Sportas

2015.09.08 13:45

J. Kazlauskas siūlo neaukštinti rinktinės: turime pripažinti, kad geri nesame

Asta Žukaitė, 15min.lt2015.09.08 13:45

Lietuvos krepšinio rinktinė įpusėjo kontrolinių rungtynių maratoną. Pasiektos visos šešios pergalės, tačiau komandos žaidimo braižas neišryškėjo. „Neturime nei idėjos, nei minties“, – kalbėdamas apie savo vadovaujamos kariaunos pasirodymą rungtynėse su Suomija, pabrėžė treneris Jonas Kazlauskas.

Lietuvos krepšinio rinktinė įpusėjo kontrolinių rungtynių maratoną. Pasiektos visos šešios pergalės, tačiau komandos žaidimo braižas neišryškėjo. „Neturime nei idėjos, nei minties“, – kalbėdamas apie savo vadovaujamos kariaunos pasirodymą rungtynėse su Suomija, pabrėžė treneris Jonas Kazlauskas.

Lietuvos krepšinio rinktinei kol kas tenka sunkiai dirbti arba „atidirbti“, kaip sako strategas J. Kazlauskas. 

Mūsų šalies krepšininkai trečiadienį tik po atkaklios kovos 78:76 nugalėjo Suomijos rinktinę. Turnyre Vilniuje lietuviai dar rungsis su Rusija ir Čekija.  

„Kaip jums ir pasakyti, ar čia tikėjomės, ar ne tokio kieto suomių žaidimo. Rungtynių pradžioje buvome nepasiruošę apsiginti nuo tritaškių.  Nesitikėjome, kad jie taip gerai puls ir taip gerai ginsis. Reikėjo įdėti daug pastangų, kad pakreiptume įvykius savo nauda. Išryškėjo daug problemų komandoje, ir jas reikia skubiai taisyti. Kai varžovai naudojo dvigubą gynybą, nutrūkdavo visos mūsų linijos tarp aukštaūgių ir gynėjų. Tai buvo pagrindinė problema“, – tikino J. Kazlauskas.

– Mūsų rinktinė suklydo tik 9 kartus. Tai postūmis į priekį?

– Klaidų išties nedaug. Prie tokios kietos gynybos suklysti devynis kartus – išties neblogai. Visgi nebuvo gerų sprendimų, laiku neatidavėme kamuolio, jį per daug saugojome. Žaidėme saugų žaidimą, bet nebuvo aštrumo. Visas rungtynes vyko kontaktas tarp žaidėjų, gal net didesnis nei leistinas, bet tokių rungtynių ir Europos čempionate galime tikėtis.

– Aikštėje gana neblogą atkarpą sužaidė Linas Kleiza ir Donatas Motiejūnas. Sutiksite su tuo?

– Taip, Donato įėjimas buvo teigiamas, jis suaktyvino gynybą. Kai vyksta toks kietas krepšinis, reikalingi greiti keitimai, nes žaidėjai pajaučia nuovargį. Todėl Donatas ir prametė tuos metimus iš po krepšio. 

– L.Kleiza šiandien vėl buvo baudžiamas nesportine pražanga. Tai jau tendencija?

– Negalvoju, kad šįkart jis tą darė piktavališkai. Tiesiog nesureagavo tinkamu momentu, bet varžovo sužeisti jis nenorėjo. 

– Kaip jūs įvertintumėte paskutinę susitikimo ataką?

– Tai buvo labai negraži ataka. Jeigu matėte, tai tokia pati bloga situacija buvo ir antrojo kėlinio pabaigoje. Galėjome prasižengti ir buvo pasakyta tą daryti, bet mes nepadarėme. Trūksta dar komandai bendros minties, bendros idėjos.

– Lietuvos rinktinės varžovai šiame draugiškų rungtynių cikle pataiko labai daug tritaškių. Tai sutapimas?

– Suomiai tokia komanda, kuri neturi daug progų taškus pelnyti iš po krepšio. Akcentavome prieš mačą, kad Suomija turi daug snaiperių ir jiems negalime duoti įsimėtyti. Per pirmą ketvirtį pataikė 8 tritaškius iš 11, tai taip ir neleidome (šypsosi). Tiesa, jie įmetė ir daug sunkių metimų, bet jie tiesiog įsimėtė. 

– Ar būtų galima rungtynes su suomiais pavadinti taip – „jie žaidė, o mes sunkiai dirbome“?

– Taip, mes sunkiai dirbome. Taip tęsiasi jau ne vienas rungtynes. Neturime komandoje tokių žaidėjų, kad galėtume lengvai pasižaisti, lengvai laimėti. Turime atidirbti. O vėliau tai turėtų pasikeisti. Po lengvų pergalių esame išaukštinami ir pradedame galvoti, kad esame labai geri. Turime pripažinti, jog geri nesame.

– Šiandien aikštėje daugiausiai laiko praleido Mantas Kalnietis (30 min.) ir Linas Kleiza (29 min.). Jiems numatytas lyderių vaidmuo?

– Be abejonės. Bet šiandien jie žaidė per daug. 

– Pastaruoju metu daug diskutuojama apie rinktinės aukštaūgius. Ar yra galimybė, kad visi šeši važiuos į čempionatą?

– Įmanomi visi variantai. Dar anksti tą garsiai įvardinti. Taip, kiekviename mače neregistruojamas bent vienas aukštaūgis, bet juk negali visų penkiolikos leisti į aikštę. Tokį atvejį apibūdinčiau taip: „nei pavalgei, nei palaižei“. 

– Ketvirtajame kėlinyje neblogai pasirodė Adas Juškevičius. Ar jo šansai rinktinėje tapo didesni? 

– Neklausinėkite to, nes apie konkrečius asmenis aš nenoriu kalbėti. Sutinku, kad jo pasirodymas aikštėje buvo teigiamas. O kaip bus, žiūrėsime. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.