Sportas

2018.12.17 20:22

NBA netikėtai atsiskleidė jaunas latvis

15min.lt 2018.12.17 20:22

Puolėjas iš Latvijos Rodionas Kuručas įsibėgėjo NBA pirmenybėse, kur padeda „Brooklyn Nets“ komandai skinti pergales.

20-metis latvis surinko po 13 taškų per pastarąsias trejas NBA rungtynes, o „Nets“ keliauja per penkerių laimėtų rungtynių seriją.

R. Kuručo žaidimo laikas išaugo, kai traumą patyrė Allenas Crabbe`as. Latvijos krepšininkas iškart tuo pasinaudojo ir praėjusį savaitgalį pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą, kai įmetė 15 taškų į „Washington Wizards“ krepšį. Jis antrą kartą pasirodė starto penkete ir pelnė 11 taškų praėjusiose rungtynėse su Atlantos ekipa.

„Didelis klausimas, ar pavyks tai daryti ilgai, – sakė „Nets“ treneris Kenny Atkinsonas. – Tai tik kelios rungtynės, nors mano patirtis leidžia man tikėti, kad jis gaus daug minučių ir kitose šio sezono rungtynėse.“

Praėjusią vasarą „Nets“ pasikvietė 206 cm ūgio latvį 40-uoju šaukimu NBA naujokų biržoje.

Rygos VEF karjerą pradėjęs R. Kuručas pastaruosius kelerius metus atstovavo „Barcelona“ jaunimo ir vyrų komandoms. Tiesa, pagrindinėje Barselonos ekipoje jis gavo pasireikšti nedaug.

Pradžia NBA taip pat nebuvo tobula. Jis buvo išsiųstas į G lygą, kur vilkėjo „Long Island Nets“ aprangą. NBA čempionate latvis renka po 7,9 taško per 15 minučių, pasirodęs per 14 iš 31 „Nets“ rungtynių.

„G lyga man suteikė daugiau minučių ir žaidimo laiko, tad galėjau išbandyti daug dalykų, kuriuos išmokau per treniruotes, – sakė latvis. – Žaidimo laikas man buvo svarbiausias, nes prieš tai sėdėjau ant suolo. Kai grįžau, treneris man sakė žaisti ir mėgautis žaidimu, daryti tą patį, kaip per treniruotes.“

Kol kas jaunojo latvio šuolis sutampa su pagerėjusiu komandos žaidimu. Bruklino klubas pakilo į dešimtąją vietą Rytuose, laimėjęs penkis pastaruosius mačus, nors prieš tai buvo pralaimėjęs aštuonerias rungtynes paeiliui.