Naujienų srautas

Sportas2018.12.22 12:09

Izraelyje – liaupsės Šarui ir „Žalgiriui“: tai, ką jie daro, yra retenybė

Izraelio žiniasklaidos ir krepšinio sirgalių manymu, Tel Avivo „Maccabi“ komanda jau nebeturi galimybių patekti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas. Nors reguliariajame sezone dar nesužaista nė pusė rungtynių, izraeliečių viltis buvo sunaikinta, kai „Maccabi“ penktadienį pralaimėjo Kauno „Žalgiriui“ 73:80.

Šis rezultatas izraeliečius nuvylė, bet nenustebino.

Nuvylė žaidimas ir rezultatas

„Nusivylimas“, – iškart po rungtynių antraštėje savo jausmus atskleidė sporto interneto svetainė one.co.il.

„Geltonieji“ privalėjo šias rungtynes laimėti, ypač dėl to, kad šeimininkams trūko Nate‘o Wolterso ir Pauliaus Jankūno. Tačiau ketinimai buvo sužlugdyti ir pergalę šventė Šarūnas Jasikevičius, – rašė dienraščio „Maariv“ interneto svetainė. – „Maccabi“ lygiai žaidė tik pirmajame kėlinyje, bet jau antrajame ketvirtyje lietuviai pabėgo. „Geltonųjų“ puolimas rėmėsi tik Scottie Wilbekinu ir Johnny O`Bryantu, o kai jiems nepavykdavo pataikyti, niekas kitas iniciatyvos neperimdavo“.

„Jei bet kurie du „Žalgirio“ ir „Maccabi“ krepšininkai žaistų vienas prieš vieną kieme, būtų didelė tikimybė, kad „geltonųjų“ žaidėjas nugalės žalgirietį, – tvirtino interneto svetainė sport5.co.il . – Bet čia ne kiemo aikštelė – Kaune dirba vienas geriausių Europos krepšinio trenerių Š.Jasikevičius, kurio vadovaujama komanda 14-ajame ture pasiekė besąlygišką pergalę ir pasiuntė dešimtąjį pralaimėjimą patyrusią Tel Avivo komandą atgal į turnyro lentelės dugną.“

Didžiausias talentas – treneris

Ieškodami „Maccabi“ pralaimėjimo priežasčių Izraelio krepšinio apžvalgininkai vėl pabrėžė kone lemiamą „Žalgirio“ trenerio Š.Jasikevičiaus vaidmenį.

„Žalgiris“ nėra prikimštas ypatingų talentų, – tvirtino sport5.co.il . – Kauno komanda pagal sudėtį nepriklauso Eurolygos elitui, bet yra sumani ir žino, ką nori padaryti. Ją treniruoja vienas geriausių ir kūrybingiausių žemyno trenerių. Ši išvada peršasi ne dėl to, kad „Žalgiris“ kartais sukuria efektingus epizodus, puikiai perdavinėja kamuolį ar kaitalioja puolimo sistemas, bet labiau dėl to, kad krepšininkai žino, ką ir kada privalo daryti. Sistema ne visada veikia, bet komanda turi braižą, o žaidimas yra apgalvotas ir logiškas“.

Interneto svetainei one.co.i l Eurolygos kovas nuolat komentuojantis buvęs Izraelio rinktinės ir Tel Avivo „Maccabi“ treneris Zvika Šerfas tvirtino, kad Š.Jasikevičius visiškai kontroliavo savo komandą, o „geltonieji“ buvo nevaldomi.

„Nors Š.Jasikevičiui trūko dviejų traumas patyrusių svarbiausių krepšininkų, jis sugebėjo keisti žaidėjus taip, kad jie nepavargtų ir neprisidarytų bėdų dėl pražangų. Tuo tarpu pagrindinis „Maccabi“ vidurio puolėjas J.O‘Bryantas pernelyg dažnai mėtė iš toli ir neprivertė prasižengti jį dengusių varžovų, – svarbiausias, jo manymu, rungtynių detales pabrėžė Z.Šerfas. – Žvelgdami į „Žalgirį“, matome trenerio valdomą komandą, kurioje niekas nesiginčija ir nepriekaištauja. Tai šiuolaikinėje sporto kultūroje yra retenybė.

„Žalgiris“ diktavo žaidimo ritmą, laiku perduodavo kamuolį aukštaūgiams ar grąžindavo jį antrosios linijos žaidėjams. „Maccabi“ iš trijų taškų zonos metė daugiau kartų nei iš dviejų, bet taiklumas buvo prastas.“

Svajone jau netiki

Nors pirmasis ratas dar nesibaigė, po pralaimėjimo „Žalgiriui“ izraeliečiai jau beveik nebetiki, kad „Maccabi“ dar gali patekti į atkrintamąsias varžybas.

„Ar „Maccabi“ svajonė patekti į atkrintamąsias varžybas galutinai sudužo?“ – klausė interneto svetainė one.co.il . Ir pati pabandė atsakyti: „Po pergalės prieš „Chimki“ viltys buvo atgimusios, bet „Žalgiris“ nuleido „geltonuosius“ ant žemės“.

„Galimybės patekti į ketvirtfinalį yra niekingai mažos“, – sezoną laidojo ir sport5.co.il.

Klausimą, ar „Maccabi“ dar turi viltį, one.co.il uždavė savo skaitytojams. Interneto svetainėje surengtoje apklausoje net 76 proc. balsavusių paspaudė atsakymo variantą, kad „Maccabi“ jau nebeturi galimybių patekti į atkrintamąsias varžybas.

Pasigenda vietinių žaidėjų

Kartu buvo užduotas dar vienas klausimas: ar Tel Avivo komandos izraeliečiai turėtų daugiau laiko praleisti aikštėje? Net 82 proc. balsavusių norėtų, kad vietos krepšininkai žaistų ilgiau. Į klausimus atsaką apie du tūkstančius svetainės lankytojų.

Apie izraeliečių vaidmenį „Maccabi“ komandoje daug diskutuojama metų metus. Penktadienį ši tema buvo prisiminta, ko gero, ir dėl to, kad per rungtynes su „Žalgiriu“ svečių komandai Izraelyje išugdyti krepšininkai nepelnė nė taško. Vienintelis žaidęs izraelietis Yovelis Zoosmanas aikštėje praleido 9 min.

Nuo sezono pradžios vietos žaidėjai pelnė vos 36 iš 1076 komandos pelnytų taškų (20-metis Y.Zoosmanas – 34, 17-metis Deni Avdija – 2). Visus kitus taškus įmetė amerikiečiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi