidėjas puolime. Dainiui Adomaičiui puolime jis suteiks daugiau pasirinkimo ir patikimą atakos kryptį po krepšiu.

Gynyboje A. Parachovskis turės dirbti iš širdies, kad priešininkai ant jo nugaros nenubraižytų taikinio, vos tik šis žengs ant parketo.

Bet tai vienareikšmiškai pastiprinimas „Ryto“ komandai.

Vilniaus komanda pagaliau turi tvirtą „EuroCup“ starto penketo kalibro vidurio puolėją. Jeigu Chrisas Krameris galiausiai grįš į rikiuotę ir neužtruks įgydamas formą, vilniečiai turės pagrįstų vilčių kabintis į Europos taurės ketvirtfinalio traukinį.

A. Parachovskio jėga „Rytui“ bus vertinga jau dabar, kad ir principinėje sekmadienio dvikovoje Panevėžyje su „Lietkabeliu“. Baltarusio mėnesiai be krepšinio gali kelti nerimo dėl greito jo įsiliejimo į komandą, bet vien jo buvimas po krepšiu atims keletą ginklų iš „Lietkabelio“ ekipos.

Didžiosios „Ryto“ vilties debiutas – jau 17 val. 20 min.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi