Sportas

2018.12.18 13:26

Latvio viliones ir žaidėjų rinką aptaręs D. Adomaitis: faktas, kad viskas vyksta sunkiai

Vilniaus „Ryto“ komandos trečiadienio vakarą laukia dvikova su Baro „Mornar“ klubu Europos taurėje, tačiau žaidėjai ir treneriai joje įtampos nejaus.

Dar prieš paskutinį pirmojo etapo turą tapo aišku, kad „Ryto“ komanda D grupėje užėmė ketvirtąją vietą bei jau užsitikrino kelialapį į kitą etapą. 

Paskutinėse rungtynėse beliko formalumai, o „Ryto“ klubo strategui Dainiui Adomaičiui dabar rūpi kiti dalykai, kaip subalansuoti traumų išretintą ir svarbių žaidėjų netekusią komandą.

„Dabar galima pažiūrėti iš kitos pusės. Pavyzdžiui, kitoje situacijoje Marekas Blaževičius galbūt neturėtų galimybių žaisti prieš „Žalgirį“ ar Europos taurėje. Tai jam neįkainojama patirtis.  Treniruotėje žaidėjai dirba pilnu krūviu, žaidžia rungtynėse. Progresas yra labiausiai džiuginantis dalykas šiuo atveju“, – situaciją apžvelgė strategas. 

D. Adomaitis taip pat patvirtino, kad naujo vidurio puolėjo paieškos vyksta, bet jos vyksta sunkiai.  

– Rungtynės su „Mornar“ turnyro lentelės prasme mažai reiškia, bet galbūt reiškia kažką kitomis prasmėmis? 

– Turime dešimt žaidėjų. Jaunimas treniruojasi, gaus savo šansą, gal net ir daugiau. Bet pagrindinis dalykas pergalė. Žaidžiame namuose ir apie tai galvojame.

Varžovas pavojingas. Paskutines dvejas rungtynes jie tikrai žaidė labai gerai. Pralaimėjo, bet galėjo laimėti. Jie pavojingi metant iš vidutinio nuotolio. Taip pat atkovoja daug kamuolių puolime. Skirtingo darbo kiekvienas iš mūsų turės padaryti individualiai. 

– Pirmajame tarpusavio mače buvo didelis skirtumas ir buvo net šeši žaidėjai, kurie pelnė dviženklį taškų skaičių. Ar toks aiškaus lyderio neturėjimas ir komandinis žaidimas ir yra koziris? 

– Mes visą sezoną norime būti tokia komanda, kad bet kada galėtų iššauti kiekvienas žaidėjas ir jie puikiai galėtų keistis.  Manau, kad svarbiausia intensyvumas. Jo reikia, o ypač gynyboje. Nes jie turi pavojingų metikų, gerai meta iš toli. Individualiai, prieš kai kuriuos žaidėjus bus tam tikri akcentai. 

– Margiris Normantas jau mėto į krepšį. Kiek džiugina jo progresas atsigaunant po traumos? 

– Čia reikėtų klausti daktarų. Gyvename dabar su traumuotais žaidėjais iki tada, kai reikia daryti nuotraukas ir laukiame atsakymų.  Laukiame Chriso Kramerio situacijos, laukiame M. Normanto. Progresas vyksta, o kai bus pasakyta, kad gali ateiti į aikštelę ir treniruotis, mane toks momentas džiugins labiausiai. 

– Komandai dabar labai reikia gero vidurio puolėjo. Kaip vyksta paieškos? 

– Kažkas vyksta, bet faktas, kad sunkiai. Jeigu būtų rinkoje daug žaidėjų, būtų ir pasirinkimas didelis.  Dabar rinkoje galbūt yra nemažai tokių komandų, kurioms būtent tokių krepšininkų reikia, o jų nėra. Taip, kad automatiškai prie vieno žaidėjo puola kelios komandos, o mes viena iš jų.

– O Martinas Meieris buvo vienas iš tų žaidėjų, kaip skelbė žiniasklaida? 

– Jis turi sutartį ir vargu ar mums apie jį galvoti reikia. 

– Kai Evaldas Kairys iškrito, atsakomybė sukrito kitiems žaidėjams ant pečių, o ypač Martynui Echodui. Kaip tai atrodo? 

– Faktas, kad automatiškai padidėjo žaidybinio laiko. Atsirado šansas ir Marekui Blaževičiui. Dabar galima pažiūrėti iš kitos pusės, kad kitoje situacijoje Marekas galbūt neturėtų galimybių žaisti prieš „Žalgirį“ ar Europos taurėje. Tai jam neįkainojama patirtis.  Treniruotėje dirba pilnu krūviu, žaidžia rungtynėse. Progresas yra labiausiai džiuginantis dalykas šiuo atveju. Mes labai daug tikimės ir norime iš jų. Kartais būna aštrios kritikos, bet viskas eina ta linkme, kuria norime padėti žaidėjams. Kaip ir pas visus jaunus žaidėjus, jiems trūksta pastovumo. Bet kai atsiranda toks šansas, reikia jį išnaudoti.